Gość

Budowa wiaty do 50m2 warunki

Polecane posty

solek01    210

Czytam tą ustawę  z linku jana88 i są to aktualizacje do innych ustaw, dlatego pyta czy ktoś się wczytywał lub dowiadywał czy na taki "budynek gospodarczy"

do 150m^2 trzeba projekt? bo w tej nowelizacji jest punkt o projekcie ale trzeba by było całość przeczytać

w art. 30 w ust. 2a po pkt 3 dodaje się pkt 3a w brzmieniu: „3a) dokumentację techniczną zawierającą rozwiązania zapewniające nośność i stateczność konstrukcji, bezpieczeństwo ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKRA    0

Witam, ktoś interesował się budowa budynku bez pozwolenia do 150 m2 ? Haczyk oczywiście jest z rozpiętością do 6m, przez co taki budynek staje się nie funkcjonalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Ja się interesuje bo miałem stawiac wiatę do 50m na zgłoszenie a tak postawię sobię 80-100 bo mi tyle wejdzie. Ustawodawca pewnie celowo dał tylko 6m rozpiętości  ze względów bezpieczeństwa konstrukcji, bo to bez projektu budujesz. 

Możesz próbować robić w kształcie litery L i jeździć dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKRA    0

Mnie interesuje taki obiekt z przeznaczeniem jako magazyn na sprzęt itd. Rozpiętość 6m (po zewnątrz) czyni go średnio użytecznym. W kształcie litery L tez mnie nie urządza. Ktoś wie czy robiąc projekt można wybudować  taki budynek do 7m rozpiętości ale np przy 150m2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

budynek o rozpiętości do 7m i pow 300m^2  jest na zgłoszenie. Najlepiej podejść do swojego starostwa lub urzędu miasta do budownictwa i dopytać co chcą mieć w takim zgłoszeniu. Ja jak budowałem dom to zrobiłem też garaż na zgłoszenie do 35m ale  zgłoszenie przygotował mi projektant, wzioł za to dodatkowe 300zł. Samemu też by zrobił ale nie miałem czasu się z tym bawić.

W ustawie jest coś o obliczeniach tylko nie wiem czy to się nie tyczy właśnie od 150-300 m. Napewno będzie taniej i prościej jak z projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Wymiar 6 metrów, określa maksymalną rozpiętość elementów konstrukcyjnych, a nie szerokość budynku. Może to być budynek 12x12 metra ze słupem podporowym na środku rozpiętości połaci dachowej. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88
bezbarwny napisał:

Wymiar 6 metrów, określa maksymalną rozpiętość elementów konstrukcyjnych, a nie szerokość budynku. Może to być budynek 12x12 metra ze słupem podporowym na środku rozpiętości połaci dachowej. 

i to miałoby już sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKRA    0

To jest pewne info ?

Dnia 16.07.2023 o 09:50, bezbarwny napisał:

Wymiar 6 metrów, określa maksymalną rozpiętość elementów konstrukcyjnych, a nie szerokość budynku. Może to być budynek 12x12 metra ze słupem podporowym na środku rozpiętości połaci dachowej. 

Chciałbym, żebyś miał racje, ale niestety raczej nie masz.... Wg tego przepisu rozpiętość rozumiana jest jako szerokość budynku, a nie części dachu. Nie ważne czy zrobisz dach jednospadowy, czy dwuspadowy, z podpora czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKRA    0
17 godzin temu, lobudek napisał:

Pewne. zobacz sobie definicję rozpiętości budynku.

i to jest wlasnie problem, bo tutaj nie jest jasno opisane co jest rozumiane pod pojęciem "rozpietosc budynku". W róznych urzedach nie potrafią odpowiedziec na to pytanie czy mozesz wybudować budynek o szerokosci 6m czy 12m. Dla mnie stawianie takiej wąskiej "kichy" jest pozbawione sensu, natomiast skuszę sie na magazyn 10-12m szer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie😊
      szukam przydomowego pastwiska z wiatą (stajenką) oraz dostępem do wody dla dwóch koni ,w kujawsko-pomorskim.Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za oferty !
       
       
       
       
       
       
       
       



    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj