Polecane posty

pawelwo1986    0

Jeśli ta kotłownia ma być zgodnie z prawem tylko na pozwolenie na budowę. Co nie zmienia faktu, że ta ustawa jak i kilka innych którymi się interesuję po mnie dotyczą są niezgodne z konstytucją. Dlatego wysłałem kilka dni temu do Kukiz'15 maila w tej sprawie po na inne partie nie liczę. Poniżej zamieszczam wiadomość którą wysłałem, może ktoś będzie chciał wysłać ten lub podobny do nich po jak będzie nas więcej może coś się zmieni.

"Witam,

Chciałbym Was prosić o sprawdzenie czy ustawy są zgodne z konstytucją. Po na partię rządzącą jak i te poprzednie niema, co liczyć po już nie raz w różnych tematach do nich pisałam i nic.

Uważam, że ustawy są niezgodne z art. 64 ust. 1 w związku z art. 64 ust. 3 i art.31 ust. 3 konstytucji:

- wpisaniem do rejestru i ewidencji zabytków, ochroną konserwatorską itp. budynków, co wiąże się z ograniczeniem własności. Bardzo podobne jak nie identyczne z prawem łowieckim, gdzie właściciel nie mógł decydować czy chce, aby jego nieruchomość była objęta obwodem łowieckim czy nie.

- w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, gospodarczych i związanych z produkcją rolną w gospodarstwach rodzinnych nie powinny być narzucane jakiekolwiek kontrole zarówno okresowe jak i przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego itp. i w razie braku wystawianie mandatu. To jest ograniczanie wolności i własności po właściciel samemu powinien podjąć decyzję czy chce taką kontrolę czy nie. Każdy właściciel i domownik wie, jakie jest zagrożenie i chce tak. To tak jakby każdego obywatela zmuszać, aby raz w roku robił rentgen płuc. Co innego jest w blokach i innych budynkach publicznych tam kontrole muszą być po zagrożeni są obcy ludzie jak i przy wynajmowaniu, ale jeśli umowa została wypowiedziana a lokator się nie wyprowadził w wyznaczonym terminie staje się dzikim lokatorem i sam za siebie odpowiada i właściciel nie musi robić już kontroli. Tak jak właściciel firmy wysyła pracowników na badania, aby nie zatrudniać osób chorych. Również ubezpieczenie tych budynków powinno być dobrowolne.

- budowa budynków mieszkalnych jednorodzinnych, gospodarczych i związanych z produkcją rolną w gospodarstwach rodzinnych powinna tylko spełniać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ten współczynnik przenikania ciepła i odprowadzenie ścieków z możliwością wyporu jak czy do kanalizacji miejskiej, szamba, przydomowej oczyszczalni itp. po teraz jest chyba tak jak jest kanalizacja to trzeba się do niej podłączyć. Bez konieczności spełniania innych norm i zatrudniania dodatkowych osób np. kierownika budowy itp. to powinien być dobrowolny wybór właściciela. Po powinien móc zbudować, z czego chcę, jeśli spełnia te wyższej wymienione wymagania i czy to wytrzyma czy nie to jego sprawa. Po np. nikt mu nie może zabronić zbudowania samochodu i jazdy na własnym terenie i tak z budynkami też powinno być po inaczej jest niezgodne z konstytucją.

- lokator, który po wypowiedzeniu najmu i w wyznaczonym terminie nie wyprowadził się powinien być w ciągu tygodnia eksmitowany bez jakiejkolwiek rozpraw. Jeśli sam w tym terminie nie znalazł nowego lokum to miasto, gmina lub inny urząd powinien mu zapewnić lokum tymczasowe np. salę sportową, konferencyjną lub inne pomieszczenie gdzie można rozłożyć łóżko polowe a właściciel nie powinien być obciążony jakimkolwiek kosztami wszystko powinien od razu płacić lokator. Tutaj niema jakiejkolwiek ochrony własności. Po to jest nie do pomyślenia, aby w dzisiejszym świecie właściciel musiał ponosić koszty za lokatora i jeszcze tak długo. Po słyszałem gdzie lokator właścicielowi jest już winny ponad 60 tys. zł po nie płaci od ponad 6 lat, sprawa w sądzie od ponad 5 lat. Właściciel już nie liczy na odzyskanie pieniędzy, ale tylko na własności. Jak sprawa dobiegnie końca, jeszcze komornik i następne lata czekania na odzyskanie własności.

Prawdopodobnie inne ustawy też są niezgodne z konstytucją. Jeśli też uważacie te ustawy za niezgodne z konstytucją po ja na 100% tak uważam, zróbcie coś, aby je wysłać do Trybunału Konstytucyjnego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez mark2011
      Witam. Na wstępie nadmienię że nie jestem rolnikiem ale prowadzę pasiekę o wielkości 30 pni pszczelich. A mianowicie w poszukiwaniu ziemi rolnej natrafiłem na ofertę 30 arowego kawałka ziemi rolnej lecz zalesionego ok 9-10 lat temu. Grunt w dokumentacji widnieje jako orny. Nigdy nigdzie zalesienie nie było zgłaszane. Po zakupie bym chciał wyciąć część drzew aby stworzyć ostoję dla pszczół. Moje pytanie brzmi czy nie zgłoszenie tego zalesienia może skutkować odpowiedzialnością karną? Czy ja jako nowy właściciel mam obowiązek to zgłosić? Czy nie powinno być problemu z wycinka powołując się na Art.83f o ochronie przyrody.?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj