RometOgar200

Czy ten wiatrak będzie pasować do Ursusa C360.

Polecane posty

Witam, mam pytanie, ponieważ zagotowała mi się moja 60-siątka i chcę jej poprawić chłodzenie i mam ten oryginalny wiatrak, który ma bardzo krótkie te łapy i chcę założyć taki, np od Zetora 7245  https://sklep.mizar.com.pl/wentylator-zetor-60011360-p-10191.html  i teraz moje pytanie, ktoś się orientuje, czy pasuje on bez żadnych kombinacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Kolega wyżej ma rację, a co do wiatraka to pasuje bez problemu. Sam taki miałem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, michal1993 napisał:

Kolega wyżej ma rację, a co do wiatraka to pasuje bez problemu. Sam taki miałem.

Dzięki za odp, a co do chłodnicy to wiem, że trzeba ja wyczyścić i to zrobię jak bd ten wiatrak zmieniał, a termostat nie ma nic do tego, że się zagotowala, tylko przedni napęd, turbina pług po ramę i orka w upale po dużych górach. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, volvo napisał:

https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/zetor/uklad-chlodzenia-zetor/wentylator-zetor.html

Ten jeszcze lepiej dmucha, mam takowego. Termostat jest niezbędny w C360 dla prawidłowego obiegu cieczy chłodzącej.

Można jeszcze zamontować wentylator z przodu chłodnicy z tunelem od jakiegoś auta.  

 

U mnie w okolicy wszyscy wywalają termostat, bo przez niego  układ się zapowietrza i ich wykonanie daje dużo do życzenia. U mnie nic więcej się nie zmieści z przodu chłodnicy, bo jest intercooler + filtr powietrza. 

 

32 minuty temu, Esab200 napisał:

To ci nawet wentylator turbinowy nie pomoże 😎

Myślę, że wentylator od Zetora znacznie pomoże, bo ten to jakaś lipa wgl, te ramienia takie króciutkie i wgl praktycznie  nic nie dmucha na silnik i jeszcze zatrzymuje powietrze, bo w połowie jest zamknięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Termostat się wywala po to żeby woda w chłodnicy zimą nie zamarzł gdy ciągnik pod małym obciążeniem pracuję jak już. Nigdy mi się układ chłodzenia w c360 nie zapowietrzyl z powodu termostatu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Spełnia, temperatura utrzymuje się na zielonym. Tak mi poradził znajomy mechanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Mylisz się, spełnia znacznie lepiej niż jego brak.

Termostat jest niezbędny ale rób jak uważasz.

Co do obniżenia temperatury silnika to wentylator nie wiele Ci pomoże, w większych silnikach są czasami tylko 4 łopaty i dają radę.

Pomyśl o chłodnicy oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, akmaly napisał:

Mylisz się, spełnia znacznie lepiej niż jego brak.

Termostat jest niezbędny ale rób jak uważasz.

Co do obniżenia temperatury silnika to wentylator nie wiele Ci pomoże, w większych silnikach są czasami tylko 4 łopaty i dają radę.

Pomyśl o chłodnicy oleju.

Jest chłodnica oleju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    711

Jeżeli masz intercooler, chłodnicę oleju i dalej CI się grzeje to albo przesadziłeś z doładowaniem, albo masz coś nie tak z chłodnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, asharot napisał:

Może warto też zmienić wodę na płyn.

Jest płyn zalany, bo woda robi straszny syf w całym układzie chłodzenia :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli to wszystko prawda co piszesz. I tak się dzieje to niestety nic więcej nie pomoże po za zmianą chłodnicy na większą.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, corrado napisał:

Jeśli to wszystko prawda co piszesz. I tak się dzieje to niestety nic więcej nie pomoże po za zmianą chłodnicy na większą.

Teraz dostał najbardziej w palnik, bo 1,5ha trzeba tak zaorać na głęboko, bo tam będzie kukurydza i ziemniaki, a akurat był straszny upał, bo od słonecznej strony to jest i na piasku w górę można się domyśleć jak miał ciężko, bo przy normalnej orce nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Teraz dostał? To co będzie  w lato gdy temperatura będzie sporo wyższa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, corrado napisał:

Teraz dostał? To co będzie  w lato gdy temperatura będzie sporo wyższa.

24/25 stopni  było i w lato nie wykonuje się orki tak głęboko ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , w zimie się robi głęboką . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Taaa , w zimie się robi głęboką . :ph34r:

No latem nie robię, na końcu października/ początek listopada robię i to nie po ramę tylko tak normalnie i tak sb wyjmę maskę i powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, asharot napisał:

Nie siejecie w górach ozimin czy siejecie w listopadzie ?O.o

My nie siejemy żadnych zbóż ozimych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Inny świat inny praktyka my tego nie zrozumiemy. Jak widzimy tam nawet ciągniki inaczej pracują.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rodzina
      Witam. Poszukuję ludzi którzy mieszkają w sąsiedztwie farm wiatrowych. Proszę o rzetelne informacje o wadach i zaletach tych farm. Nie interesują mnie spekulacje, tylko konkrety. W mojej okolicy ma być 11 wiatraków. Można pisać na PW.
    • Przez robert812
      Na stronie Agencji znalazłem informację, że w programie 2014-2020 przez okres 5 lat rolnicy, poniżej 40-roku życia będą dostawali o 25% wyższe dopłaty bezpośrednie. Czy ktoś o tym słyszał?
       
      Żeby nie być gołosłownym:
      Inną ważną zmianą jest wykluczenie z otrzymywania dopłat rolnych m.in. lotnisk i terenów sportowych, mimo, że mogą być one użytkowane rolniczo. Ponadto szersze niż dotychczas i obowiązkowe we wszystkich krajach wspólnoty będzie wspieranie młodych rolników czyli tych, którzy nie osiągnęli jeszcze 40 roku życia. W ramach dopłat bezpośrednich mają oni otrzymywać przez 5 lat o 25 proc. więcej niż pozostali. Na ten cel kraje UE będą przeznaczać 2 proc. puli dopłat. W Polsce jest około 100 tysięcy młodych rolników i stanowią oni grupę ok. 7 proc. wszystkich otrzymujących dopłaty.
       
      Temat założony przez MAT912 - Posty przeniesione z tematu "Dopłaty - 2011-2013"
    • Przez aron
      Jak w temacie może ktoś oś wie na ten temat. Potrzebuję przedni most do mf 3060 mam niedaleko możliwość kupna od 6120/30 Tylko czy będzie pasował? Jak porównać?
    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj