Skocz do zawartości
kubas340

Jak przerobić ten wał

Polecane posty

kubas340    2

Witam mam taki wał  post-22989-0-36843600-1457467928_thumb.jpg  przy agregacie uprawowym,lecz nie spełnia swojej funkcji (bynajmniej w moim przekonaniu). Czy gdybym zrzucił z niego te opony i na spawał na ten wał z rury o średnicy 320 mm płaskowniki np 50 x 10   z 12 sztuk ,to nie oblepiało by się to?

Tomasz78    341

Na 100% bedzie sie oblepiać potrzebne będą dodatkowo skrobaki ,ponadto za mała średnica tego walu na słabszych glebach będzie stawal i pchal ziemie

Wiadomość z agroFakt.pl

kubas340    2

packer jakoś mnie  nie przekonuje ,mam w siewniku i się klei. najlepszy pewnie byłby strunowy

PRIMO    192

packer jakoś mnie  nie przekonuje ,mam w siewniku i się klei. najlepszy pewnie byłby strunowy

A jak chcesz z rury zrobić strunowy?

kubas340    2

na długość tej rury czyli 4,5 m dać  12 płaskowników 5cm na 1 cm  długości 4,5 m ; a może lepsze były by kątowniki?

zbychu15    13

ten wał nie jest zły ... zadaniem wału jest zagęszczenie gleby ...jeżli już chcesz przerobić to jedynie na pakera, chociaż ten też napewno dobrze zagęszcza glebę .

kubas340    2

Słabo zagęszcza jest za lekki i zostają ślady po redliczkach,pewnie nie rozbije żadnej bryły , struna by się zagłębiała ,zagęszczając wewnętrzną warstwę ziemi i rozluźniając powierzchnię, a o to chyba chodzi w uprawie przedsiewnej ?  Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

PRIMO    192

na długość tej rury czyli 4,5 m dać  12 płaskowników 5cm na 1 cm  długości 4,5 m ; a może lepsze były by kątowniki?

jeśli tak zrobisz to po przejechaniu kilkunastu metrów zrobi się wał gładki.

kubas340    2

To mówicie że bez wymiany wału się nie obędzie :/  a gdyby zrobić tak odstęp z 5 cm między płaskownikiem a rurą?

G_Siegien    17

Proponuję coś takiego o ile średnica pozwoli, nie widziałem tego w akcji ani efektu pracy, ale może dzięki temu wpadniesz na jakiś pomysł. Zdjęcie będzie w mojej galerii po akceptacji moderatora.

kubas340    2

I ten wał się nie obklei? A efekt pracy będziesz mógł skomentować za jakiś czas?

ksys    2

Słabo zagęszcza jest za lekki i zostają ślady po redliczkach,pewnie nie rozbije żadnej bryły , struna by się zagłębiała ,zagęszczając wewnętrzną warstwę ziemi i rozluźniając powierzchnię, a o to chyba chodzi w uprawie przedsiewnej ?  Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

zawsze można zaląć betonem rurę ale waga już będzie słuszna i z podnoszeniem może być problem

kubas340    2

Na 4,5 metra to betonu chyba byloby troche zaduzo ,szostka mialaby robote podniesc;a gdyby tak do polowy piaskiem?
Sprubuje jeszcze skrzynie z obciazeniem,tak bedzie najlatwiej.

Edytowano przez kubas340

G_Siegien    17

Niestety nie widziałem tego wału w akcji, więc nic nie powiem. Aczkolwiek wydaje mi się, że odstępy między płaskownikami są na tyle duże, że nie powinno się przyklejać, jedynie tam gdzie są ostre kąty mogło by się nalepić. Oczywiście mówię o w miarę normalnych warunkach a nie czystej glinie ;D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?