MlodyRolikOn

Jak doprowadzic do ładu ?

Polecane posty

Witam 

Kiedys mielismy propozycje dzierzawy od rodziny ale nikt nie chcial bo trzeba troche porobic zeby cos bylo. Jest to moze 1 ha pola tylko ze jest duzo drzewek malych samosiejki jakies moze z 1 brzozka ale to da rade zwalczyc bo sa malutkie tylko pytanie co potem jak doprowadzic taki burdel, pole nie uprawianie z 20lat. Roundap i gleboka orka ? Kiedy by bylo mozna pomyslec o siewie jakiegos zboza?  Klasa ziemi nie powala chyba IVa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78
Roundup, możesz głęboszem wlecieć i zaorać, lub przed orką przetalerzować. Przez pierwsze lata wystarczy obornik/kompost i siew poplonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja to wszystko potalerzowalbym, głęboka orka i na to wapno. I tak zostawiłbym do wiosny a na wiosnę gorczyca na poplon i moze na jesień jakieś żyto na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wojtal24 napisał:

chyba gra nie warta swieczki

znaczy wiesz co mozliwe ale chcialem powiekszyc troche pola bo obok mam 1,2 a takto by bylo cos ponad 2. Zawsze cos tam galezi bedzie albo i nawet troche drewna

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Na początek to umowa spisana u notariusza i za zerwanie jej przed końcem ustalonego okresu wysokie kary, bo wyprawić pole to nie problem ale później można je łatwo stracić. Z rodziną to tylko na zdjęciach
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4
Ja na jesieni wziąłem podobny kawałek tyle że ziemia klasy II/III - jeden busz - rozrosnieta tarnina i dużo sporych już samosiejek. Wpadlem tam talerzowka. Uprawiajac podpinalem drzewa i wyrywalem, zjezdzilem po 2 razy następnie orka i siew pszenicy. Dziś pszenica niczym nie różni się od tych sianych na uprawianych od lat kawałkach. Aż żałuję że nie zrobiłem zdjęcia przed i po, bo gdyby mi ktoś mówił że tak można szybko doprowadzić kawałek do ładu to sam bym nie uwierzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
z brzozami nie ma problemu. na wiosnę zeszłego roku kupiłem pole i wyciąłem drzewka. następnie orka i talerzówka. posiałem grykę. Po szkodzeniu Glifosfat i we wrześniu orka. Na jesień poszło żyto. Można powiedzieć, że w rok pole uprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Likwidowałem 20 letni ugór rok temu, II klasa bonitacyjna. Wszyskto zarośnięte drzewami o średnicy 10-40cm. Wszyskto wyrwane, wykopane koparka, kosiarka bijakowa, głęboką orka, roundup, orka zimowa, na wiosnę nawóz i siew owsa. Jak narazie owies pięknie wyglada. Roboty strasznie dużo i bardzo ciezka, korzeni jeszcze trochę wystaje ale z czasem znikną wszystkie. Gdyby nie była to taka dobra ziemia to bym się tego nie podjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ja też wziolem taką glebę od rodziny cała zimę drzewa wycinałem potem Pieńki wyrwali koparka i glebogryzarką z 3 razy leciałem i teraz pszenicy zasialem piękna jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dopiero uda się coś zasiać Ale za rok bo teraz mam dużo innych robót i nie wyrobie się do września Ale zrobię jak piszecie może coś wyjdzie. Szkoda że to nie jest lepsza ziemia no ale cóż trochę poszerze to pole zawsze coś się więcej zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

MlodyRolikOn napisał:

20 minut temu, wojtal24 napisał:

chyba gra nie warta swieczki

znaczy wiesz co mozliwe ale chcialem powiekszyc troche pola bo obok mam 1,2 a takto by bylo cos ponad 2. Zawsze cos tam galezi bedzie albo i nawet troche drewna

tylko tak jak koledzy Ci radza podpisz umowe dziwrzawy z wlascielem na 10 lat z data pewna bo Ty sie napracujesz a ktos za rok czy dwa podbierze Ci dzierzawe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ja podpisałem umowę odrazu i na dotacje złożyłem wniosek bo to co ja brałem to 3 ha było 2 ha ornej a z 1 ha takiego nieużytku i chciałem całość doprowadzić do użytku nawet właścicielowi na tym zależało 😊 

Ale masa roboty z 8 przyczep drzewa było hehe 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle to nie będzie bo tam 1 większe A reszta to na galeziarke będzie to zszatkuje do trocin. Zobaczymy co wyjdzie z tego

Jeszcze są 2 spore doly to muszę zasypać.

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
ja miałem pole ponad 1km długosci przedzielone takim ugorem z drzewami grubości nogi to najpierw wyciolem drzewa potem gałęzie rębakiem pieńki z korzeniami znajomy wyrwał koparko ładowarką i wyrównał pole przejechałem kilka razy talerzówką jak zielsko ruszyło to wypryskałem roundupem zasiałem łubin jakoś pod koniec czerwca przyorałem jesienią i zasiałem pszenżyto i pole doprowadzone do porządku w 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam wszystkich,
       
      Chciałbym rozpocząć przygodę z rolnictwem i uprawą ziemi, dlatego chciałbym prosić was o kilka rad na początek, ale najważniejszą kwestią jest zaniedbane pole. Kawałek pola, na którym chciałbym eksperymentalnie zasiać/zasadzić jakąś roślinę jest w kiepskim stanie. Dla lepszego podglądu sytuacji dodam kilka fotek:
       
      http://imageshack.co...3/2384/wx55.jpg
      http://imageshack.co...1/1558/q560.jpg
      http://imageshack.co...98/278/xlts.jpg
      http://imageshack.co...2/8526/h3rl.jpg
      https://imagizer.ima...90/541/0zm9.jpg
       
      I moje pytania do was: jak uprawiać ugór? Jak doprowadzić tą ziemię do użytku? Z jakich maszyn i środków chemicznych skorzystać?
       
      I kolejna kwestia: czym obsiać/obsadzić gotowe już pole? Jakieś zboże jare czy ziemniaki? Dodam, że nie zależy mi na rentowności, ta uprawa będzie czysto eksperymentalna, chodzi mi o to, że chcę na tym małym kawałku pola sprawdzić swoje umiejętności i swój zapał do tej roboty. Co nie zmienia jednak faktu, że zależy mi na plonie, ale to bardziej dla satysfakcji niż dla zysku. Uprawę na poważnie zacznę od kolejnego sezonu, o ile wystarczy mi chęci po uprawianiu tego ścierniska. ;] Koszty jednak też są istotne, więc wolałbym ziemniaki, gdyż posiadam maszyny potrzebne do sadzenia/zbioru a w przypadku zboża musiałbym się bawić w wynajem kombajnu.
       
      Niestety, nie posiadam własnego obornika. Opłaca się kupić nawóz sztuczny, czy lepiej poszukać obornika na sprzedaż u innych gospodarzy?
       
      Cóż, to by było na tyle. Jestem w sprawach rolnictwa zielony i niedojrzały niczym kiełkująca pszenica, więc liczę na wasze doświadczenie i pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj