Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam 

Kiedys mielismy propozycje dzierzawy od rodziny ale nikt nie chcial bo trzeba troche porobic zeby cos bylo. Jest to moze 1 ha pola tylko ze jest duzo drzewek malych samosiejki jakies moze z 1 brzozka ale to da rade zwalczyc bo sa malutkie tylko pytanie co potem jak doprowadzic taki burdel, pole nie uprawianie z 20lat. Roundap i gleboka orka ? Kiedy by bylo mozna pomyslec o siewie jakiegos zboza?  Klasa ziemi nie powala chyba IVa 

Opublikowano (edytowane)
20 minut temu, wojtal24 napisał:

chyba gra nie warta swieczki

znaczy wiesz co mozliwe ale chcialem powiekszyc troche pola bo obok mam 1,2 a takto by bylo cos ponad 2. Zawsze cos tam galezi bedzie albo i nawet troche drewna

Edytowane przez MlodyRolikOn
Opublikowano
Ja na jesieni wziąłem podobny kawałek tyle że ziemia klasy II/III - jeden busz - rozrosnieta tarnina i dużo sporych już samosiejek. Wpadlem tam talerzowka. Uprawiajac podpinalem drzewa i wyrywalem, zjezdzilem po 2 razy następnie orka i siew pszenicy. Dziś pszenica niczym nie różni się od tych sianych na uprawianych od lat kawałkach. Aż żałuję że nie zrobiłem zdjęcia przed i po, bo gdyby mi ktoś mówił że tak można szybko doprowadzić kawałek do ładu to sam bym nie uwierzył :D
Opublikowano
z brzozami nie ma problemu. na wiosnę zeszłego roku kupiłem pole i wyciąłem drzewka. następnie orka i talerzówka. posiałem grykę. Po szkodzeniu Glifosfat i we wrześniu orka. Na jesień poszło żyto. Można powiedzieć, że w rok pole uprawione.
Opublikowano
Likwidowałem 20 letni ugór rok temu, II klasa bonitacyjna. Wszyskto zarośnięte drzewami o średnicy 10-40cm. Wszyskto wyrwane, wykopane koparka, kosiarka bijakowa, głęboką orka, roundup, orka zimowa, na wiosnę nawóz i siew owsa. Jak narazie owies pięknie wyglada. Roboty strasznie dużo i bardzo ciezka, korzeni jeszcze trochę wystaje ale z czasem znikną wszystkie. Gdyby nie była to taka dobra ziemia to bym się tego nie podjął
Opublikowano

Myślę że dopiero uda się coś zasiać Ale za rok bo teraz mam dużo innych robót i nie wyrobie się do września Ale zrobię jak piszecie może coś wyjdzie. Szkoda że to nie jest lepsza ziemia no ale cóż trochę poszerze to pole zawsze coś się więcej zbierze.

Opublikowano

MlodyRolikOn napisał:

20 minut temu, wojtal24 napisał:

chyba gra nie warta swieczki

znaczy wiesz co mozliwe ale chcialem powiekszyc troche pola bo obok mam 1,2 a takto by bylo cos ponad 2. Zawsze cos tam galezi bedzie albo i nawet troche drewna

tylko tak jak koledzy Ci radza podpisz umowe dziwrzawy z wlascielem na 10 lat z data pewna bo Ty sie napracujesz a ktos za rok czy dwa podbierze Ci dzierzawe

Opublikowano

Ja podpisałem umowę odrazu i na dotacje złożyłem wniosek bo to co ja brałem to 3 ha było 2 ha ornej a z 1 ha takiego nieużytku i chciałem całość doprowadzić do użytku nawet właścicielowi na tym zależało 😊 

Ale masa roboty z 8 przyczep drzewa było hehe 💪

Opublikowano (edytowane)

Nie tyle to nie będzie bo tam 1 większe A reszta to na galeziarke będzie to zszatkuje do trocin. Zobaczymy co wyjdzie z tego

Jeszcze są 2 spore doly to muszę zasypać.

Edytowane przez MlodyRolikOn
Opublikowano
ja miałem pole ponad 1km długosci przedzielone takim ugorem z drzewami grubości nogi to najpierw wyciolem drzewa potem gałęzie rębakiem pieńki z korzeniami znajomy wyrwał koparko ładowarką i wyrównał pole przejechałem kilka razy talerzówką jak zielsko ruszyło to wypryskałem roundupem zasiałem łubin jakoś pod koniec czerwca przyorałem jesienią i zasiałem pszenżyto i pole doprowadzone do porządku w 2 lata

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v