Nowyagri

Fendt Favorit 515c-Jak korzystać ze skrzyni ?

Polecane posty

Nowyagri    1

Panowie, otóż chciałbym się zapytać jak korzystać prawidłowo ze skrzyni w Fendtcie Favoricie 515c.

Otóż ostatnio pierwszy raz gruberowałem tym ciągnikiem, i przełączyłem na biegi polowe. Ale okazały się strasznie wolne (4 bieg, 2 półbieg) i było zdecydowanie za wolno (ok 5km/h). 

Czy skrzynia działa coś nie tak , że te biegi są wręcz pełzające?

Można korzystać z biegów szosowych w gruberze/agregatowaniu/orce? Czy w biegach szosowych można korzystać np 3 bieg i 4 półbieg?

Czego nie robić w tej skrzyni by jej nie zepsuć?

Mam instrukcję do niego, w języku polskim, ale tam widnieje zapis , żeby z biegów polowych korzystać podczas długotrwałej pracy pod obciązeniem np. orka. Ale nawet w pługu chodzi się szybciej niz 5km/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
No tak... Bo biegi polowe służą tylko do pracy w polu a szosowe... ;D wróć ciapkiem robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyagri    1
4 minuty temu, lukbold napisał:

No tak... Bo biegi polowe służą tylko do pracy w polu a szosowe... ;D wróć ciapkiem robić

Bardzo śmieszne ;) Po prostu niektórzy  wolą się zapytać, niż potem płacić. Tak przesiądę się do ciapka i będę montował chińskie wyświetlacze tak jak Ty by mięć "nowoczesny ciungnik"  O.o Śmieszne myślenie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Kto co lubi... Jedni montuja wyświetlacze bo mają wiedzę drudzy pytają o pierdoły bo ich IQ pozwala tylko oddychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyagri    1
1 minutę temu, lukbold napisał:

Kto co lubi... Jedni montuja wyświetlacze bo mają wiedzę drudzy pytają o pierdoły bo ich IQ pozwala tylko oddychać

Lepiej pytać o pierdoły niż potem pisac posty "ciagnik nie chce jechac" , "skrzynia wyje i nie jedzie" . 

Przesiądź się z Ursuska do JD/Fendta to pogadamy. Możesz błyszczeć w internecie i udawać mgr.  Tymczasem nie zaśmiecaj forum. Pzdr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
to chyba dobierasz predkosc i przelozenia do danej pracy polowe tak zeby maszyna sie nie dusila a w pelni ja wykorzystac temat na poziomie szkoly podstawej

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyagri    1

Poziom tego forum - śmiech na sali. Pytam o to czy na biegach szosowych można wykonywać pracę pod obciążeniem= odpowiedzi niezwiązane z tematem. 

Poziom szkoły podstawowej to czytanie ze zrozumieniem.  

2 godziny temu, wojtal24 napisał:

to chyba dobierasz predkosc i przelozenia do danej pracy polowe tak zeby maszyna sie nie dusila a w pelni ja wykorzystac temat na poziomie szkoly podstawej

W ciągniku z tematu to pewnie i nie siedziałeś.

 

Już na pomoc nawet nie liczę :v 

 

Posty na poziomie "było kupić Łursuska" , albo "haha ja w osiemdziesiontce tylko paliwo leje" ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
po części ci dobrze piszą bo w trzydziestce też nie wykonujesz prac na polowych taki jak w samochodzie też nie pałujesz na 2jce 100na godzinę tak wszędzie bieg do obciążenia jeśli akurat w twoim przypadku masz ich na tyle by dobrać je do obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
jak narzekasz na poziom tego forum to po co tu jestes
a jak to mowia maszyna gwizda tylko kierowca p....
  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Biegi żółw to tylko sie przydają do upraw warzywek, zamiatarek itp, do normalnych prac w polu to tylko zając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyagri    1
5 godzin temu, wojtal24 napisał:

jak narzekasz na poziom tego forum to po co tu jestes
a jak to mowia maszyna gwizda tylko kierowca p....

No może forum nie jest złe, tylko niektórzy użytkownicy reprezentują niski poziom ;)  Ale wszystko rozumiem , pewnie sąsiad się rozwija , to trzeba mieć ból do całego świata. Sąsiad kupi nowy ciągnik, a ja tylko drut do naprawy maszyn. 

 

5 godzin temu, JD1052 napisał:

Biegi żółw to tylko sie przydają do upraw warzywek, zamiatarek itp, do normalnych prac w polu to tylko zając.

I o taką odpowiedź mi chodziło ! Dziękuję bardzo ;)

Edytowano przez Nowyagri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
dobrze ze opisujesz jak Ci zal .... sciska. ja takiej spiny nie mam. nie mierz nikogo swoja miara😉

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BAD80
      Witam, no i kolejny problem z MTZ-em 82 z 1996r. - nagle przestał podnosić wajchą tą obok siedzenia, jak tylko go kupiłem to żeby podnieśc to trzeba było dynamicznie przesunąć ją do tyłu, aż stuknęło bo inaczej nie podnosił. Teraz całkowicie przestał, żeby podnieść to trzeba jednocześnie trzymać tą wajchę obok siedzenia i pociągnać pierwszą z prawej tu przy kierownicy. Rozkręciłem obudowę dźwigni tych przy siedzeniu ( przy okazji zobaczyłem, że poprzedni właściciel pogłębił ten rowek w którym się porusza ta dźwignia, tak, by bardziej szła do tyłu), bo ponoć znajduje się tam regulacja, no i owszem znajduje się, ale już do końca skręcona, że już nie da rady podkręcić. Odkręciłem siedzenie i ta klapę w podłodze, no i krzyżak wałka wygląda w porządku. Próbowałem śrubokrętem przekręcić ten krzyżak bardziej, ale tez nie podnosi. Znajomy stwierdził, że to już ten nowszy typ regulatora bodajże R-80. Co może go boleć? przerabiał ktoś już ten temat? Zaczyna mnie wkur..zać ten ciągnik delikatnie bo stale jakoś coś wyskakuje, dopiero jedno się zrobi to już coś innego:/ z góry dziękuję za odpowiedzi:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj