Polecane posty

Gość   
Gość

po co to sadzić w ogóle za takie pieniądze ? 😂 8zł ,7zł 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1763
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Kupić to nie problem tylko potem to sprzedać te zgiełki. Znajomy wynajmuje hale koło Bronisz. Nakupili tanio ziemniaka przetrzymali kilka dni. Otworzyli halę a tam smród. 

 

Irys trochę gnije. Irga wyprzedana to nwm a żółte jeszcze w ziemi siedzą.

Jutro pasuje mi jechać i coś irgi dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ceny nie przewidzi . Równie dobrze może być po 20 zł worek. Wyprzedadza zgiełki za pół darmo a na wiosnę mogą być drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już widzę jak będziesz miał 20zł worek  😂

5 oprysków, nawóz, paliwo i masa roboty fizycznej i zostawionego zdrowia to trzeba być frajerem żeby uprawiać ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto wam więcej da niż 1zł do piwnicy 😉 w marketach jak co roku we wrześniu mnóstwo promocji po 0,99zł/kg i oni to sobie taszczą i wpierdzielają potem

w detalu na wagę po 1,8zł też już nie idzie

do piwnic to są takie ilości od paru lat brane że nawet szkoda sobie d*py zawracać. mieszczuchom to się wydaje że ktoś na wodzie jeździ i będzie im rozwoził takie ilości jak 15-30kg 😂. takich klientów co bierą na zimę co najmniej 90kg i więcej to można na palcach u rąk policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie biorę z miejsca na piwnice. Tygodniowo mi schodzi tona ziemniaka. Rudolf i Ricardo w tym roku nie zawiódł oraz catania. Teraz najlepiej schodzi irys nie można zdazyc wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o tonie to można pomarzyć żeby sprzedać na wagę przez tydzień. takie ilości to schodziły 20 lat temu gdy inna była mentalność ludzi mniej było marketów na każdym kroku.

jak sprzedasz w detalu po czubiatej skrzynce jednej odmiany na dzień to jest dobrze

produkcja późnego ziemniaka  to kompletna pomyłka żeby ktoś żarł go za 0,50zł albo i za mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ah tam piep.... głupoty. No pewnie jak ty sprzedajesz na kila to owszem ale tak jak Ja teraz popchłem tira Belarozy 45+w big bagu po 60gr to coś już z tego zostaje. Oczywiście im droższe tym lepiej no ale nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co piszesz ze ktoś ci dał 60gr za praktycznie jadalnego z sadzeniakiem i w bigach gdzie nie trzeba sobie d*py zawracać w pakowanie i przenoszenie to owszem jeszcze nie wk***ia jak pakowanie w 15kg i oddawanie co roku za groszę. taki jak twój handelek to mniej zdrowia kosztuje. na pewno nie byłbyś optymistycznie nastawiony jak musiałbyś to zapakować np w 15kg

napisałem jak to jest w detalu i tzw piwnicach. nie idzie w detalu to i przekłada się na zbyt na giełdach

w większości to jest handelek w opakowaniach 15kg albo innych mniejszych opakowaniach. w poprzednim roku to był istnie za***isty zarobek 4/15kg 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1763
53 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Ah tam piep.... głupoty. No pewnie jak ty sprzedajesz na kila to owszem ale tak jak Ja teraz popchłem tira Belarozy 45+w big bagu po 60gr to coś już z tego zostaje. Oczywiście im droższe tym lepiej no ale nie narzekam. 

Jaki kierunek?

Ja  na czwartek szykuje 300 worków bellarosa po 80gr no ale w 15stke.

Jak na bb to lux cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Dziś poszło 200 kg irgi 200 irysa i 120 catani i Rudolfa. Czyli jednak można sprzedać na targ 500 kg . Pomidora sprzedałem 500 kg.w Warszawie większy ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, PAN88 napisał:

Jaki kierunek?

Ja  na czwartek szykuje 300 worków bellarosa po 80gr no ale w 15stke.

Jak na bb to lux cena

Chyba na Ukrainę ale dokładnie nie wiem bo kupujacy to pośrednik. Grunt że gotówką płaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja pakuje po 15 kg około 1 t tyg do handlarza po 80gr. detal po 1.30zl. Zacząłem kopać już miesiąc temu i sprzedawalem po 2zl w detalu a do handlarza po 1.30zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, gustaww napisał:

ja pakuje po 15 kg około 1 t tyg do handlarza po 80gr. detal po 1.30zl. Zacząłem kopać już miesiąc temu i sprzedawalem po 2zl w detalu a do handlarza po 1.30zl. 

Ile mniej więcej czasu zajmuje wyzbieranie kamieni z 1 hektara? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie rozumiem do czego pijesz?

Jeśli chodzi Ci ile czasu poświęcam na wykopane i spakowane 1 t to jest jakieś 8 godzin w samego.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, majster545 napisał:

Ile mniej więcej czasu zajmuje wyzbieranie kamieni z 1 hektara? Pozdrawiam 

30lat i nadal wychodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, PAN88 napisał:

Taka cena i u mnie na piwnice

@cinek1808 a jak Rudolf

 

Zjazdowa 8zl żółty Belaroza 8-10 Irga 10-12.Zejscie słabawe, ziemniaków też nie wiele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

te ziemiaki to według mnie chwilowy wysyp , ogólnie ziemiaka nie bedzie zbyt dużo  , zmieniły się tez upodobania  konsumenta młodsze pokolenie z miast wybiera często mytego  z marketu  ale też i dieta nie co inna zamiast ,, sagana '' ziemiaków jest spagetti , zamiast obierać na frytki to frytki mrożone ,  zamiast schabowego wyjscie na pizze .            ziemiaki po 1,5zł sprzedaje , mam okoo 1 tony nadwyżki                a co najważniejsze to chyba sam smak ziemiaka , coraz wiecej osób narzeka i wybiera inny obiad , 

Edytowano przez jarecki
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Panowie a ja z takim innym pytaniem. Co robicie z ziemniakami kaliber 25-35 mm ? nadadzą się na przyszłe sadzeniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1763
9 godzin temu, marcin19071980 napisał:

Zjazdowa 8zl żółty Belaroza 8-10 Irga 10-12.Zejscie słabawe, ziemniaków też nie wiele. 

Dzięki to warszawa z irgą tańsza 10-12 mówią a za 9 od mojego znajomego z łapy wziełem 50 worków

A lulke po 3  dobra do obierania lub na sadzeniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

to prawda ze Trzemeszno kupuje za grosze ziemniaki od po za plantatorow? przesuwaja odstawy a ponoc biora za grosze po za kwotowe z innych firm a nasze po za kwotowe najlepiej jakbysmy na pole wywiezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj