Polecane posty

marian7k    110

Pryskacie stonkę INAZUMA 130 , w etykiecie niema? Chyba było n/t ale nie chce mi się szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

a ileż to roboty? :) 
https://www.sumiagro.pl/download/etykiety-instrukcje/Inazuma-130-WG.pdf

no fakt, nawet w pomidorach do stonki nie zalecają a przecież to mieszanka mospilana z karate  i każdy z osobna na stonkę zalecenia ma (chyba; bo tego z kolei mi się nie chce sprawdzać ... znaczy karate bo mospilan na pewno ma :D )

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

a co to za kropki? nawet nie wiem co to jest. Na muchomorach i owszem, ale na kartoflach? może za mokro mają i skrobię jaka dyfuzja wypychana zewnątrz jakimi porami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13

Coragen w dawce 50ml wystarcza? Czy górne dawki? 

Edytowano przez Acodin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
7 godzin temu, Acodin napisał:

Coragen w dawce 50ml wystarcza? Czy górne dawki? 

Dawałem ok 60ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Stosował ktoś z was już nowy środek zorvec enicade? Zamówiłem go ma być na jutro i chciał bym się coś od was o nim dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W tamtym roku były testy tego środka rozdawali ludziom za darmo. Tylko niewielka grupa go stosowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
13 godzin temu, cinek1808 napisał:

Inazuma miał rejestrację na stonkę i dobrze działał. 

@dysydent doradzisz coś na te białe kropki na bulwach? 

Kropki same znikną, u mnie też są i w 2017 roku też były. To żadna z objawów chorób tylko nadmiar wilgoci. Na słabszych glebach już kropek nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Można stosować Coragen jak już ziemniaki kwitną lub cześć kończy kwitnąć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Niestety jak juz ziemniaki zaczynaja kwitnac musisz tylko obserwowac jak stonka zjada ziemniaki.

Co dwie strony to samo pytanie, mozesz wykonywac zabiegi na stonke i zaraze. Mozna laczyc ten zabieg ale srodek na stonke moze choc nie musi zadzialac slabiej.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
22 minuty temu, korasss napisał:

Można stosować Coragen jak już ziemniaki kwitną lub cześć kończy kwitnąć ? 

Na etykiecie jest napisane żeby stosować przed zakwitnięciem.  Ja wczoraj wieczorem pryskałem i chyba jednak to kwitnięcie przeszkadza bo słabo pospadała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
6 minut temu, maroko napisał:

Na etykiecie jest napisane żeby stosować przed zakwitnięciem.  Ja wczoraj wieczorem pryskałem i chyba jednak to kwitnięcie przeszkadza bo słabo pospadała ;)

No właśnie jest napisane że przed zakwitnięciem dlatego wolałem się upewnić bo teoria z praktyką różnie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Czy do mieszaniny od zielska Rimel25Sg+mistral70Wp+ adwiutant można dodać proteus lub coragen na stonke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
7 godzin temu, darekspire90 napisał:

Stosował ktoś z was już nowy środek zorvec enicade? Zamówiłem go ma być na jutro i chciał bym się coś od was o nim dowiedzieć

Ja go stosowalem w tamtym roku na testach. Dobry srodek. Po 14 dniach nie bylo widac zarazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
1 godzinę temu, pala92 napisał:

Ja go stosowalem w tamtym roku na testach. Dobry srodek. Po 14 dniach nie bylo widac zarazy

A on jest zapobiegawczy czy interwencyjny też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Witam , kolega mnie poprosił o pomoc ale sam nie wiem co ma zrobić . Ma on mianowicie problem ze stonką w ziemniakach pryskał już 6 razy  : 3x Decis 2 x mospilan i 1 x karate i nic mu nie pomaga , chciałby pojechać coragenem lub proteusem ale jest taki problem że ma bardzo nie równe ziemniaki , jedne krzaczki mają 25-35 cm a drugie zaczynają kwitnąc tak jest tego gdzieś pół na pół na polu , odmiany ziemniaka u niego to jakaś zuzanna , glada i bzura , ta ostatnia to gdzieś 2/3 uprawy i w niej najgorzej . Macie jakiś pomysł z tym ? ja u siebie pryskałem coragenem ale ziemniaki wszystkie równe i nie kwitły jeszcze . Z góry dziękuje . 

A i zna ktoś jeszcze jakiś sklep z ŚOR okolice olsztyna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Ja już opryskałem :) a chodzi o niego czy nie zatrzyma mu ziemniaków ? Bo kiedyś jak kolega pryskał pewnym środkiem przed wschodowo gdzie mówili że można śmiało to miał ziemniaki 25 cm a był sierpień :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13

Proteus (po oblocie pszczół) i stonka pójdzie spać

  

3 minuty temu, 5544332211 napisał:

Ja już opryskałem :) a chodzi o niego czy nie zatrzyma mu ziemniaków ? Bo kiedyś jak kolega pryskał pewnym środkiem przed wschodowo gdzie mówili że można śmiało to miał ziemniaki 25 cm a był sierpień :)

 

Nic się nie stanie ziemniakom.

Edytowano przez Acodin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

To nie herbicyd zeby mial zaszkodzic wzrostowi ziemniaka to tylko insektycyd. Jedyna rzecza co trzeba pilnowac to fosforoorganiki i rimsulfuron ale nawet tu nie zawsze musi zajsc synergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj