Polecane posty

k00789    8
16 godzin temu, racyl napisał:

Ja zaprawiam prestige forte i nic mi nie siada.

Jakbym miał pryskać od stonki to siegnąłbym po Kohinor 200 SL bo w nim jest imidachlopryd  ten sam składnik co w prestige forte odpowiedzialny za odstraszanie stonki

Prestige forte działa przez kilka tygodni tylko. Stary Prestige z większą dawką insektycydu działał dużo lepiej. Ale i tak w tym roku pod pierwszymi krzakami jakie wyszły z ziemi leżało po kilkadziesiąt stonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Zwykly mankozeb, więc co tu dużo mówić. Do t1/t2 mozna do czegoś dosypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Ktoś pisał ze kohinor działa na stonke. Kto coś powie na ten temat ?  Pryskam koginorem kapuste. Chcialem spróbować ziemniaka z t2 spryskać 

Edytowano przez mausik1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Mozna zmieszac titusa (druga dawka na perz 40g) z ridomilem i z proteusem? Dodam ze jest dosc sucho a ziemniaki przemyslowe zaczynaja kwitnac.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
31 minut temu, pala92 napisał:

Mozna zmieszac titusa (druga dawka na perz 40g) z ridomilem i z proteusem? Dodam ze jest dosc sucho a ziemniaki przemyslowe zaczynaja kwitnac.

Ridomil z proteusem tak ale titusa raczej już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

PO co pryskać na chwasty jak ziemniaki zaczynaja juz kwitnąć - przecież pewnie juz zakryły międzyrzędzia. Chwastów nie zwalczy a tylko ziemniaki po d*pie dostaną. U mnie gdzie nie gdzie sie trafia chwastnica ale sobie odpuszczam zwalczanie bo szkoda pieniedzy i stresu dla ziemniaków tym bardziej że już zwierają międzyrzędzia - odmiana kuras na V klasie ziemii, 10 dni temu 25 l spadło, w najbliższym czasie konieczna powtórka tego opadu.

20180614_204646.jpg

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Eleganckie ziemniaki masz. W mojej okolicy ziemniaki nie zakryja miedzyrzedzi w tym roku bo bardzo slabo sie rozwinela nac. Chce dac druga dawke titusa bo polowe juz dalem. Ale narazie sobie odpuszczam susza okropna... a jak wygladaja ziemniaki u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U mnie Vineta zakrywa redliny, ale Irdze jeszcze brakuje do tego. Chwastów rzeczywiście mało bo sucho i może Vineta poradziła by sobie, ale poszedł Rimel na obie odmiany. Dwa dni temu poszedł Frantic bo alternarioza się pojawia. 

Sadzone późno jak na ten rok bo 2 maja

 

 

 

Edytowano przez ZYLA
Zwalniam miejsce na załączniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak myślicie po czym to może być? Po rimsulfuronie (ponad 2 tygodnie temu), bo raczej nie po grzybówce z mikro kilka dni temu? Pole wygląda normalnie, ale jest pas krzaków na szerokość opryskiwacza, gdzie widocznie przystanąłem. 

 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

W zeszłym roku co było uprawiane ? Czym pryskane na chwasty? wygląda na pozostałości aminopyralidu w glebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Przedplon owies, na chwast Agritox turbo (odpowiednik chwastoxu)  jak pamiętam, więc raczej nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Jak myślicie po czym to może być? Po rimsulfuronie (ponad 2 tygodnie temu), bo raczej nie po grzybówce z mikro kilka dni temu? Pole wygląda normalnie, ale jest pas krzaków na szerokość opryskiwacza, gdzie widocznie przystanąłem. 

 

20180617_114037.jpg

 

dziwisz że tak poskręcało tam gdzie przystanołeś z włączonym opryskiwaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

Panowie kiedy najpóźniej można wjechać z rimsulfuronem??I co do niego??Metrybuzyna wystarczy?

Głównie jest chwastnica zdarza się komosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, soltys48 napisał:

Panowie kiedy najpóźniej można wjechać z rimsulfuronem??I co do niego??Metrybuzyna wystarczy?

Głównie jest chwastnica zdarza się komosa

 

no co TY o tej porze ?

to ile ten ziemniak ma wysokości ?

już dawnno powinny być zakryte międzyrzędzia

metrybuzyna to do 15cm wysokości. potrafi przypalać krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Panie moje ziemnioki posadzone po życie po 15 maja teraz do 15 cm wysokości

Jakbym Cie słyszał kilkanaście lat temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Ja w tamtym roku pryskałem denara jak kwitły. Rimelem w pełnej dawce, ścieło jednoliscienne jak i komose. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, GarbatyRolnik napisał:

Rimel komose ściął? Szczerze, wątpie....

 

jeszcze jak kwitły xD  chwast prawie tyle co ziemniak xD no chyba że ziemniak żabie po kostki xD

malutkie siewki to może

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak widać na foto, u mnie po oprysku komosa jeszcze zielona, ale wzrost zahamowany i wiotka łodyga. W łanie to wystarczy, później jak przetrwa zagłuszy ją ziemniak. 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, ZYLA napisał:

Jak widać na foto, u mnie po oprysku komosa jeszcze zielona, ale wzrost zahamowany i wiotka łodyga. W łanie to wystarczy, później jak przetrwa zagłuszy ją ziemniak. 

20180617_113823.jpg

 

po co tak długo zwlekać z opryskiem ? później martwić się czy ziemniak przeżyje czy nie

czym większe , ładniejsze krzaki to oprysk nie doleci wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

Później i tak ci się komosa podniesie rimmel nie jest dość skuteczny na komosę ja pryskałem w dawce ponad 70 gr na ha i komosa zwiędła a po dwóch tygodniach była jak nowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, weroni napisał:

Później i tak ci się komosa podniesie rimmel nie jest dość skuteczny na komosę ja pryskałem w dawce ponad 70 gr na ha i komosa zwiędła a po dwóch tygodniach była jak nowa

 

 

a no właśnie o to mi chodziło że czym póżniej i chwast jest wyrośniety to jest nie do ruszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
49 minut temu, racyl napisał:

 

po co tak długo zwlekać z opryskiem ? później martwić się czy ziemniak przeżyje czy nie

czym większe , ładniejsze krzaki to oprysk nie doleci wszędzie

Jak długo? Zabieg wiesz kiedy był? Zobacz że trawica już żółta. 

27 minut temu, weroni napisał:

Później i tak ci się komosa podniesie rimmel nie jest dość skuteczny na komosę ja pryskałem w dawce ponad 70 gr na ha i komosa zwiędła a po dwóch tygodniach była jak nowa

 

Od lat stosuję rimsulfuron i z komosą nie mam problemu, a jest. Poza tym jak gdzieniegdzie krzak wyskocz to ona w wykopkach nie przeszkadza. Najgorszy jest perz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj