Polecane posty

ENDRIUROL    39

u mnie tez, pelno larw ale jutro powinny zaczac spadac z krzakow,- jak nie to trzeba bedzie ciezsze dziala wystawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie robiłem T1 Pyton Consento i mam pytanie mogę ponownie użyć na T2 Pyton czy lepiej zmienić na Infinito lub Revus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

pewnie ze zmiecnic. trzeba zachowywac rotacje substancji. ja zawsze daje ridomil na 1 strzal bo,,, niby mankozeb i metalaksyl jest polecany na 1 psik. tomek jakie duze masz teraz pyry- lety i kiedy sadziles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Mam pytAnie do osób którzy mają wczesne odmiany. Na 1 strzała dalem ridomil. Ile razy od zarazy pryskacie wczesnego ziemniaka ?  Spotykam się z opiniami ze wczesnego ziemniaka raz wystarczy od zarazy Ale akurat i kopie po  2 3 radlonki w detal takzeoge i go trzymać trzymać ziemi z miesiąc mu może półtorej. Co doradzicie psikac 2 raz pytonem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@ENDRIUROL ja swoje sadziłem 9 kwietnia, aktualnie zaczynają kwitnąć (odm.Lilly i Vineta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Porównywał może ktoś kiedyś Ridomil z Armetilem? Jest sens przepłacać? Ridomil jest jakieś 50% droższy, do tego w Armetilu jest dwa razy więcej metalaksylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Ile gdzieś kwitnie denar ?? Już kwiaty ładnie widać. Sadziłem 9 kwietnia, akurat pierwszy raz sadzę wczesnego ziemniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
8 godzin temu, pawelol111 napisał:

a ja jadę Ekonomem. Zamiennik Ridomilu.

Ja też na zamiennikach zawsze jadę, tylko zastanawiam się dlaczego ludzie stosują np. taki Ridomil. Czy jest jakaś różnica w działaniu czy może biorą to bo tylko to było w sklepie, albo może nie są świadomi, że można to samo kupić taniej? Zamiennik Ridomila wyjdzie jakieś 70 zł taniej na 1ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Panowie jaki robicie odstep czasowy poniedzy t1 a t2 w ziemniaku jadalnym ? Na pierwszy strzal dalem pyton a teraz chce dac armetil i pozniej ewentualnie jeszcze t3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
3 godziny temu, k00789 napisał:

Ja też na zamiennikach zawsze jadę, tylko zastanawiam się dlaczego ludzie stosują np. taki Ridomil. Czy jest jakaś różnica w działaniu czy może biorą to bo tylko to było w sklepie, albo może nie są świadomi, że można to samo kupić taniej? Zamiennik Ridomila wyjdzie jakieś 70 zł taniej na 1ha.

 

w zeszlym roku uzywalem ridomila i planet, w planecie jest ktorejs substancji wiecej a mimo to ridomil troche dluze tj lepiej ochronil plantacje. jest duzo lepszy aktywator i cos tam jeszcze a poza tym firma pewniejsza. ja jade w sumie w tym roku tylko na org pyton cabrio ridomil infinito adexar

10 minut temu, Tomaszbyk napisał:

Panowie jaki robicie odstep czasowy poniedzy t1 a t2 w ziemniaku jadalnym ? Na pierwszy strzal dalem pyton a teraz chce dac armetil i pozniej ewentualnie jeszcze t3. 

7-14dni, ja staram sie co okolo 10dni ale to w skrobii sasiedzi w jadalnym zadziej jezdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja robiłem T1 Pytonen 14 dni temu a dzisiaj poleciałem już z T2 Infinito, na T3 planuję Revus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Mankozeb na t1 jest ok? Bo poleciałem nim około tygodnia temu i zastanawiam się teraz co dać na t2 infinito bedzie ok?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

w zeszlym po kolei ridomil cabrio pyton infinito. wg starych pyrarzy infinito to na finito na ko0niec, ale ja sam nie wiem,

wtym sezonie podobnie z tym ze infinito 2 razy bedzie i axidor, troche pozniej odstawy beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

W poniedziałek w nocy jechałem actara 80 g / ha z 1/4 stonki leży na ziemi reszta się trzymie sprawdziłem z 7 osobników to tylko jeden przebieram kończynami do tego te mniejsze to normalnie się ruszają ale ich bardzo mało.. poprawka czy poczekać jeszcze na działanie ? Jak poprawka to znów actara czy coś innego lepiej

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Mi jak

23 minuty temu, e2visionamd napisał:

W poniedziałek w nocy jechałem actara 80 g / ha z 1/4 stonki leży na ziemi reszta się trzymie sprawdziłem z 7 osobników to tylko jeden przebieram kończynami do tego te mniejsze to normalnie się ruszają ale ich bardzo mało.. poprawka czy poczekać jeszcze na działanie ? Jak poprawka to znów actara czy coś innego lepiej

Actara jak mi nie wzięła topreteus moment zabrał wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Co to może być. Liście z wczesnego denara. Kwitnie już ładnie tylko pierwszy raz denara mam i nie wiem co to

20180608_085444.jpg

20180608_085439.jpg

Pewnie zaraza. Ale nie jest za późno żeby czymś jeszcze psiknac ?  Bo ridomilem 2 tygodnie temu zabezpieczalem Ale jednak chyba mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Jeśli to zaraza co można wrzucić w okresie kwitnienia ???? Na vinecie też widzę że się pojawia, też pryskałem już 1 zabieg pencozeb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj