Polecane posty

t1o9m8e6k    0

Witam pięknie wszystkich użytkowników!

Stanąłem przed kupnem podwójnego wału strunowego z przeznaczeniem do wyrównywania i rozdrabniania zaoranej ziemi. Ponieważ gleba jest gliniasta, po zaoraniu i zabronowaniu powstaje dużo brył. Na obszarze, który uprawiam, sieję facelię i gorczycę na kwiat dla pszczół. Początkowo planowałem zakupić wał o szerokości 2,1 m i doczepiać go do kultywatora. Natomiast teraz zastanawiam się czy w ogóle będę takiego zestawu używał...? Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno szerszego i uprawianie nim gleby po orce (zamiast brony). Znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/wal-waly-dociskowe-wahaczowe-mulczujace-dziekan-i7234480683.html#thumb/7

Planuję kupić wał strunowy podwójny Heros dociskowo-wahaczowy (tylko łożyska) o szerokości 3 m. Będzie podpinany do Ursusa c-360.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie, podpowiedzi, własne pomysły. Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję :-)

Z poważaniem,

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestero88    48
Witaj, ja mam wał strunowy podwójny na docisku sprezynowym. Współpracuje z kultywatorem UG 2.7m z efektów jestem bardzo zadowolony. Bron nie używam od kilku lat😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Takie wały po orce to słaby pomysł. Na gliniastej ziemi, z tendencją do zbrylania najtańszym zabiegiem jest bronowanie:) Do rozbijania brył po orce stosuje się zupełnie inne wały - ciężkie typu campbell, croskill, różnego rodzaju pierścieniowe i kolczate ( np. ten lew z dziekana - tylko zobacz ile mocy potrzebuje ). Niestety ale takie wały to dość duży koszt. 

Jeśli brony nie radzą sobie z bryłami to takie wałki tym bardziej sobie nie poradzą, nie ważne, czy na docisku, czy nie.

Chcesz walczyć z bryłami, jeden z najtańszych i sprawdzonych sposobów: orka - brony - agregat uprawowy - siew. 

Jeśli nie masz agregatu, a masz kultywator to wymień łapy na wąskie ( do 2,1m min. 21 zębów ), dokup wały ( mogą być te z dziekana, są lepsze na rynku ale te uprawiają dobrze jak na strunowe, jakość wykonania taka sobie, jedynie jak mokro to lubią się zaklejać ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to już lepiej kup brony ciężkie z wałkami. Dużo lepszy efekt niż zwykłe brony czy jak chciałeś same wałki. Do 60-tki to ze 2.5m będzie odpowiednie i efekty zadowalające. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xXPioter99Xx
      Witam! Przymierzam się do kupna brony talerzowej połzawieszanej 4 metrowej , oczywiście hydrauliczne składanej. I moje pytanie brzmi , która z polskich firm będzie najlepsza? Mandam , Staltech czy może Agro Masz? Agrotom? Współpracować będzie z ciągnikiem o mocy 170km. Głównie uprawa pożniwna , mieszanie obornika , ewentualnie uprawa scierniska po kukurydzy na ziarno. Gleby głównie ciężkie kilka hektarów lżejszych. Jaki wał będzie do tego optymalny? Pozdrawiam.
    • Przez ShunDevil
      Witam, jaki ciągnik wybrać Case maxxum 125 czy New Holland t6.125 
      -ciągnik w średniej klasie
      Jak wyglądało by to cenowo
       
    • Przez MaksymilianStefański
      Siał może ktoś z państwa odmiany kukurydzy  marki Pioneer: P8400, P8821, P8329, P8500, P8816? Na jakim poziomie plonowały w tym roku, na jakich glebach się sprawdziły?
    • Przez tomeq
      Cześć! Jestem na etapie planowania konstrukcji agregatu do uprawy bezorkowej. Czy ktoś może wie jak zbudowany jest wał oponowy ponieważ planuje taki zastosować?
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj