Zaloguj się, aby obserwować  
MaksymilianStefański

Jaką odmiane kukurydzy wybrać?

Polecane posty

tom50    69

Ja sieje P8400 już od kilku lat . Plonuje wysoko ale w lata suche niczym specjalnym się nie wyróżnia. Wilgotność przeciętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kubotadzikr
      Doradzcie jak zrobić szybszy wypych taśmy w przyczepie samozbierajacej jedno osiowej 7
    • Przez WojtekKalinowski
      Witam.
      Zastanawiam się jaki Łyżko - krokodyl będzie lepszy solidniejszy, Metal_ Technik czy Sonarol ? Oba mam w tej samej cenie, chodzi mi o wasze opinie
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez TheXxKamilxX
      Cześć od 2 sezonów siejemy kukurydzę (na pasze) na pewnym polu, mniej więcej 6,5 h w jednym kawałku,mamy dosyć poważny problem ponieważ około 1/3 pola to słaba ziemia która nie trzyma wody (jest to plama na środku pola ) kukurydza rośnie tam  gdzie nigdzie 1,70m  a zdarza się że ma 1,30m , na następny  sezon chcieliśmy zainwestować w jakieś nawadnianie żeby kukurydza była ładna na całym polu i żeby zwiększyć ilość kiszonki bez powiększania areału ,początkowo miała to być jakaś mała deszczownia szpulowa ale ostatnio natrafiłem na pewnie filmik z USA https://www.youtube.com/watch?v=uyLelko5H0A 
      Troszeczkę mnie to zaciekawiło ale mam pewne obawy ponieważ niby max na 40 centymetrach można te taśmy wciągać, jeśli ktoś jest w technologi bez orkowej to super a jeśli ja bym zrobił np 50 cm (wydaje mi się że jest to głębokość bezpieczna ) to zdało by to egzamin ,ciekawi mnie też czy wystarczy do tego zwykła taśma (oczywiście ta do stosowania pod ziemią) ? Gdzieś widziałem chyba takie taśmy z firmy John Deer
      Czy ktoś próbował czegoś takiego jeżeli tak to z jakim rezultatem ?
       z góry dzięki za odp 
    • Przez Piszczu
      Będzie pracował na 35 ha ornego i 15 ha łąk.Jaką pojemność i model roziewacza byście polecili? Chodzi mi o używany tak do 10 tysięcy.Będzie pracował z ciągnikiem o mocy 85 KM. Jeszcze jedno pytanie,mam niektóre wąskie działki,szerokie niecałe10 m jest możliwość ustawienia na taki maly zasięg? Nigdy wcześniej nie pracowałem z roziewaczem,dlatego takie może z tych "głupszych" pytań :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj