Polecane posty

Chciałem się poradzić jaki agregat podorywkowy wybrać do ciągnika 80km -chodzi mi konkretnie o firmę  euromasz- czy model ap 22 -szerokość robocza 2,1m na ramie 80 na 80mm jest gorszy znacznie od tego samego modelu ale na ramie 100 na 100mm.

Jeden ze sprzedawców mówił mi że model o ramie 100 na 100 jest wyższy -lepiej robi przy takim ciągniku i cięższy --który wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Polecam mandam naprawdę solidne maszyny. Ostatnia afera z agromaszem pokazała że to słaba firma, euro masz to prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukasz0920 napisał:

Polecam mandam naprawdę solidne maszyny. Ostatnia afera z agromaszem pokazała że to słaba firma, euro masz to prawie to samo

a te grubery się w ogóle czymś różnią ??? przecież stal jest taka sama ... poza tym mi potrzeba grubera do max 10ha rocznie także ....chyba nie potrzeba najlepszego sprzętu ...???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, akmaly napisał:

To kup używany bez podcinaczy.

kupuje na program unijny rmg także musi być nowy ....na rachunek !!

dlaczego bez podcinaczy ??

 

jest tu jakiś użytkownik euro masza  który może stwierdzić czy naprawdę jest aż tak niedobrze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/722965-agro-masz-au-300-sr-300/?tab=comments
Poczytaj i obejrzyj film jak traktują klientów. A mandam polecam bo sam używam 2.6 m i jest najbardziej masywny ze wszystkich polskich na rynku. 1300 kg o ile pamiętam, a 3.0m 1450kg
Tylko ja mam stary model, te nowsze robią lżejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Niemożliwe jest doradzania jak nie zna się warunków na polu ( rodzaj gleby, ukształtowanie terenu, uprawiane rośliny itd. ).

Jeśli chodzi o gruber bez podcinaczy - używany można kupić taniej, lepiej uprawia gdy jest sucho, gorzej jak jest mokro ( łatwiej się zapycha, choć to i w tym drugim występuje ), ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i daje lepszy efekt przy niższej prędkości. Wadą jest również długość, ponieważ aby dobrze się sprawował musi mieć więcej rzędów łap ( ze względu na większa ich liczbę ).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Odgrzebie kotleta.

Przymierzam sie do zakupu scierniskowca… ciagnik to Jumz 65PS,gleba lekka/srednia 3a-4b,pola rowne bez gorek.  Agregat 5 lap nie wiecej jak te 2m szerokosci bo wiecej chyba nie pociagnie… lepszy na zebach prostych czy na gesiostopkach… uprawa plytka pod poplony… do glebokiej uprawy mam lopate mechaniczna. Warto szukac wyposazonego w talerze z tylu czy wystarczy tylko wal?

Jest sens pchac kase na te kilka ha w taki agregat https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-lemken-smaragt-2-2-m-CID757-IDv8SXs.html#0841252489    ?

Nigdy nie mialem takiej maszyny i nie za bardzo wiem czym sie sugerowac… tematy na forum przeczytane no i metlik w glowie.

Wasze sugestie podeprzyjcie jakims fajna oferta sprzedazy takiego agregatu cena gra pierwsze skrzypce… z gory dziekuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sylwek292
      ZAstanawiam sie co daje literka E przy nazwie MF 3050E.I terz czym sie róznie 3050 a 3050E prsze o odpowiedzi
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez KarolGo
      Sprzedam grubera Mandam kus 2,6m zabezpieczenie sprężynowe pierwszy właściciel, maszyna sprawna nowe elementy robocze, nie malowany, nie spawany bez luzów. cena 8800pln do negocjacji. zainteresowanych proszę o kontakt  prywatną wiadomością.  https://sprzedajemy.pl/gruber-mandam-kus-2-6m-lemken-wawelno-e30984-nr54745716

    • Przez radosław1977
      WITAM  WSZYSTKICH  CHCIAŁBYM SIE  DOWIEDZIEĆ   JAK  NAJWIĘCEJ         O  MODELU  CIĄGNIKA  ZETOR 8641 
    • Przez pawelus
      Witam . niedaleko mnie jest do sprzedania  sprowadzony z Danii Massey ferguson model 3080 .
      1
      Nieposiada od Komputera na prawym słupku  . Czy każdy Massey tego modelu go posiadał ?
      2
      Załączanie przedniego Napędu oraz blokady mechanizmu odbywa się za pomocą dodatkowo zamontowanych nowych przełączników . ( Nie przez fabryczne przyciski )  Przycisk półbiegu działa prawidłowo . 
      3
      Cały czas się  świeci dioda od przedniego napędu . 
      4. dioda od blokady mechanizmu po zalaczeniu sie nie swieci.
       
      Czy taki ciągnik będzie dobrze funkcjonował czy odrazu trzeba bedzie mechanika od elektryki ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj