Arturo1610

OBSZARY SZCZEGÓLNEGO NARAŻENIA (OSN)

Polecane posty

Arturo1610    13

Od 1 marca cała Polska jest zaliczona do obszarów szczególnego narażenia OSN.

Tu macie artykuł na ten temat oraz co rolników bedzie obowiązywac : http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/cala-polska-osn-nowe-wymogi-dla-rolnikow/?page=1#lead

Dodam od siebie ze w mojej gminie dziś było zebranie na ten temat i nikt z tego co mowiła Pani prowadzaca nie był zadowonolny. Bo od teraz trzeba prowadzić spis o tym kiedy gdzie i w jakiej dawce stosujemy obornik oraz gnojowice a takze nawozy azotowe. W dodatku zwieksza sie okres w którym obornik nie moze być wywożony. Dodatkowo nie mozna składowac obornika w pryzmach na polu w okresie po 30 listopada oraz nie czesciej niz raz na 3 lata w tym samym miejscu, dodam ze to samo dotyczy kiszonek.

Dodatkowo z ilosci obornika bedziemy rozliczani i jesli mamy go za duzo to musimy miec umowy przekazania obornika innemu rolnikowi.

Tutaj jeszcze jeden link który znalazłem : http://www.kzp-ptch.pl/images/2017_1/Prawo/Prawo wodne/Program działań - projekt.pdf

jak dla mnie jest jakiś dramat.

Wypowiedzcie się o tym co o tym myślicie oraz jak ktoś ma wieksza wiedzę na ten temat niech coś więcej powie na ten temat.

U kogo już sa takie szkolenia ?

Czy ktoś z was juz prowadzi spis wiosennych czynnosci azotowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

 

Ogólnie chciało się CHUJNI EUROPEJSKIEJ TO TERAZ BĘDZIE PŁACZ I DRAMAT.A NASZ RZĄDPOWINNI WYSŁAĆ W KOSMOS  NA CZELE Z TYM OD KOTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

miłoby było gdyby jak najwiecej osób widziało ten post i było swiadome tych nowych przepisów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
Przestańcie płakać. Ja jestem na OSN (obszary szczególnie narażone) i funkcjonuje. Pisać nie umiecie czy nie chce wam się notować wymaganych zabiegów? Bez paniki. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

jak rozliczani z obornika? z wagą na pole przyjadą ile na kupie leży? ;) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Nie. Na podstawie ilości bydła wylicza ile produkujesz obornika. do tego średnia ustalona w tabeli ile jest azotu w romie ilości obornika np od bydła. i wtedy przelicza ile Ci obornika na Twoje pola przypada Tak aby ilość azotu nie przekroczyła ustalonego progu i jeśli masz więcej azotu (czyli obornika czy tam gnojowicy która to posiada ) niż możesz zużyć na własnym areale. To z nadmiarem coś musisz zrobić więc to sprzedajesz innemu rolnikówi bądź dajesz czy coś ale musisz mieć na to zawarta umowa że tyle i tyle przekazałes temu i temu i ta umowę przez 3 lata musisz przechowywać. Przynajmniej ja mniej wiecej to tak więcej zrozumiałem na tym szkoleniu 😕

Bo jeśli masz wiecej wyprodukowane niż mozesz użyć to jeśli nie masz umowy ze się to pozbyles to stwierdza że użyłeś to zbyt dużo na swoim polu no bo gdzieś się podziac musiał i wtedy jak stwierdza że użyłeś za dużo to są kary pieniężne ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
Dobra zmiana, każdy powód dobry aby z dopłat uwalić :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Nie dłużej niż 6 miesięcy i nie częściej niż co 3 lata w tym samym miejscu o.O


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
i co będą tak do każdego latać sprawdzać? . Aby pilnować się tych 6 mies, mieć płytę ( chociaż jak ktoś nie ma to będzie nabór w grudniu) i nie wywozic na pryzmy i będzie w porządku, nie ma co aż tak panikowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
14 minut temu, ThePerkins napisał:

i co będą tak do każdego latać sprawdzać? . Aby pilnować się tych 6 mies, mieć płytę ( chociaż jak ktoś nie ma to będzie nabór w grudniu) i nie wywozic na pryzmy i będzie w porządku, nie ma co aż tak panikowac...

Sam musisz papierologie prowadzić , a czy ktoś to sprawdzi to czort wie.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
płyte mam tylko chce przywiezc obornik od znajomego który bral ode mnie slome i chce go wywalic na polu dlatego pytam jak dlugo moze lezec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Papierologia czyli ?, same zapisy kiedy co wywożę ?. Ten obornik teraz chcesz wziąć i wywalić na pryzmę czy rozwieść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Papierologia czyli ?, same zapisy kiedy co wywożę ?. Ten obornik teraz chcesz wziąć i wywalić na pryzmę czy rozwieść ?

Czytaj link , który wstawił Kuba. 

 

23 minuty temu, kuba24051 napisał:

chce wziac i wywalic na pryzme na polu bo nie mam gdzie rozwieźć

Wywal , na jesieni rozrzucisz.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj