Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

mirekcich    138

A jak to jest, że mesurol w proszku,o tym samym składzie co ten od kukurydzy, jest stosowany do oprysku  na owoce  winogron? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Z tym opakowaniem Bayera to na zdjęciu widać ale jest też opakowanie z proszkiem. Czyli to może jednak mesurol do rozrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Troker1979 napisał:

Na olx można dostać masurol w oryginalnym opakowaniu Bayera. Sprzedawca pisze że produkcja 2023. Możliwe to? W Unii to wycofane już dawno. Bayer może produkować to na inne rynki?

Ściema poproś o zbliżenie butelki i zdjęcie plomby pod korkiem oraz na dnie jest przetłoczony rodzaj plastiku Ponadto pomiędzy korkiem a etykietą na oryginale  jest  wytłoczony napis BAYER wypchnięty na zewnątrz -to jest na każdym opakowaniu bayera na świecie .  .Stary przerzucił tony produktów bayera i był na kilku szkoleniach jak rozpoznać 

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Jest napewno orginalny mesurol w proszku, kiedyś mi znajomy zalatwił i był ok ,a czy ten jest orginalny to ci nie powiem... Bo z płynnymi to różnie bywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
Dnia 22.01.2024 o 22:25, v11 napisał:

A zrobiłem lekką symulację przyszłych kosztów uprawy na kawałku 60 ha po zrobieniu planu nawozowego i tak 

azot     21 600 stary zapas 

fosfor 12 000

potas 8 000

magnez + siarka  15 000

siarka 2400

nasiona 50 000

paliwo 15 000 netto bez akcyzy 

śor 18 000

części i symboliczna amortyzacja 20 000

suszenie 10 000 słoma prąd panele 

razem 193 000 koszty 

przychód za 2023 z tego kawałka (słabe plony)  to 490 000 a na przyszły 2024 kontrakt   przy plonie 8 t = 456 000  (pomijam dopłaty obszarowe i dopłaty do ziarna ) ale nie liczę też pracy i gratów 

tak to wychodzi na hard flint czy to że nie sieje dent -chyba właściwe .Absolutnie nie namawiam bo mnie wygryziecie. A czy w 2025 tak będzie zobaczymy na razie jest ok 

Potas 8000 to by wyszło 133zł/ha czyli jakieś 36kg potasu jeśli sól jest po 2000zł/t. Fosfor 200zł/ha też coś mało. Albo masz bardzo wysokie zasobności, albo jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
11 minut temu, maniekc360 napisał:

Potas 8000 to by wyszło 133zł/ha czyli jakieś 36kg potasu jeśli sól jest po 2000zł/t. Fosfor 200zł/ha też coś mało. Albo masz bardzo wysokie zasobności, albo jakiś błąd.

Żeby nie było że wyssane z palca .-po to się robi badania gleby żeby je wykorzystać 

IMG_20240125_092303_710.jpg

IMG_20240125_092040_260.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
v11 napisał:

A zrobiłem lekką symulację przyszłych kosztów uprawy na kawałku 60 ha po zrobieniu planu nawozowego i tak  azot     21 600 stary zapas  fosfor 12 000 potas 8 000 magnez + siarka  15 000 siarka 2400 nasiona 50 000 paliwo 15 000 netto bez akcyzy  śor 18 000 części i symboliczna amortyzacja 20 000 suszenie 10 000 słoma prąd panele  razem 193 000 koszty  przychód za 2023 z tego kawałka (słabe plony)  to 490 000 a na przyszły 202t4 kontrakt   przy plonie 8 t = 456 000  (pomijam dopłaty obszarowe i dopłaty do ziarna ) ale nie liczę też pracy i gratów  46 minut temu, Michall51 napisał: miałem mas 22R flint  , czy tam flint/dent chciałem wtedy kupić mas 23m, ale omyłkowo wziąłem 22r i dopiero przy przed omłotem obczaiłem, że te ziarno na kolbie jakies takie inne niż na pozostałych odmianach DENT ... Ogólnie plonowała słabiej  niż np Arbori CS , która jest dentem , Tamtego sezonu zraziłem sie do FLINTÓW... może i ziarno jest lepszej jakości, ale co mi z tego jak w okolicy na skupach wszystko biorą jak leci, bez rozdzielania na lepsze oraz gorsze ziarno. Dlatego szukam jakiegoś sprawdzonego polskiego, taniego denta   bo chyba nie ma sensu przepłacać za nasiona?   tak to wychodzi na hard flint czy to że nie sieje dent -chyba właściwe .Absolutnie nie namawiam bo mnie wygryziecie. A czy w 2025 tak będzie zobaczymy na razie jest ok

to są słabe plony ? A jakiego czystego flinta siejesz u mnie taki 100 % też nie jest co idzie w wyższej cenie ale odbiorca zadowolony, u Ciebie sporo oszczędzasz na suszeniu bo słoma tanio wychodzi , orientowałem się ile piec kosztuje nowy i chyba jestem skłonny sam se zbudować jak płacić 400tys. Gleba dobra i zasobna też wynik finansowy ratuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Napisano (edytowany)
18 minut temu, ZELKOW napisał:

to są słabe plony ? A jakiego czystego flinta siejesz u mnie taki 100 % też nie jest co idzie w wyższej cenie ale odbiorca zadowolony, u Ciebie sporo oszczędzasz na suszeniu bo słoma tanio wychodzi , orientowałem się ile piec kosztuje nowy i chyba jestem skłonny sam se zbudować jak płacić 400tys. Gleba dobra i zasobna też wynik finansowy ratuje

A co mam udawać że średnia 12T jak i torfowiska i piach się trafi  lepiej założyć ostrożnie marne plony niż rozczarować się bo albo susza albo inne dziadostwo się przypęta .A piec na słomę też już ryzyko budować bo podjadą z dronem i żegnaj biznesie a aplikacje zgłoś kopciucha działają -dobrą duszę też znajdziesz a piece na rozpaleniu i przy dokładaniu bala kopca bez względu na producenta . Jeżeli mieszkasz na odludziu to ok ale jeżeli we wiosce to nie ciekawie będzie a na piec też wyłoży się z 150 000 A już miałem i policję i różne incydenty a wiatr jesienią pcha spaliny zwykle w kierunku ziemi   

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 22.01.2024 o 21:51, v11 napisał:

faktem jest że uprawy na pałę jest wydajniejszy dent tyle że flinta sprzedasz do każdych celów a denta już nie 

I wyjaśniło się dlaczego sieją denta, w tym i ja, w moich okolicach mało kto o ile w ogóle ktoś uprawia kukurydzę,pod konkretne zamówienia, ważne by było jak najwięcej ton z ha i tak wszystko idzie na paszę lub spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
57 minut temu, witejus napisał:

I wyjaśniło się dlaczego sieją denta, w tym i ja, w moich okolicach mało kto o ile w ogóle ktoś uprawia kukurydzę,pod konkretne zamówienia, ważne by było jak najwięcej ton z ha i tak wszystko idzie na paszę lub spirytus.

kolego dla mnie  najważniejszy jest przychód t x cena minus dodatkowe nakłady mam Średni przychód z ha qq ponad 8000 z ha więc przy cenie 450 wychodzi tak jakbym zbierał średnio 17,7 t /ha mokrego -chyba że żle to kalkuluje ale nie narzekam  

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

To tak jak sprzedać 40t kiszonki po 200zł tylko minus że wszystko z pola wyjeżdża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Ale dent nie to ze lepiej sypie to duzo szybciej się suszy niz flint,jak ktoś suszy to tylko dent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Dnia 25.01.2024 o 09:29, v11 napisał:

Żeby nie było że wyssane z palca .-po to się robi badania gleby żeby je wykorzystać 

IMG_20240125_092303_710.jpg

IMG_20240125_092040_260.jpg

Ładna zasobność fosfor. Stosowałeś osady, że takie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

jeden co potrafi wyciągać wnioski i myśleć- inny napisze że to wyssane z palca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Ludziska sialiśta kozacka kukurydzę na kichę? Jakie opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 godziny temu, Strongman napisał:

Ale dent nie to ze lepiej sypie to duzo szybciej się suszy niz flint,jak ktoś suszy to tylko dent.

no i co jak to sprzedasz po 600- 670  na południu tego wspaniałego kraju mlekiem i miodem płynącym -tyle że ze wschodniego kierunku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4
12 godzin temu, abc1922 napisał:

Ludziska sialiśta kozacka kukurydzę na kichę? Jakie opinie? 

Miałem w tym roku , fao ma dosyć wysokie , za wysoka ona nie była jeśli chodzi o masę . Kolba bardzo ładna  , naprawdę jest żółto od ziarna na pryzmie . Wyników  jeszcze nie mam  bo jeszcze pryzmy nie zaczynałem tegorocznej . I to jest dent  musisz o tym pamiętać że że wczesnym siewem to raczej nie wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383
Dnia 28.01.2024 o 19:34, abc1922 napisał:

Ludziska sialiśta kozacka kukurydzę na kichę? Jakie opinie? 

Gdzie można kupić tą kozacką kukurydzę? Wziął bym na 3ha na ziarno bym zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj