Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

maniekc360    120
Dnia 4.01.2024 o 22:22, v11 napisał:

Nie rozumiem jak dla krów mlecznych można siać denty albo na piaskach 85 000 to podstawowe błędy -choć krowę znam bardziej z obrazka ale wiem że dobra kiszonka to flint

Dla krów mlecznych czy mają być flinty, czy denty to zależy co się krowom daje. Podobno jak się mało daje ziarna zbóż czy kukurydzy to wtedy lepszy dent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
30 minut temu, maniekc360 napisał:

Dla krów mlecznych 

proponuję poczytać w temacie miejsca i sposobu trawienia denta i flinta i wyciągnąć samemu wniosk-i mnie to wisi ale niewiedza mnie poraża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
albert1991 napisał:

A jak ci ten słonecznik wypadł?siejesz już parę lat?ja w tym troku dkc 3595 i p8834 na ziarno 

39 minut temu, Uszek1988 napisał:

Zamówione już 100% nasion i qq i słonecznika. 80% u mnie idzie kws kidemos i aldo reszta to odmianybna próbę,a że słonecznika 100% LG w tym roku. okolice Wrocławia.

 

2 rok będzie słonecznik. zeszły sezon wyszedł na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Nie wiem jak to określić nasiona QQ po ponad 1000zł na ha (te trochę finezyjne) czy to normalne .A cwaniaki z wyłącznościami się zastanawiają czy jeszcze nie podnieść cen -sprzedaż siada a rolnicy się łudzą że ceny spadną - nie sądzę odpowiedz prosta obiecane  dopłaty do QQ .Wprawdzie mam już kupione lub pozamawiane ale koszty porażające setki tyś przychodu i wydatku -nie wyobrażam sobie co czują sprzedający mokrą po śmiesznych cenach .podpisałem już umowę na zbiory  2024  ale jeszcze decydująca będzie pogoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Kurde myslalem ze masz juz do 2030 kontrakt podpisany z to cudowną firmą ktora tylko od Ciebie kupuje kukurudze i potrafi rozróżnić każdą odmiane.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
19 godzin temu, v11 napisał:

Nie wiem jak to określić nasiona QQ po ponad 1000zł na ha (te trochę finezyjne) czy to normalne .A cwaniaki z wyłącznościami się zastanawiają czy jeszcze nie podnieść cen -sprzedaż siada a rolnicy się łudzą że ceny spadną - nie sądzę odpowiedz prosta obiecane  dopłaty do QQ .Wprawdzie mam już kupione lub pozamawiane ale koszty porażające setki tyś przychodu i wydatku -nie wyobrażam sobie co czują sprzedający mokrą po śmiesznych cenach .podpisałem już umowę na zbiory  2024  ale jeszcze decydująca będzie pogoda 

U nas można zakontraktować kukurydzę na max pół roku, a u Ciebie na rok?

Rosomak z Korritem 685zł za 80tys, a bez 625zł. Chyba się skuszę.

Przynajmniej na słabszych działkach posieję.

Jakby posiać 70tys to 600zł na ha wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
4 godziny temu, maniekc360 napisał:

U nas można zakontraktować kukurydzę na max pół roku, a u Ciebie na rok?

opisuje co robię nikogo nie namawiam  ani nie zabraniam może być zysk albo w pysk jednam przy moim kontrakcie  jeszcze coś zostanie nawet w przypadku suszy nie widzę perspektyw na mokrą po 600 a kontrakt polega na tym że młyn tez ma propozycję na swoje produkty i widać tak wyceniają że się opłaca może jestem jeleniem i będę żałował ale gdzie jest jeden przyczynek do wzrostu cen? wyłączając nawet dostawy z Ukrainy to Rosja zasypuje świat zbożem w niskich cenach a to przekłada się na notowania  .A nasiona no cóż widzę że nie trapią cię takie rozterki jak FIX czy FLEX które dla osiągnięcia plonu wymagają odpowiedniej  gęstości- interesuje cię posiać  rzadko i tanio no ok na V kasie w suche lata można i 50 000 ale jak to przewidzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Każdy się łudzi że w tym roku będzie lepiej i coś unia się obudzi po strajkach niemieckich i nasz nowy rząd coś 

zadziała, ale nic takiego się nie wydarzy , póki transport ukrainskiego zboża poza UE nie zostanie definitywnie rozwiązany 

nie będzie lepiej. Rumunia buduje ekspresówkę do swoich portów aby to wozić ale pytanie jest czy ich porty maja moce przeładunkowe?

Dla mnie ni jak się kalkuluje uprawa kukurydzy na ziarno:

Nasiona 1000

siew 200

zbiór 500

nawozy mocznik 800 +NPK 1000

opryski 200

uprawa paliwo 250

=3950PLN nie licząc podatków, amortyzacji pracy własnej itd

12ton mokrej po 400=4800

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
26 minut temu, solek01 napisał:

Każdy się łudzi że w tym roku będzie lepiej i coś unia się obudzi po strajkach niemieckich i nasz nowy rząd coś 

zadziała, ale nic takiego się nie wydarzy , póki transport ukrainskiego zboża poza UE nie zostanie definitywnie rozwiązany 

nie będzie lepiej. Rumunia buduje ekspresówkę do swoich portów aby to wozić ale pytanie jest czy ich porty maja moce przeładunkowe?

Dla mnie ni jak się kalkuluje uprawa kukurydzy na ziarno:

Nasiona 1000

siew 200

zbiór 500

nawozy mocznik 800 +NPK 1000

opryski 200

uprawa paliwo 250

=3950PLN nie licząc podatków, amortyzacji pracy własnej itd

12ton mokrej po 400=4800

 

Tylko żeby było jeszcze te pewne 12 ton z hektara, to można by było zaryzykować ,w tym roku centrum od 3max 9 ton.Dziwna sprawa że te same odmiany można kupić 2 razy taniej np na ukraińskim olx,jak zwykle USA się cieszą, przejęli światowe rynki a Europa niech się biję i martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Jakby mokra była po 400 to by jeszcze dobrze było, ale jak jest po 325-350 to nic nie zostanie. A jak będzie susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Nasiona 1000

siew 200    lub 5l paliwo

zbiór 500  lub 25l paliwo 

nawozy mocznik 800 +NPK 1000

opryski 200

uprawa paliwo 250 uprawa  ST 10l paliwo 

=3950PLN nie licząc podatków, amortyzacji pracy własnej itd

u mnie dodatkowo suszenie 700 kg słomy x 300/1t=210 zł  prąd fotowoltaika ale niech będzie 90 zł 

=4250 

8t x 900=  7200/ha 

mogę napisać że paliwo moje, azot za psie pieniądze z przed wojny (ale po co drażnić ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158
1 godzinę temu, solek01 napisał:

Każdy się łudzi że w tym roku będzie lepiej i coś unia się obudzi po strajkach niemieckich i nasz nowy rząd coś 

zadziała, ale nic takiego się nie wydarzy , póki transport ukrainskiego zboża poza UE nie zostanie definitywnie rozwiązany 

nie będzie lepiej. Rumunia buduje ekspresówkę do swoich portów aby to wozić ale pytanie jest czy ich porty maja moce przeładunkowe?

Dla mnie ni jak się kalkuluje uprawa kukurydzy na ziarno:

Nasiona 1000

siew 200

zbiór 500

nawozy mocznik 800 +NPK 1000

opryski 200

uprawa paliwo 250

=3950PLN nie licząc podatków, amortyzacji pracy własnej itd

12ton mokrej po 400=4800

 

Na skup trzeba zawieść to jeszcze trzeba do hektara ze 200 doliczyć  i za 250 to tylko orkę zrobisz, a gdzie jeszcze uprawa przedsiewna i pożniwna, wapno raz na 4 lata, 100zł min, Tak więc jak chcemy to uczciwie policzyć to musisz jeszcze z 500zł do tych wyliczeń dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4

Co w tym roku polecacie na kiszonkę w podlaskim ? Do tej pory siałem Hulka i danubio z kurantem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
14 godzin temu, sw_kamil napisał:

Na skup trzeba zawieść to jeszcze trzeba do hektara ze 200 doliczyć  i za 250 to tylko orkę zrobisz, a gdzie jeszcze uprawa przedsiewna i pożniwna, wapno raz na 4 lata, 100zł min, Tak więc jak chcemy to uczciwie policzyć to musisz jeszcze z 500zł do tych wyliczeń dodać

tylko z grubsza liczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

To skoro się nie opłaca czemu jeszcze ludzie dzierżawy płacą po 2tys🤔

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
38 minut temu, Marcin133 napisał:

To skoro się nie opłaca czemu jeszcze ludzie dzierżawy płacą po 2tys🤔

to przykre ale matematyka i rolnictwo to dla większości dwa odległe krańce .Gdyby kalkulować tak jak to robią firmy to dawno ten burdel porastały by stepy-ktoś pracuje by ktoś mógł spać i się opierdalać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    320

Nic nie będzie nasionom kukurydzy jak leżały w garażu w te mrozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

a pszenicy np jarej nie trzymasz w silosie i nie siejesz  jej wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
23 minuty temu, dantur96 napisał:

Nic nie będzie nasionom kukurydzy jak leżały w garażu w te mrozy?

O co Ty pytasz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, dantur96 napisał:

Nic nie będzie nasionom kukurydzy jak leżały w garażu w te mrozy?

Całe palety u mnie  stoją pod zadaszeniem owinięte folią nawet nie pomyślałem żeby je schować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    320

No też racja 😂Tak mówię zapytam bo w minus 22 to Chyba jeszcze u mnie nigdy nie leżała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Przecież on fabryke otworzył z tym UFF. Do tego kontrakt na kukurydzę ma kilka lat do przodu. Taki to biznesmen🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

U każdego są inne koszta ale i u każdego inne plony, ja w tym roku musiałem doliczyć zakup suszarni wylewkę, mój oporowy, napewno lepiej wyszło niż sprzedać na mokro ale roboty też z tym trochę jest, ciekawy bardzo będzie ten rok, a macie obraz jak tam na Ukrainie nie wymroziło im ozimin ? przy -30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj