Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KRISS75    54
Dnia 13.12.2023 o 09:42, SamaPrawda napisał:

Syngenta ma fajną ofertę i raczej w tym roku postawie na te dwie odmiany, dzięki!

Miałem SY Calo u mnie porażka. 

Dnia 13.12.2023 o 16:46, Troker1979 napisał:

Mam tylko wrażenie że odmiany syngenty są dość podatne na głownię. Dużo tego u mnie nie było ale jednak dało się znaleźć długo nie szukając. Ale może to przez warunki i tak samo jest z odmianami innych firm.

Też takie odniosłem wrażenie j.w. SY Calo 1/3 areału w głowni . U sąsiada Pioneer był ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
12 godzin temu, Troker1979 napisał:

Baobi potwierdzam masy mega dużo ale smakowitość(strawność) d*pa.

Wiesz, masa ważna ale jak nie będą jeść to co mi z tego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28
Troker1979 napisał:

Baobi potwierdzam masy mega dużo ale smakowitość(strawność) d*pa.

w życiu nie widziałem tak grubego badyla jak u baOBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Na ziarno mogę polecić P9363 i myślę nad jeszcze jedna odmiana na ziarno głównie CCM . Miałem P9241 to 2t było mniej w porównaniu do 9363 

Na kiszonkę sucorn sudrix z Saatena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2023 o 00:46, Piotrass napisał:

Na ziarno mogę polecić P9363 i myślę nad jeszcze jedna odmiana na ziarno głównie CCM . Miałem P9241 to 2t było mniej w porównaniu do 9363 

Na kiszonkę sucorn sudrix z Saatena 

Słabe porównanie P9363 do P9241,bo choć fao podobne to 9421 sieje się tam gdzie nie urośnie 9363

Dnia 10.12.2023 o 16:10, Popier96 napisał:

Miał ktoś z was w tym roku posianą kukurydzę o fao 180-200? Jeśli tak to jak wyszła. Najprawdopodobniej będzie ziemia do wzięcia końcem maja, początkiem czerwca i myślę czy z kukurydzą nie pokombinować. 

Miałem P7404 fao 180 wyszło 7 ton/ha wilg.16,2% lokalizacja PKL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
25 minut temu, marcinkaczmarek74 napisał:
Dnia 16.12.2023 o 00:46, Piotrass napisał:

 

Słabe porównanie P9363 do P9241,bo choć fao podobne to 9421 sieje się tam gdzie nie urośnie 9363

Z kąd takie masz informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maniekc360 napisał:

Z kąd takie masz informacje?

Z doświadczenia. P9241 jest na lekkie gleby a 9363 na lepsze.

Edytowano przez marcinkaczmarek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 16.12.2023 o 00:46, Piotrass napisał:

Na ziarno mogę polecić P9363 i myślę nad jeszcze jedna odmiana na ziarno głównie CCM . Miałem P9241 to 2t było mniej w porównaniu do 9363 

Na kiszonkę sucorn sudrix z Saatena 

Na ziarno 8834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

8834 Pierwszy raz posiałem na próbę 4j i rekord gospodarstwa . Na tej działce qq na ziarno jest od 2012 jak dobrze pamiętam i 16t było nie do przebicia.

Dla odmiany 9127 jedna z najgorszych kiszonkowych jakie siałem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
5 godzin temu, zetorr6441 napisał:

8834 Pierwszy raz posiałem na próbę 4j i rekord gospodarstwa . Na tej działce qq na ziarno jest od 2012 jak dobrze pamiętam i 16t było nie do przebicia.

Dla odmiany 9127 jedna z najgorszych kiszonkowych jakie siałem. 

 

Ja pierwszy raz jak zasiałem P8834 to też był rekord, ale na drugi rok słabo powschodziła i średnio z 2 lat wyszła kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
20 godzin temu, marcinkaczmarek74 napisał:

 

Miałem P7404 fao 180 wyszło 7 ton/ha wilg.16,2% lokalizacja PKL.

Kiedy siałeś i kosiłeś? Imponująca wilgotność. Przedmuchać i można składować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siew ok.25 kwietnia, koszona koniec września ale u nas była ogromna susza.Leży na strychu bez problemu, zładowana żmijką i nic jej nie robiłem.Teraz tylko czeka na śrutowanie. Polecam tą odmianę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165

Dobrze wiedzieć. Słyszę już któryś raz, że z tak niskiego fao idzie uzyskać kukurydzę praktycznie do składowania. Podejrzewam, że ważna jest pogoda w wrześniu i październiku aby to osiągnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Znajomy lekko ponad 15% miał kukurydzę na przyczepie, Fao lekko ponad 200. Osobiście widziałem.

Zamówione p8834 na ziarno i sm giewont na zielonkę. Będzie woda będzie plon

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0

Co panowie polecacie na kiszonkę na bardzo słabe gleby głównie V-VI z fragmentami IV raczej tańszego? Obecnie najlepiej u mnie wypadła opoka że Smolic ale nic z innych hodowli jeszcze w sumie nie siałem w tym roku przeglądam i widzę że kissmi codiese i kilka innych odmian wychodzi nawet taniej niż opoka kusi mnie żeby wziąć też na próbę Giewonta koniecznie musi być zaprawiona koritem bądź innym specyfikiem na ptactwo bo od 2 lat jest ich coraz więcej w okolicy siana będzie w 2 turach siew czysty zaraz po 3 maja i po życie i regrasie do 25 maja max opoka i kosynier w tym roku sprawdziły się bardzo dobrze i właściwie nie odbiegały od siebie dojrzałością koszone 28 września masy w tym roku nie było jakoś rekordowo poprzedni rok był lepszy ale było w miarę żółto. Podzieli się ktoś opinia o codiese kissmi i baobi? Baobi słaba strawności ale gruba wielką roślina tak? Pozdrawiam 

Edytowano przez Adi821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
54 minuty temu, Bartek933 napisał:

Znajomy lekko ponad 15% miał kukurydzę na przyczepie, Fao lekko ponad 200. Osobiście widziałem.

Zamówione p8834 na ziarno i sm giewont na zielonkę. Będzie woda będzie plon

Pamiętasz może plon u tego znajomego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj