M1999

Dofinansowanie budowy płyty gnojowej

Polecane posty

Gość   
Gość

Wcześniej jak czytałem o tym to można zakupić aplikator do gnojowicy lub gnojowki i do tego aplikator można dokupić beczkowóz.  Samego beczkowozu nie można kupić.  Rozrzutnika w ogóle nie można kupić na to dofinansowanie.  A żeby móc kupić beczkowoz z aplikatorem trzeba spełnić wymagania co do przechowywania gnojowicy czyli jak dobrze pamiętam 6 miesięcy chyba.  (mogę się mylić bo nie pamiętam już dokładnie ile było). Jest wzór w internecie gdzie można obliczyć ile DJP wyprodukuje gnojowicy przez dobę. Także głównie ten nabór jest po to aby rolnicy mogli budować silosy na gnojowice a jak patrzę po okolicznych gospodarstwach to mało kto spełnia ten wymóg.  Chyba że coś się zmieniło w tym rozporządzeniu bo najnowszego nie czytałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Ale jest jakie przelicznik co do wuelkosci beczki jaka mozna dobrac do aplikatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Szczerze mówiąc to byłem na początku napalony na ten zwrot ale chyba to wcale nie taki słodki temat dla kogoś kto chce zbudować małą płytę albo tak jak ja powiekszyć tylko obecną o jakieś 120m2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

No właśnie chcąc wybudować płytę na jakieś 50szt bydła jest sens składać wniosek, czy szkoda zachodu i trzeba działać we własnym zakresie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Czy jest sens składania wniosku jak posiadam 6 szt bydła? Co roku? Dostanę dofinansowanie na budowę płyty? Czy jest sens składania papierów i biznes planu - koszt dokumentacji w ODR to 1200 zł. Bardzo proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez radekrolnik
      Właśnie podpisaliśmy umowę czy nie będzie z tym całym PROW żadnych problemów ?
       
      czy ktoś z was budował oborę na PROW ?
    • Przez MartineZ
      Witam. Szukałem tego tematu ale przyznam szczerze, że przeglądanie 48 stron skłoniło mnie do podjęcia ryzyka narażenia się adminowi Wracając do tematu... wiem, że były kiedyś takie dofinansowania ale szerzej nigdy nic o nich nie przeczytałem. Dzisiaj znalazłem jedynie kilka informacji, z których wynikało, że dopłatami objęte są poszczególne województwa w różnych latach. Do tego konieczne próbki gleby i potem decyzja czy dopłata będzie przyznana czy nie. Do Was pytania: czy taki program jest realizowany,bądź już się skończył lub też dalej wszyscy czekają na decyzje? jakie terminy składania wniosków?
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez Mat
      Witam.
       
      Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.
       
       
      Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.
       
      A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
      Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
      Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.
       
       
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj