M1999

Dofinansowanie budowy płyty gnojowej

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 22.02.2018 o 08:05, marekfarmer napisał:

Na pryzme  na pole  ale nie dłużej jak na 6 msc  nie ma  zakazu w zimę  wywozu na pryzmę na Polę

 Chyba że zima będzie po 1 marca bo na pewno nie wcześniej    :P    jest zakaz składowania na polu przed 1 marca i po 31 października pryzm, a właściwie to niektóre gminy jeszcze krótszy termin mają.

https://www.agrofoto.pl/uprawa/nawozenie/zmiany-przepisow-dotyczace-przechowywania-nawozow-naturalnych,79,2.html,

cyt, z tego

"

Czasowe przechowywanie obornika na pryzmie

Możliwe jest czasowe przechowywanie obornika na pryzmie bezpośrednio na:

  1. Gruntach ornych na terenie wydzielonych gmin woj. warmińsko-mazurskiego i na obszarach górskich od 5 marca do 20 października (ma obowiązywać od 5 marca 2017 r. wszystkich rolników na gruntach ornych na terenie wydzielonych gmin w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz na obszarach górskich). 
  2. Na pozostałych gruntach ornych w okresie od 1 marca do 31 października (ma obowiązywać od 1 marca 2017 r. wszystkich pozostałych rolników na pozostałych gruntach ornych oraz na łąkach i pastwiskach). 
  3. Na łąkach trwałych lub pastwiskach trwałych w okresie od 1 marca do 30 listopada, przy spełnieniu następujących warunków:

a) Pryzmy lokalizuje się poza zagłębieniami terenu, na możliwie płaskim terenie, o dopuszczalnym spadku do 3%, na terenie niepiaszczystym i niepodmokłym, w odległości większej niż 20 m od linii wód powierzchniowych;

b) Rolnicze wykorzystanie złożonego obornika następuje w okresie wegetacyjnym, w którym został on złożony bezpośrednio na gruntach ornych, łąkach trwałych lub pastwiskach trwałych. Datę rolniczego zastosowania obornika umieszcza się na mapce lub szkicu;

c) W przypadku potrzeby ponownego złożenia obornika na pryzmie w aktualnym i kolejnym sezonie wegetacyjnym, pryzmy musza być lokalizowane w innym miejscu;

d) Lokalizację pryzmy oraz datę złożenia obornika w danym roku na danej działce prowadzący działalność rolniczą zaznacza na mapce lub szkicu działki, które przechowuje przez 3 lata (ma obowiązywać od 1 marca 2017 r. wszystkich rolników na pozostałych gruntach ornych oraz na łąkach i pastwiskach). 

Przez cały rok zabronione jest przechowywanie pomiotu ptasiego bezpośrednio na niezabezpieczonym gruncie (ma obowiązywać od 1 marca 2017 r. wszystkich rolników). 

Przechowywanie kiszonek

Zabronione jest również składowanie i przechowywanie kiszonek bezpośrednio na niezabezpieczonym gruncie, ponieważ może to powodować przedostawanie się odcieków do gruntu i wód. Kiszonki należy przechowywać w szczególności w silosach, w rękawach foliowych, na płytach lub na podkładzie z folii i sieczki oraz pod przykryciem foliowym (ma obowiązywać od 1 marca 2017 r. wszystkich rolników). 

Zabronione jest składowanie i przechowywanie nawozów naturalnych oraz kiszonek w odległości mniejszej niż 20 m od studni, od linii brzegu wód powierzchniowych oraz źródeł i ujęć wody, jeżeli obowiązujące przepisy nie stanowią inaczej (ma obowiązywać od 1 marca 2017 r. wszystkich rolników)." 

 Ps.  Na mapkach o dopłaty też musi być zaznaczona taka pryzma.   :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Trzeba będzie się dostosować i tyle, jednak brak płyty to jest męka przy wybieraniu , jeszcze większe bagno. Zobaczymy co będzie jak to ruszy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10
Jestem na etapie rozliczenia zwrotu przez agencje za płytę i rozrzutnik. To z sama papierologia bujam sie ponad pół roku. A kredyt za całość trzeba spłacać. Jeszcze z 3 miesiące i moze w końcu zawitają na odbiór i ciekawe czy sie czegoś. Przy płycie nie uczepią. Te ich przelicznik to by trzeba przez dwa dzielić odnośnie wielkości. Bo wg nich ta płyta ma mi starczyć na te 6m-cy a starczy faktycznie na góra 4. Nie wspomnę o wyliczenie wielkości rozrzutnika... smiech na sali. A nie idzie nic ugrać ze gospodarstwo sie ciągle powieksza co przecież widzą chociaż po ilości DJP w co rocznym sprawozdaniu, bo dla agencji liczy się tylko i wyłącznie na dzień składania wnniosku ilość DJP. Sąsiad wybudował silosy to też od lipca sie buja z papierami i jeszcze mu nie odebrali. Stawiały u nas firmy bo można samemu ale swojej pracy nie odliczysz i zbieraj na wszystkie papiery i deklaracje certyfikat pisz przetargi jak masz zakup powyżej 15tys. A tak to firma wystawia ci fakturę i umowę spisujesz i z głowy ale wiadomo że firma charytatywnie tego nie wykona i wezmą drugie tyle albo prawie 2x tyle co sam materiał
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.11.2018 o 12:25, soltys48 napisał:

A ma być?

No ogłosili ......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

orientuje sie ktoś ile mniej więcej liczą sobie teraz firmy za budowę płyt za m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Moge się starać o wymiane beczkowozu na większy? Mam dużo gnojowicy w stosunku do beczkowozu jaki teraz mam jak by to wyglądało jest szansa? Obecnie mam wpisany wóz asenizacyjny na MGR ale jak by była taka możliwość kupić go na OSN to dobrał bym inną maszynę na MGR wtedy da się tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1317

Co oznacza młody rolnik w tym programie? 

Edytowano przez KarolTD90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1317

Dzisiaj jeździłem się pytać ale nic się nie dowiedziałem bo w ARiMR i ODRach sylwestrem jeszcze żyją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 29.12.2018 o 15:42, ThePerkins napisał:

No na to można rozrusznik i wóz brać więc pytaj

Można wtedy gdy już się spełnia kryteria i masz zbiorniki i płyty takie duże jak trzeba mieć. Tak to by było za łatwo, wszyscy by poszli po beczki i rozrzutniki

2 godziny temu, danielhaker napisał:

No właśnie tak przypuszczałem że o tym i czytałem to wczoraj ale ani info o sumie pomocy ani warunkach... jedynie że trwa nabór. Wiecie coś?

100 tys mogą Ci dać kasy, z czego oni zwracają 50% lub 60% jak młody rolnik. Także inwestycja może być za 200 tys lub 166 tyś. Oczywiście może być droższa ale zwrócą Ci i tak max 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

W rozporządzeniu  (czytając tak z grubsza) nic nie pisze jakie wymagania trzeba spełniać jeżeli chodzi o gospodarstwo natomiast dziwne jest to że prowadząc gospodarstwo dłużej jak 5 lat nie możesz starać się o silos na kiszonkę. Wie ktoś czy można się starać o rozrzutnik i beczkę czy tylko o jedną maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

teraz pytanie takie, w 2016 zacząłem prowadzić gospodarstwo, mam 23 lata czy mogę starać się o budowę silosów na kiszonkę które chciałbym wybudować w 2021 roku? bo rozporządzenie dla  mnie jest trochę niejasne. No i jaki może być rozmiar tych silosów, według djp to liczą czy według ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

@michal12301 Mi wydaje się że już nie możesz bo też w podobnej sytuacji jestem zacząłem prowadzić gospodarstwo w maju 2015 i dzwoniłem do arimr w warszawie w tej sprawie i babka powiedziała że budować silos może tylko młody rolnik który nie prowadzi gospodarstwa jako kierujący dłużej niż 24 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez radekrolnik
      Właśnie podpisaliśmy umowę czy nie będzie z tym całym PROW żadnych problemów ?
       
      czy ktoś z was budował oborę na PROW ?
    • Przez MartineZ
      Witam. Szukałem tego tematu ale przyznam szczerze, że przeglądanie 48 stron skłoniło mnie do podjęcia ryzyka narażenia się adminowi Wracając do tematu... wiem, że były kiedyś takie dofinansowania ale szerzej nigdy nic o nich nie przeczytałem. Dzisiaj znalazłem jedynie kilka informacji, z których wynikało, że dopłatami objęte są poszczególne województwa w różnych latach. Do tego konieczne próbki gleby i potem decyzja czy dopłata będzie przyznana czy nie. Do Was pytania: czy taki program jest realizowany,bądź już się skończył lub też dalej wszyscy czekają na decyzje? jakie terminy składania wniosków?
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez Mat
      Witam.
       
      Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.
       
       
      Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.
       
      A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
      Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
      Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.
       
       
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj