marconi965

Problem z wydajnością krów mlecznych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marconi965    0

Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
ale zależy w jakim okresie laktacji masz poszczególne krowy bo jeżeli wszystkie pi wycielenia bezpośrednio to problem ale jeżeli jedną kończy laktację druga zaczyna to tak może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0

przynajmniej połowa jest max 3 msc po wycieleniu, a ilość mleka dalej spada. Nigdy nie miałem podobnego problemu, próbowałem dawać więcej pokarmu, jednak bez skutku gdyż nie chcą więcej jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może sa przykwaszone? Jaki kał ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Mam pytanie. W jaki sposob mozna w bezpieczny sposob zwiekszyc wydajnosc krow? Mam krowy w roznym stadium laktacji i na ta chwile srednia w stadzie wynosi ok. 8,5l/szt na 1 udoj. Aktualnie chodza po pastwisku, oraz dostaja srute z zyta i pszenzyta, oraz otreby pszenne. W okresie zimowym dostaja kukurydze, sianokiszonke oraz siano do woli. Czy warte zainteresowania sa granulaty dla krow firm Sano, Biofeed, Agrocentrum, Dossche itd? Czy moze lepiej isc w srute rzepakowa lub jeszcze jakieś inne dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu
       
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj