Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gladius    3

Witam!
Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.

Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A leki/substancje usypiające nie są czasami dostępne tylko dla lekarzy weterynarii?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
A czy nie można od lekarza leków kupować? Dziwne pytanie...

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Tylko że większość anastetyków lekarz weterynarii musi mieć pod ścisłą kontrolą i rozpisywać jego zużycie co do mililitra, więc mało prawdopodobne aby sprzedał Ci całą butelkę bo może iść do pierdla. Ale może znajdą się jacyś odważni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Lekarze nie są skłonni do takich czynności nawet.

Nie rozumiem trochę - chodzi o samodzielny ubój byków czy co? Bo nie jesteśmy w Teksasie i nie wiem o co chodzi.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Pamiętam jak rozmawialiśmy o tym z naszym weterynarzem, znaczy się o substancjach uspiających to nam mówił że nie ma prawa komuś sprzedać czy dać nawet strzykawkę naciągniętą.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, nawet sami boją się czasem usypiać bydle bo że może się nie wybudzić,

@Gladius uśpienie to nie jest takie proste, bo kontrolujesz wtedy funkcje życiowe Ty i odpowiadasz za to.

 

Co innego jest podać głupiego jasia żeby zmuliło byka, żeby np wagi nie rozp#%#%dolił, lub znieczulenie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
    • Przez sawyer23
      Witam.Czy w wiacie bez pozwolenia do 50m2 moge hodowac bydło?
    • Przez valduk
      Oferujemy byczki miesne 10-11 miesieczne do dalszej hodowli,takze HF 2-3 tygodniowe,odbior na Litwie
    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj