Polecane posty

adam0122    10
Napisano (edytowany)

W świetle obowiązujących przepisów to nie. Budynki przeznaczone do stałego utrzymania zwierząt to budynki inwentarskie, budowa budynków inwentarskich wymaga przeprowadzenia pełnej procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Oczywiście mając np. hektarowy "wybieg" dla bydła można wybudować wiatę na zgłoszenie do 50 m2, ale służyć ona będzie np. jako zadaszenie stołu paszowego, a zwierzęta wówczas w świetle przepisów są utrzymywane cało rocznie na pastwisku, okólniku jak zwał tak zwał. Zgłosić możesz, wybudować i utrzymywać pod nią bydło, ale jak się trafi upierdliwy sąsiad i powiadomi Powiatowego Inspektora Budowlanego to może on nałożyć na Ciebie mandat i nakazać zaprzestanie utrzymania pod wiatą zwierząt, ponieważ wiata jest wykorzystywana niezgodnie z sposobem użytkowania, pod wiatą gospodarczą można magazynować maszyny i płody rolne.   

Edytowano przez adam0122

Wiadomość z agroFakt.pl

sawyer23    0
Napisano (edytowany)

a jest gdzieś to zdefiniowane w jakimś przepisie prawa co można trzymać pod wiatą?Dodam jeszcze ,że w świetle obowiązujących przepisów wiatą to przecież nie budynek lecz budowla.

Edytowano przez sawyer23

sawyer23    0

tylko na tym filmiku jest duża wiata powyżej 50m2 na którą pewnie ktoś załatwiał plan, ja tymczasem o planie nie mam co marzyć bo od 1,5 czekam na same warunki zabudowy, a jak juz je dostane to sąsiadka obiecała że będzie sie odwoływać ile sie da.

a co to działka sasiadki i ci mówi co masz gdzie stawiać jeśli takie problemy robi to będzie je robić jak byki wstawisz do srodka

tak jak mi to ze trzy sztuki wystarczą. Kredytu nie warto brać na duży budynek bo czasy nie pewne bardzo. Pracuję więc hodowla to takie hobby.

Marl    21
21 godzin temu, sawyer23 napisał:

tylko na tym filmiku jest duża wiata powyżej 50m2 na którą pewnie ktoś załatwiał plan, ja tymczasem o planie nie mam co marzyć bo od 1,5 czekam na same warunki zabudowy, a jak juz je dostane to sąsiadka obiecała że będzie sie odwoływać ile sie da.

Często inwestorzy dzielą swoją działke na której mają prowadzić budowę ( deweloperzy w miastach tak robili, przynajmniej do niedawna). Czyli od sąsiadki zrób sobie działke z innym nr geodezyjnym, tam gdzie wiata to na innym nr działki. i juz powinno się udac. Bo wszelkie informacje są wysyłane do sąsiadów działki. A skoro ona bedzie dalej mieszkac to juz nie powinna nić wiedziec. 
Zaptaj geodety lub jakiegoś projektanta budowlanego jak to przeprowadzić i czy w obecnych przepisach można tak zrobic.

rozgraniczenie będzie kosztowało więcej niż zrobić pozwolenie na budowę a sąsiadce co do tego 3 metry od granicy stawiasz budynek od granicy bez okna od jej strony i co nic nie może powiedziec

daron64    618

A ile wychodzą koszty przy pozwoleniu? Jak dzielilem u siebie działkę,  to geodeta wziął 1200zl. Dzielilem dwie działki to stowe spuścił i w tej kasie na innej działce mi słupki poznajdywal. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez anti239
      Witam,
      Mam 6 sztuk dwuteownika 140x70 i planuje zbudować z nich wiatę Dach byłby z tradycyjnej konstrukcji czyli krokwie i łaty. Jak zamontować krokwie do dwuteownika? Jeśli ktoś ma zastosowane takie rozwiązanie to mile widziane są fotki
    • Przez anti239
      Witam,
      Mam 6 sztuk dwuteownika 140x70 i planuje zbudować z nich wiatę Dach byłby z tradycyjnej konstrukcji czyli krokwie i łaty. Jak zamontować krokwie do dwuteownika? Jeśli ktoś ma zastosowane takie rozwiązanie to mile widziane są fotki
    • Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.