Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gladius    3

Witam!
Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.

Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Bartek933    996

A leki/substancje usypiające nie są czasami dostępne tylko dla lekarzy weterynarii?

• Like 1

zbyszekbrzuze    205
A czy nie można od lekarza leków kupować? Dziwne pytanie...

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr0224    11

Tylko że większość anastetyków lekarz weterynarii musi mieć pod ścisłą kontrolą i rozpisywać jego zużycie co do mililitra, więc mało prawdopodobne aby sprzedał Ci całą butelkę bo może iść do pierdla. Ale może znajdą się jacyś odważni

• Like 1

LTZ55a    84

Lekarze nie są skłonni do takich czynności nawet.

Nie rozumiem trochę - chodzi o samodzielny ubój byków czy co? Bo nie jesteśmy w Teksasie i nie wiem o co chodzi.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Bartek933    996

Pamiętam jak rozmawialiśmy o tym z naszym weterynarzem, znaczy się o substancjach uspiających to nam mówił że nie ma prawa komuś sprzedać czy dać nawet strzykawkę naciągniętą.

• Like 1

bukat82    355
Napisano (edytowany)

Dokładnie, nawet sami boją się czasem usypiać bydle bo że może się nie wybudzić,

@Gladius uśpienie to nie jest takie proste, bo kontrolujesz wtedy funkcje życiowe Ty i odpowiadasz za to.

Co innego jest podać głupiego jasia żeby zmuliło byka, żeby np wagi nie rozp#%#%dolił, lub znieczulenie.

Edytowano przez bukat82
  • Like 1

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez Skanalop
      Witam serdrcznie.
      Miałby ktoś może na sprzedaż jakieś ciekawe byczki ? Do 100 kg.HF odpadają. Wiem że teraz ciężki okres niestety ale może coś się znajdzie. Odbiór z gospodarstwa.
      Województwo łódzkie. 
    • Przez Gospodar55
      Mam pytanie ile może kosztować zrobienie papierów na przewóz zwierząt.i Czy nada się do cielaków np taki samochód https://www.olx.pl/oferta/lublin-daewoo-3-do-przewozu-zywca-zwierzat-CID5-IDsxJY1.html#c7f6933b2c.Czy muszę do handlu cielakami w ilości około 20 sztuk cieląt miesięcznie zakładać firmę?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez master0608
      Witam. Temat oczywiście poruszany wiele razy lecz nie mogłem wyszukać kilku interesujących mnie kwestii.
      Posiadam wolne miejsce w stodole i chciałbym je przeznaczyć pod opasy. Oto jaki układ mniej więcej bym widział:

I teraz moje pytania odnośnie przeróbki:
      1. Czy szerokość 3,7m nie będzie zbyt mała na sztuki do sprzedaży ?
      2. Jak sądzicie czy te 2,5m2 na sztukę w kojcu jest ok ? Jak to wygląda gdy byk ma ok. 700-800kg ?
      3. Byłoby to utrzymywane oczywiście na głębokiej ściółce i jak głęboko by musiała być wybrana ziemia ? 50cm będzie ok ? No i jeśli macie zrobione coś podobnego to czy wylewaliście posadzkę czy nie ?
      4. Kojce chciałbym podzielić tak: w mniejszym 8 sztuk do ok. 300kg a w większym też 8 do końca opasu
      Czy Waszym zdaniem taki układ kojców będzie ok ? Czy może zmienić delikatnie proporcje ? Czerwona linia na szkicu to oczywiście bramka. Zwierzęta jadłyby przez drabinę paszową.
      Na razie mam tyle pytań

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.