leszek1981

szarpie sprzęgło 15554

Polecane posty

leszek1981    1

Witam . Posiadam renie 15554 , skrzynia tractoshift ,sprzęgło szarpie w obu kierunkach jazdy .Elektrozawory  działają lecz potencjometr sprzęgła  lub komputer zle nim steruje to znaczy ; 

przy wciśniętym pedale cofnie zawór proporcjonalny (rozłonczy sprzęgło) .lecz gdy puszczamy pedał to wbija cewka zawór bez stopniowego włączenia. Ma tak od zakupu (rok) macie jakiś pomysł czy szukać dobrego fachowca z komputerem .ZAMOŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Turobinie jest dobry mechanik, a nawet dwóch. Jeden to Pan B., ojciec przez telefon nawet powie co jest, a jego syn to nic nie powie, tylko na serwis odrazu do siebie. Jest jeszcze jeden, Pan M., i on dojeżdża do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

mogę zrobić :) 

jestem z okolic kalisza

Edytowano przez makel9
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Witam.Czy miał ktoś takie objawy że ciągnik letko ciagnie na luzie przy puszczonym sprzęgle , przy wciśniętym puszcza ,no i szarpie. Renia 15554 skrzynia biegów mechaniczna z 3 pół biegami .Kiedys czytałem na forum że ktoś to miał jestem ciekaw co było przyczyną.Bede wdzeczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

Jeśli pozaszarpaniem i tym że ciągnie jest wszystko ok to zrób kalibracja 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Cewki elektrozaworów sprzęgła chodzą ON-OFF ,gdy rozebrałem włącznik sprzęgła + wyjołem potencjometr +połonczyłem styki włoncznika = cewki zamykają i łagodnie stopniowo otwierają.CZY kalibracja to naprawi ? I jeszcze jedno jaki koszt .

Edytowano przez leszek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr musi być prawidłowo wyregulowany względem przełącznika    górnego i dolnego sprzegla.

Jak ciagnik rusza z manetki  rewersu?

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Witam . {potencjometr rozbierałem na czynniki pierwsze }  Dziś skonczyłem składać i próba .Albo mi się wydaje , albo jest   *lepiej *[to szarpanie od zakupu więc chyb niewiem jak jest poprawnie ] przypomniałem sobie miał  wcześniej opóznienie ruszania .  Jeszcze mi miga kontrolka chyba coś związane z prawą cewką sprzęgła (jak ją wypne  -nie miga)  i idzie na nią10 v  na drógą  3-4 chyba .Zastanawia mnie ta różnica  ??? .Wracając do próby rusza łagodnie w obu kierunkach .Takie mam wrarzenie z dziś  , ale trzeba więcej pojeżdzić .(ciśnienie na wyspie do 25 zimny).     niewiem o jaką manetke  ci chodzi ja mam przełącznik koło kontrolek -niewygodny .Pozdrawiam.. 

Edytowano przez leszek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jak ruszasz z rewersu bez sprzęgła czy szarpie?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że ostatnio jak taki miałem to jeździł i bez sprzęgła, no ale może mi się z ergosem pomyliło...

 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

A z tym ciągnięciem to pewnie tarczki ? włączając 1 to jak sychronizator złapie to rusza ,mały zgrzyt i wejdzie 1  .przypomniałem sobie jak zmieniałem olej to płukałem ropą {30 litry} na ropie tesz ciągneło    .. Mam pytanie dużo tam tarczek ??     przez to trudno ocenić rozłanczanie sprzęgła.

Edytowano przez leszek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Jeszcze taka ciekawostka  --ciągnik stoji a na wyświetlaczu prędkości   wartości dalekie od zera --wcisne sprzęgło jest 0   --skąt to ??    

           Od czego taka kostka 5 cm x5cm pisze chyba agriculture ma 2 kostki jedna mała na 2 kable ., druga 5-8 +/- znajdóje się pod kierownicą ?????????

Edytowano przez leszek1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jest takie powiedzenie: Do odważnych świat należy - życzę Ci powodzenia, ale cienko to widzę, abyś poradził sobie z tym ciągnikiem. Mimo dobrych chęci i samozaparcia to może nie wystarczyć. Zatrudnij dobrego fachowca, ale nie z łapanki, tylko sprawdzonego.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Napisze troszke histori tej reni -po zakupie woda w oleju [oringi na tulejach]  -po odkręceniu miski okazuje sie ostatnia stopa przepalona [obruciło panewke] poluzowana pompa -ciśnienie na hydraulice zewnęntrznej 80 bar i inne drobniejsze .Zrobiłem sam więc myśle że dalej też pójdzie mechanika gorzej z elektroniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Życzę powodzenia w kalibracji skrzyni bez "lapka".

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

makel9 zaproponował ci pomoc więc zwróć się do niego bo bez programu nie podzialasz za wiele. Żeby ta skrzynia pracowała poprawnie musi być dobrze skonfigurowana (ustawienie cisnienia potencjometru sprzegla itp), i poprawnie skalibrowana. Po za tym kalibracja powinna byc systematycznie robiona.


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

Temat zaczyna mnie troszkę denerwowac więc coś powiem 

1 : skoro rozebrałeś potencjometr i po złożeniu jest lepiej to rozbierz teraz sterownik (poczyść,poustawiaj ) a pewne będzie po problemie

Cytat

Napisze troszke histori tej reni -po zakupie woda w oleju [oringi na tulejach]  -po odkręceniu miski okazuje sie ostatnia stopa przepalona [obruciło panewke] poluzowana pompa -ciśnienie na hydraulice zewnęntrznej 80 bar i inne drobniejsze .Zrobiłem sam więc myśle że dalej też pójdzie mechanika gorzej z elektroniką

co ma piernik do wiatraka , ja też umiem zrobić kalibracje a już za gotowanie pomidorówki się nie biorę 

a w Twoim przypadku nie tyle chodzi o umiejętności co o sprzęt :)

3:

Cytat

Po za tym kalibracja powinna byc systematycznie robiona.

A tą wypowiedz powinni przeczytać wszyscy użytkownicy ciągników z rewersem  elektrohydraulicznym i nie było by później  postów że rewers elektrohydrauliczny się psuje i jest drogi w naprawie wiec lepiej mechaniczny ( ale przecież szkoda kasy na kalibracje )

4:

Cytat

Jeszcze taka ciekawostka  --ciągnik stoji a na wyświetlaczu prędkości   wartości dalekie od zera --wcisne sprzęgło jest 0   --skąt to ??    

           

a z tond to że w najlepszym przypadku to tylko zamienione  czujniki (Triplerspeed z groundspeed)

popraw to a zobaczysz poprawe

5:

Cytat

Wydawało mi się że ostatnio jak taki miałem to jeździł i bez sprzęgła, no ale może mi się z ergosem pomyliło...

mnie też sie wydaje ze rewers bez sprzęgła choć dawno starej ( z manetką bez luzu ) nie robiłem 

ALE SKORO 

 

Cytat

Jeszcze taka ciekawostka  --ciągnik stoji a na wyświetlaczu prędkości   wartości dalekie od zera --wcisne sprzęgło jest 0   --skąt to ??    

ster widzi że ciągnik się porusza ze zbyt  dużą prędkością to normalne że nie zmieni kierunku jazdy

 

6:

 

 

Cytat

Od czego taka kostka 5 cm x5cm pisze chyba agriculture ma 2 kostki jedna mała na 2 kable ., druga 5-8 +/- znajdóje się pod kierownicą ?????????

zrób fote bo nie rozumiem . Pod kierownicą wolna kostka to od diagnostyki właśnie ale to 4 pin

A 7: to przepraszam że się rozpisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Witam .To że jest lepiej to się okaże w polu.   Ja tylko przeczyściłem wszystko .Nie twierdze że kalibracjia nie potrzebna !   tylko odpowiednia  kolejność  zrobić mechaniczne>kalibrować. (ciągnie chyba na tarczkach)   Z tymi czujnikami -niewiem które , ale coś w tym jest ,czy chodzi o te na skrzyni .? gdyby to było ,to może bez sprzęgła rewers.... Ta kostka ma napis electronicue nad stacyjką obok przekażników same różowe kabelki  Zdrówka i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wątpię, abyś znalazł fachmana, który podepnie lapka z Metadiag-iem jeśli powiesz, że sam robiłeś - zapewne uwierzy Ci na słowo, że zrobiłeś to dobrze.

Co zrobisz, jak kalibracja nie przejdzie?!

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam mam problem z renatą rewers elektrochydrauliczny szarpie na zimnym silniku jak się rusza z rewersa, na ciepłym jest w miare. Jak przełącze rewers do jazdy wcisnę sprzęgło i chcę włączyć bieg to rusza  i niemoge włożyć biegu iak wyłącze rewers to bieg wchodzi ładnie. Ciśnienie skrzyni to 20bar skrzynie rozbierałem powymieniałem te sprężyny w koszach wszystkie oringi i nic się nie zmieniło tarczki ładne.

Proszę o namiary na jakiegoś fachowca bo mi ręce opadły gdzie nie dzwonie to mówią ze z nimi tak jest i to trudno ogarnąć. Okolice Hrubieszowa Zamościa

Dnia 21.01.2018 o 02:28, Agrotech1111 napisał:

Chodzi o to jak ruszasz z rewersu bez sprzęgła czy szarpie?

Kolego skąd jesteś mam problem z reno temis skrzynia z rewersem elektrochydraulicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem  Ci lokalizację na priv


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 19:44, leszek1981 napisał:

Witam . Posiadam renie 15554 , skrzynia tractoshift ,sprzęgło szarpie w obu kierunkach jazdy .Elektrozawory  działają lecz potencjometr sprzęgła  lub komputer zle nim steruje to znaczy ; 

przy wciśniętym pedale cofnie zawór proporcjonalny (rozłonczy sprzęgło) .lecz gdy puszczamy pedał to wbija cewka zawór bez stopniowego włączenia. Ma tak od zakupu (rok) macie jakiś pomysł czy szukać dobrego fachowca z komputerem .ZAMOŚĆ.

Doszedł pan co było przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez robertrolnik27
      Witam, rok temu wymieniałem sprzęgło w zetorze forterra 11441 teraz czuje że się ślizga jaka może byc tego przyczyna? Nie ma tam żadnej regulacji? 
    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj