Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, jahooo napisał:

Też mam kilka arów D13- i D13+ i chyba machnę ręką, w sumie coś koło 15 arów na 7ha do dopłat , raczej nie warto się szarpać ?

a nie ma kompensacji miedzy nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

jest, kilka D+ i kilka D- po kilka arów, wychodzi z 5 arów różnicy, a to się kompensuje ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jahooo napisał:

jest, kilka D+ i kilka D- po kilka arów, wychodzi z 5 arów różnicy, a to się kompensuje ?

tak kompensuje pod warunkiem że kompensacja mieści się w MKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Co to jest MKO, te magiczne 3% ? Najwięcej mam D+ bo doliczyli mi kawałek, którego nie dorysowałem z 10 arów, gdzie historycznie były krzaczki na mapie, a już nie ma, a nie obrysowałem

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ile ma wynosić przejściowe onw bo nie mogę się doczytać? Chodzi o tereny które będę miały zniesione strefy onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jahooo napisał:

Co to jest MKO, te magiczne 3% ? Najwięcej mam D+ bo doliczyli mi kawałek, którego nie dorysowałem z 10 arów, gdzie historycznie były krzaczki na mapie, a już nie ma, a nie obrysowałem

MKO= MAKSYMALNY KWALIFIKOWANY OBSZAR

dzisiejsze MKO = dawniejszy PEG(powierzchnia ewidencyjno-gospodarcza)

MKO= to wyznacznik powierzchni o jaką możesz się ubiegać we wniosku dla danej działki ewidencyjnej.

3% to coś innego.

Pisałeś że masz 7 ha we wniosku,

o 0.15 ha kontrola stwierdziła mniejsza powierzchnie niż we wniosku

6.85 ha to powierzchnia stwierdzona przez kontrole

0.15ha dzielone przez 6.85 ha razy 100% = procent przedeklarowania(2.19%)

czyli dostajesz kasę na powierzchnie 6.85 ha

 i tyle w twoim temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Tzn ja mam odwrotnie, naliczyli mi coś koło  (w sumie) 5 arów więcej niż składałem wniosek - dopłacą ?? Było kilkanaście arów różnic + i +, po zsumowaniu wychodzi 5 arów +

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jahooo napisał:

Tzn ja mam odwrotnie, naliczyli mi coś koło  (w sumie) 5 arów więcej niż składałem wniosek - dopłacą ??

Nie i tym zmartwię kolegę, taka to nie działa.

Arimr nalicza sankcję za nie zadeklarowanie wszystkich gruntów a ich użytkowanie. Podobna zasada wyznaczania jak napisąłem wyżej przykład dla kolegi jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Znakiem tego trzeba się będzie odwołać, bo to działka ojca i te dodatkowe ary to jego zasiewy dla kur. Dziadom nawet ara nie przepuszczę jak tak

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, masa24 napisał:

Ile ma wynosić przejściowe onw bo nie mogę się doczytać? Chodzi o tereny które będę miały zniesione strefy onw

MRiRW zapewnia: "Rolnicy którzy na skutek nowej delimitacji ONW utracą wsparcie w ramach tego działania będą mogli otrzymać przejściowe płatności, zaczynając w 2019 r. od poziomu 80% podstawowej płatności ONW w PROW 2007-2013, a kończąc w 2020 r. na poziomie 25 EUR/ha. Zgodnie z zapisami rozporządzenia nr 1305/2013, wsparcie to może dotyczyć jedynie obszarów, które dotychczas były kwalifikowane jako ONW typ nizinny.

1 minutę temu, jahooo napisał:

Znakiem tego trzeba się będzie odwołać, bo to działka ojca i te dodatkowe ary to jego zasiewy dla kur. Dziadom nawet ara nie przepuszczę jak tak

Nic ci nie da, bo sam chciałeś kasę na 7 ha a nie na 7,05 ha

Nie wiem czy słyszeliście o sprawie między rolnikiem a ARIMR

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/1F339B4CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

ale czemu mam mieć doliczone coś, co nie moje i celowo nie podawałem ? Doliczyli mi 15 arów ojca owsa dla kur na jego działce, ja podawałem tam tylko cześć, co zajmuję pod uprawę swojej pszenicy

z tego co napisałeś, za powierzchnię nie zgłoszoną też jest sankcja wliczana do 3%

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo jest użytkowane rolniczo. Nikt  z osób z kontroli nie patrzył (myślę, a nie wiem) jak wyglądała geometria zrobiona przez ciebie dla tej działki. Zmierzyli całość jak leci. W wersji papierowej byś podał że resztę użytkuje ktoś inny. W E-wniosku nie dało się. Mogłeś zrobić nie zgłoszoną powierzchnie(nie ma dopłat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Z tego samego względu nie podaję kilku działek, bo użytkuję z sąsiadem po połowie, jak zaczną tak to obmierzać, to chyba zwinę ten interes z dopłatami niech mnie cmokną w pompkę. Dobrze, że jestem w tym systemie dla małych gospodarstw, to przynajmniej inne kontrole nie zaglądają. I dzięki Bogu nie mam hodowli

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, jahooo napisał:

Z tego samego względu nie podaję kilku działek, bo użytkuję z sąsiadem po połowie, jak zaczną tak to obmierzać, to chyba zwinę ten interes z dopłatami niech mnie cmokną w pompkę

Jak ich nie podajesz we wniosku, to skąd mają wiedzieć kto te działki użytkuje? ARiMR to nie Bóg że wie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Taki jeden z ODR mówił mi o przypadkach gdy rolnikom 2 lata z rzędu Arimr ucinała powierzchnię (po kilka arów). Rolnicy nie odwoływali się bo nie warto. A tu niespodzianka - trzeciego roku ARIMR stwierdza większą powierzchnię (taką jak podaną 3 lata temu) i nalicza sankcje za niezgłoszenie uprawianych powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja mam tak samo, raz PEG większy, raz mniejszy, w ubiegłym roku był większy niż powierzchnia działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, soltys147 napisał:

Taki jeden z ODR mówił mi o przypadkach gdy rolnikom 2 lata z rzędu Arimr ucinała powierzchnię (po kilka arów). Rolnicy nie odwoływali się bo nie warto. A tu niespodzianka - trzeciego roku ARIMR stwierdza większą powierzchnię (taką jak podaną 3 lata temu) i nalicza sankcje za niezgłoszenie uprawianych powierzchni.

Pytanie w 3 roku była kontrola  i stwierdziła większa powierzchnie czy LPIS poprawił?

Znam lepszy przypadek, koleś od 2004 do 2010 dostawał na 1,10 ha dopłaty, 2011-2014 odmowa bo mniejsza powierzchnie niż 1,00 ha, od 2015 zrezygnował  z dopłat a jego brat od 2017 składa na tą sama  działkę i na  powierzchnie 1,15 ha i na tyle dostaje dopłat.

PEG=MKO=humory kobiet=pogoda w kwietniu

Nie obrażając PAŃ.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja mam głownie D- bo składałem według PEG (działki rolne z kilkunastu działek fizycznych) i wyszła suma PEG dla tych działek, czasem o 1-2 ary większa niż fizyczna powierzchnia. Zrobiłem to z premedytacją, że tak powiem :D

Dam sobie spokój, bo gra niewarta świeczki, 4 lata obywałem się bez dopłąt, jak mi będą dokuczać pierdołami, to przestanę składać znowu, i tak większosć pola to dzierżawy , dzierżawcy sami składają wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasady wyliczanie kar/zmniejszeń administracyjnych w przypadku przedeklarowania powierzchni (art. 19a rozporządzenia (UE) nr 640/2014) – dotyczy jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności dla młodych rolników:

1. Jeśli w odniesieniu do danej grupy upraw, o której mowa w art. 17 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 640/2014, obszar zgłoszony przekracza obszar zatwierdzony zgodnie z art. 18 rozporządzenia (UE) nr 640/2014, pomoc oblicza się na podstawie obszaru zatwierdzonego pomniejszonego o 1,5-krotność stwierdzonej różnicy, jeśli różnica ta wynosi więcej niż 3% lub 2 ha.

2. W przypadku, gdy, począwszy od roku 2016, beneficjent nie otrzymał jeszcze kary administracyjnej za zawyżenie deklaracji obszarów w odniesieniu do tego konkretnego systemu pomocy lub środka wsparcia, kara administracyjna, o której mowa w pkt 1, jest pomniejszana o 50%, jeśli różnica między obszarem zgłoszonym a obszarem zatwierdzonym nie przekracza 10% obszaru zatwierdzonego.

3. W przypadku, gdy beneficjent, który skorzystał ze pomniejszonej kary administracyjnej zgodnie z pkt 2, w następnym roku składania wniosków ma znowu do czynienia z karą administracyjną w odniesieniu do tego konkretnego systemu pomocy lub środka wsparcia, karę administracyjną obliczoną zgodnie z pkt 1 należy uzupełnić o pozostałą kwotę kary administracyjnej pomniejszonej zgodnie z pkt 2.

4. Jeżeli kwota obliczona zgodnie z pkt 1, 2 i 3, nie może być w pełni odliczona w ciągu trzech kolejnych lat kalendarzowych następujących po roku kalendarzowym, w którym dokonano ustalenia, zgodnie z art. 28 rozporządzenia (UE) nr 908/2014, pozostałe saldo zostaje anulowane.

W roku 2018 w przypadku, gdy przedeklarowanie przekracza 3% lub 2 ha ale nie więcej niż 10% obszaru zatwierdzonego, wówczas kara administracyjna pomniejszana jest o 50%.

Przykłady:

Powierzchnia deklarowana

[ha]

Powierzchnia kwalifikowana

[ha]

Różnica

% przedeklarowania

Powierzchnia dla której zastosowano karę administracyjną [ha]

(art. 19a ust. 1)

Powierzchnia dla której następuje umorzenie [ha]

(art. 19a ust. 2)

Powierzchnia kwalifikowana po uwzględnieniu sankcji z tytułu przedeklarowania [ha]

Decyzja

a

b

a-b=c

c/b*%=d

c*1.5=e

e/2=f

g

h

10

9,8

0,2

2,04%

0,3

0

9,8

o przyznaniu płatności

10

9,6

0,4

4,17%

0,6

0,3

9,3

o przyznaniu płatności

10

8

2

25,00%

3

0

5

o przyznaniu płatności

10

6

4

66,67%

6

0

0

o odmowie przyznania płatności

10

5

5

100,00%

7,5

0

-2,5

o odmowie przyznania płatności + sankcje wieloletnie do powierzchni 2,5 ha (art. 19a ust. 4)

10

0

10

0

15

0

-15

o odmowie przyznania płatności + sankcje wieloletnie do powierzchni do 10 ha (art. 19a ust. 4)

 

Zasady wyliczanie kar/zmniejszeń administracyjnych w przypadku przedeklarowania powierzchni (art. 19 rozporządzenia (UE) nr 640/2014) – dotyczy płatności związanych do powierzchni upraw:

W przypadku stwierdzenia różnicy między obszarem zadeklarowanym do danej płatności a obszarem zatwierdzonym system wylicza % przedeklarowanie powierzchni.

Zgodnie z art. 19 rozporządzenia (UE) nr 640/2014 w przypadku, gdy:

ü różnica między obszarem zgłoszonym a obszarem zatwierdzonym przekracza 3% obszaru zatwierdzonego albo więcej niż 2 ha ale nie więcej niż 20% obszaru zatwierdzonego- pomoc oblicza się na podstawie obszaru zatwierdzonego pomniejszonego o dwukrotność stwierdzonej różnicy,

ü różnica między obszarem zgłoszonym a obszarem zatwierdzonym przekracza 20% obszaru zatwierdzonego ale nie przekracza 50% obszaru zatwierdzonego - płatność zostaje odmówiona,

ü różnica między obszarem zgłoszonym a obszarem zatwierdzonym przekracza 50% obszaru zatwierdzonego- płatność zostaje odmówiona. Dodatkowo na rolnika nakładana jest kara administracyjna w kwocie przypadającej na różnicę między obszarem zadeklarowanym a obszarem zatwierdzonym.

Jeśli ww. kwota nie może być w całości odliczona w ciągu trzech kolejnych lat kalendarzowych następujących po roku kalendarzowym, w którym dokonano ustalenia anuluje się saldo pozostałe do spłaty.

Kara administracyjna z tytułu powierzchni niezgłoszonych (art. 16 rozporządzenia (UE) nr 640/2014).

Jeśli w danym roku w czasie kontroli administracyjnej lub jednoznacznie podczas weryfikacji wniosku po kontroli na miejscu zostanie stwierdzone, iż rolnik nie zadeklarował wszystkich gruntów rolnych będących w jego posiadaniu, a różnica pomiędzy całkowitym obszarem zadeklarowanym we wniosku a obszarem wykazanym łącznie z całkowitą powierzchnią działek niewykazanych wynosi więcej niż 3% wykazanej powierzchni, całkowita wysokość płatności należnej temu rolnikowi za ten rok będzie pomniejszona nawet do 3% w zależności od stopnia tego opuszczenia.

- różnica powierzchni do 3% – brak kary

- różnica powierzchni od 3% do 30% włącznie –kara administracyjna w wysokości 1% kwoty płatności wyliczonej z uwzględnieniem kolejności stosowania zmniejszeń (art. 6 rozporządzenia (UE) nr 809/2014)

- różnica powierzchni przekracza 30% do 60% włącznie - kara administracyjna w wysokości 2% kwoty płatności wyliczonej z uwzględnieniem kolejności stosowania zmniejszeń (art. 6 rozporządzenia (UE) nr 809/2014)

- różnica powierzchni przekracza 60% - kara administracyjna w wysokości 3% kwoty płatności wyliczonej z uwzględnieniem kolejności stosowania zmniejszeń (art. 6 rozporządzenia (UE) nr 809/2014).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ładna teoria, a moja działka rolna o powierzchni fizycznej 3,16 ha ma w zależności od widzimisię ARiMR MKO równe od 2,96 do 3,19 ha (w tym roku) I co roku albo D+ albo D- mam, niech się k.... zdecydują. A najlepsze, że nie mam tam zadrzewień i krzaków, ale miedza ma ze 2m wysokosci i w zalezności od pory dnia, kiedy robiono zdjęcie, robią sobie strefę buforową nawet do 2m szerokości i co im zrobisz ? Jak była babka z GPS-em to sie zgadza w 100% powierzchnia z fizyczną, a jak FOTO to zawsze d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, jahooo napisał:

Ładna teoria, a moja działka rolna o powierzchni fizycznej 3,16 ha ma w zależności od widzimisię ARiMR MKO równe od 2,96 do 3,19 ha (w tym roku) I co roku albo D+ albo D- mam, niech się k.... zdecydują. A najlepsze, że nie mam tam zadrzewień i krzaków, ale miedza ma ze 2m wysokosci i w zalezności od pory dnia, kiedy robiono zdjęcie, robią sobie strefę buforową nawet do 2m szerokości i co im zrobisz ? Jak była babka z GPS-em to sie zgadza w 100% powierzchnia z fizyczną, a jak FOTO to zawsze d*pa.

To że masz zmiany w powierzchni to z jeden strony rzecz nie wyobrażalna, tak nie powinno być, ale z drugiej strony, rzecz naturalna.

Dlaczego naturalna, na przykład jak komuś działka podzieliła, to wgrywają mapę z geodezji i modyfikują powierzchnie kilku działek wokół tej z podziału.  Tak musieli by w całym kraju przesuwać działki. Praca ich by była praca syzyfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Gmina moich rodziców ma teraz scalenie i geodeci się za głowe chwycili, jak ekstra do tej pory była prowadzona ewidencja, a już zwłaszcza elektroniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Gmina moich rodziców ma teraz scalenie i geodeci się za głowe chwycili, jak ekstra do tej pory była prowadzona ewidencja, a już zwłaszcza elektroniczna

Przypomina mi się wypowiedz byłego prezydenta. Było to chyba hasło wyborcze(jesli mnie pamięć nie myli):

"Czarne jest czarne, białe jest białe", który się mylił!

Życie jest bardziej kolorowe, niestety nie zawsze w kolorach tęczy:

Po scalaniu ciekawe kiedy nowe dane tych będą działek w ARiMR? A kiedy w E-wniosku? Szykuje się "małe zamieszanie". Kwestia czasu. Powiat zarobi kasę za wydawanie kopii map podziałowych, wypisów z rejestru gruntów. Jeden trybik napędza inny trybik, a ty rolniku szykuj kasę na "małe wydatki". Trochę nerwów będzie to kosztowało "wybranych rolników".

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myli Cię . To złota myśl Prezesa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj