Polecane posty

Gość   
Gość
12 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nie wstrzymane , a opóźnione względem innych lat . Też zawsze wcześniej miałem .

To ciekawe bo u mnie w listopadzie już wypłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz , a u mnie jedynie zaliczka bodajże na początku grudnia i cisza . Zawsze miałem wcześniej , znajomi też nie mają reszty , to wydedukowałem , że opóźnione . :ph34r:

7 minut temu, staszek131415 napisał:

To ciekawe bo u mnie w listopadzie już wypłacili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
18 minut temu, staszek131415 napisał:

To ciekawe bo u mnie w listopadzie już wypłacili

Ulubieńcy władzy zawsze najwcześniej dostają 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
2 godziny temu, martin0000 napisał:

To chyba też domyślam się czemu mnie jak on to powiedział "wylosowali " do kontroli. W związku z tym że staram się o MGR musiałem ich poprosić o wydanie decyzji o dobrostan zwierząt bo mam we wniosku wpisany paszowóz a że jak wpadli stwierdzili pewne uchybienia(które już poprawiłem) to tak teraz pewnie jestem pierwszy do kontroli.

A sprawdzali Ci papiery bydła czy wszystko się zgadza?

@suzuki18l

książkę rejestracji zwierząt miałem pokazać  oni tylko zobaczyli że jest nawet nie  otwierali, tak samo z leczeniem , ale nie sugeruj się moją wizytą weterynaryjnych, bo u ciebie może być surowo i cię przetrzepią porządnie, a no widzisz i raczej tak jest , cicho dopóki

nic od nich nie potrzebujesz , raz coś załatwisz a potem kontrole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Ulubieńcy władzy zawsze najwcześniej dostają 🤣

Sąsiad z PSL u też dostał czyli jednak nie w tym rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, martin0000 napisał:

Miał ktoś z was kontrole weterynaryjna i co dokładnie sprawdzają?? i czy to też ma wpływ na to kiedy dostane dopłaty? Był u mnie koleś z powiatówki i powiedział że zostałem wytypowany do kontroli i będą w lutym albo marcu na kontroli.

Masz linka co sprawdzają, raport powinien być aktualny

https://www.google.com/search?client=firefox-b&ei=hkFQXPz-A5STmgXT9qbgAg&q=spiwet+irz&oq=spiwet+irz&gs_l=psy-ab.1.0.0.6223.6223..7965...0.0..0.202.202.2-1......0....1..gws-wiz.......0i71.Fs4j6xw2Kxg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
4 godziny temu, martin0000 napisał:

Miał ktoś z was kontrole weterynaryjna i co dokładnie sprawdzają?? i czy to też ma wpływ na to kiedy dostane dopłaty? Był u mnie koleś z powiatówki i powiedział że zostałem wytypowany do kontroli i będą w lutym albo marcu na kontroli.

Przyczepić to się może do wszystkiego jak będzie chciał. Miałem z 2 tygodnie temu akurat druga, pierwsza w sierpniu 2018. Mierzenie stanowisk, kojcow, w oknach siatki, żadnych gniazd jaskolek w oborach, pasze, tabliczki na drzwiach wszystkich izolatka itd itp maty najazdowe środki do dezynfekcji, paszporty kolczyki, karty leczen stada, zaświadczenia od zakupów bydła że tamto stado jest wolne od chorób od za....ebania ogólnie mówiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Powiem wam że właśnie w listopadzie mnie przetrzepali  sprawdzali wszystko i obore,próbki pasz,faktury za leczenie, także papiery tylko po za tymi co dotyczą księgi bydła dlatego myśle i liczę że teraz skończy sie tylko na sprawdzeniu tych wszystkich urodzeń,przemieszczeń itp.i już sprawdzanie obory sobie darują skoro 3 miesiące temu sprawdzali.

Tylko ciekawe czy dzięki tej kontroli reszte dopłat nie dostane w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ubojniach padlinę przerabiają a oni chłopa kontrolować to priorytet😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
48 minut temu, bobienko napisał:

W ubojniach padlinę przerabiają a oni chłopa kontrolować to priorytet😅

Nic sie nie zmarnuje poszlo na kebab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

U mnie sprawdzali przy okazji jak kontrolowali lekarza wet.przy badaniu na gruzlice,nie specjalnie sie czepiali;poczatek wrzesnia 2017,koniec wrzesnia kontrola irz na miejscu wszystko było ok.poczatek pazdziernika kontrola wet.KROS pani insp.znalazła nie terminowe przemieszczenia z poczatku istnienia ARIMR 30 zł mandat i mowi ze niczym nie skutkuje jednak w protokole dopisala cos innego 3 procent dopłat poszło zaliczki były normalnie a dopłata i onw w czerwcu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

A ile lat trzeba trzymać tę dokumentację ? Nie jest tak, że 5 lat i wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bobienko napisał:

W ubojniach padlinę przerabiają a oni chłopa kontrolować to priorytet😅

No bo chłop jedynie co na łapówkę to może flache dać, a dla jegomościa weteriniarza to za mało :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Cytat:

Przy obowiązku 3-letniego terminu przechowywania KRS, jak przeprowadzić kontrolę po upływie tego czasu, jeśli w gospodarstwie nie jest prowadzona hodowla zwierząt. W raporcie wpisujemy, iż od 3 lat w gospodarstwie nie jest prowadzona hodowla/ chów zwierząt. Brak księgi rejestracji po takim czasie nie jest naruszeniem, więc traktujemy taką kontrolę jako pozytywną.

 

Jaki czas wstecz można karać rolnika za brak zgłoszenia (urodzenia, śmierci, przemieszczenia do i z siedziby stada) Za jak długi okres wstecz można karać rolników za niezgłaszanie przemieszczenia zwierząt? Czy punkty za BW.4 można przyznawać w odniesieniu tylko do roku bieżącego czy również za lata poprzednie? W odniesieniu do kontroli wymogów, punkty karne przyznajemy, gdy zdarzenie miało miejsce w roku kontroli.

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

W agencji powiedzieli własnie ze nie powinienem przyjąc tego mandatu ponadto nie musieli kontrolowac tego co arimr juz kontrolowało ale pani inspektor nadgorliwa, człowiek w stresie i nie zna prawa wiec protokół podpisany i "mleko sie rozlało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Odwołac się, złożyć skargę na panią instepktor. Wg KPA twoje wykroczenie spowodowane złamaniem prawa przez urzędnika nie jest wykroczeniem. Jeśli zakres kontroli wykraczał poza ramy czasowe nadane rzez prawo, to wykroczenie popełnił urzędnik, a nie ty

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Minęło 1,5 roku, nie wiem czy warto kruszyc o to kopie ,zwłaszcza ze pózniej mogą sie kontrole nasilic i na pewno cos znajdą wiec gra nie jest warta swieczki.Z  resztą inspekcja robła rózne wałki jak chciali rolnika udupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Postaw na przeciw siebie drobnego rolnika i machine urzedniczą. Jaki moze byc werdykt?Chyba z góry przesądzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Machina urzędnicza to tylko ludzie, a i rolnik prowadząc interes, powinien być świadomy przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Powinien,teraz najlepiej miec adwokata,ksiegowego i kilku innych specjalistów aby to wszystko ogarnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj