Polecane posty

Gość   
Gość
7 minut temu, tomek15h napisał:

Do mnie dotarła dziś listownie informacja z firmy zewnętrznej ,która ma umowę  z ARIMIR  o kontroli mojego  całego gospodarstwa. Wyniki kontroli zakodowane wraz z informacją, że arimir nie zaakceptowało jeszcze tej kontroli i wyniki mogą ulec zmianie. Jakaś gigantyczna piramida administracyjna -ktoś miał taki przypadek?

Jak masz kontrole przez firmę zewnętrzną, to na pewno metodą FOTO. Kontrolują tylko powierzchnie, nic więcej.

W kwietniu tamtego roku w którymś z biur w lubelskim brakowało ponad 50 % raportów z kontroli. Powód firma zewnętrzna się nie wyrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8
tomek15h napisał:

Do mnie dotarła dziś listownie informacja z firmy zewnętrznej ,która ma umowę  z ARIMIR  o kontroli mojego  całego gospodarstwa. Wyniki kontroli zakodowane wraz z informacją, że arimir nie zaakceptowało jeszcze tej kontroli i wyniki mogą ulec zmianie. Jakaś gigantyczna piramida administracyjna -ktoś miał taki przypadek? Dokładnie mam tak samo, mieliśmy kontrole foto cała gmina zresztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

No to nie jestem sam. U mnie raczej wszystko się zgadza ,jest kilka małych rozbieżności po 1 arze na działce. Zdziwiłem sie bo pierwszy raz taką kontrolę mi zrobili. A tak na marginesie  to ci z arimir  w 2018 wysprawdzali  mnie  na wszystkie strony .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dostał już ktoś z kontrolowanych przez firmę zewnętrzną decyzję od agencji, bo ja raport z firmy zewnętrznej dostałam przed świętami byłam w agencji i powiedziano mi że mam teraz czekać na list z agencji i jak do tej pory cisza. Wie ktoś może ile na to się czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak tam z przelewami ? Wpływają wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, małarolniczka napisał:

A dostał już ktoś z kontrolowanych przez firmę zewnętrzną decyzję od agencji, bo ja raport z firmy zewnętrznej dostałam przed świętami byłam w agencji i powiedziano mi że mam teraz czekać na list z agencji i jak do tej pory cisza. Wie ktoś może ile na to się czeka?

jaki list? decyzje masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odwołałaś się od raportu?

Jakieś poważne błedy w raporcie?

Jak na oba pytanie odpowiedź jest na "nie" to myślę że decyzja-luty/marzec, kasa na koncie marzec-kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1
11 godzin temu, tomek15h napisał:

Do mnie dotarła dziś listownie informacja z firmy zewnętrznej ,która ma umowę  z ARIMIR  o kontroli mojego  całego gospodarstwa. Wyniki kontroli zakodowane wraz z informacją, że arimir nie zaakceptowało jeszcze tej kontroli i wyniki mogą ulec zmianie. Jakaś gigantyczna piramida administracyjna -ktoś miał taki przypadek?

Ja dostałem taki raport jak i ty 10 dni temu, też jest to zakodowane objaśnienie kodów masz na oddzielnej kartce tylko zdjęcia są nie do zobaczenia może można to sprawdzić w arimr pisze że jest 14 dni na zgłoszenie uwag do raportu za pośrednictwem dyrektora arimr.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Owszem są kody , mam zaznaczone że wystąpił kod GR 5 ( wpisano przynajmniej jeden z kodów  oznaczonych symbolem DR).Kody DR zaczynają się od DR 1 a kończą się na kodzie DR 53 i nie wiem o jaki DR im chodzi bo dokładnie nie określili.

Edytowano przez tomek15h
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15428

Reszta dopłat na koncie,  jeszcze suszowe i git. 

Edytowano przez Rolnik1973
Dostawienie brakującej litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

W tym tygodniu przyszla decyzja. 11 arów obcieli tylko numer działki jaki podali nie istnieje u mnie. 700 zł wiecej wychodzi niz rok temu. Doszło bydła i pare arów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Reszta dopłat na koncie,  jeszcze suszowe git. 

decyzje kiedy dostałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522

@Tomek15h. Zaliczkę dostałeś? Jak tak to ile %? Też mam nie zatwierdzony wniosek administracyjnie i zaliczki tylko 5% ostatniego listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Dziś przyszło pisemko z OR że kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Kontrola 6 listopada, troszkę zaliczki ostatniego. Ciekawe kiedy resztę kasy przeleją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, tomek15h napisał:

Owszem są kody , mam zaznaczone że wystąpił kod GR 5 ( wpisano przynajmniej jeden z kodów  oznaczonych symbolem DR).Kody DR zaczynają się od DR 1 a kończą się na kodzie DR 53 i nie wiem o jaki DR im chodzi bo dokładnie nie określili.

Musieli określić kod DR jaki wystąpił. Pewnie naj więcej masz DR 46, potem DR 13- i DR 13+. Przy kazdej dzialce rolnej znajdziesz kody jakie wstawili. Na innej kartce znajdziesz co dany kod oznacza. Jak cos to pisz to postaram tobie wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Dzięki kolego wszystko mi się wyjaśniło po twoim wpisie .Pozdrawiam.

Jeszcze zapytam czy masz wiedzę o tym czy jakieś większe konsekwencje pociągają za sobą te kody?

Chyba naraziłem się ARIMIR podciągając na kilku działkach powierzchnię rolną do powierzchni ewidencyjnej w prawdzie były to naciągnięcia na poziomie 1-2 ary ale pewnie wyświetliło im na czerwono i do kontroli zakwalifikowało .

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, matek89121 napisał:

ile czasu mija od decyzji z dopłat  do wypłaty  na konto

Różnie od paru dni do np. 2 miesięcy.

16 godzin temu, tomek15h napisał:

Dzięki kolego wszystko mi się wyjaśniło po twoim wpisie .Pozdrawiam.

Jeszcze zapytam czy masz wiedzę o tym czy jakieś większe konsekwencje pociągają za sobą te kody?

Chyba naraziłem się ARIMIR podciągając na kilku działkach powierzchnię rolną do powierzchni ewidencyjnej w prawdzie były to naciągnięcia na poziomie 1-2 ary ale pewnie wyświetliło im na czerwono i do kontroli zakwalifikowało .

mam wiedzę ale mógłbyś konkretnie napisać jak wygląda raport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj