Polecane posty

Gość łorawiok   
Gość łorawiok

To co piszesz w tym drugim przypadku Rafkap to nie jest nieprawidłowość .  To tylko tak dla ułatwienia  e-wniosek pokazuje przy wysyłaniu błąd w kontroli krzyżowej . Jeśli rolnik B wie że w tamtym roku składał  rolnik A , a w tym tego nie robi , to po prostu ( rolnik B ) ignoruje komunikat i wysyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619
5 minut temu, rafkap napisał:

 

Taksowkarz z Jana Pawła z Wawy.  😕 Tym się powinien zająć minister.

Mam takowe podejrzenia.

I niby dla mnie sprawa oczywista bo działka moja 4 rok, ale jak to taksówkarz ministra lub innego notabla to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
4 minuty temu, łorawiok napisał:

To co piszesz w tym drugim przypadku Rafkap to nie jest nieprawidłowość .  To tylko tak dla ułatwienia  e-wniosek pokazuje przy wysyłaniu błąd w kontroli krzyżowej . Jeśli rolnik B wie że w tamtym roku składał  rolnik A , a w tym tego nie robi , to po prostu ( rolnik B ) ignoruje komunikat i wysyła .

tak dokładnie tak jest 

 

W przypadku, gdy grunty były w 2017 roku użytkowane przez Producenta A (zadeklarowane we wniosku na 2017), a w roku 2018 zostały przekazane Producentowi B i to ten producent będzie je użytkował w roku 2018, błąd kontroli krzyżowej wygeneruje się. Sprawdzenie wykonywane jest na podstawie porównania nakładania się geometrii z roku 2018 (Producent B) i spersonalizowanej geometrii z roku 2017 (Producent A), nawet w przypadku, gdy Producent A w roku 2018 nie składa wniosku. W takim przypadku Producent B nie powinien podejmować żadnych kroków związanych z wygenerowanym błędem.


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Agrest napisał:

Mam takowe podejrzenia.

I niby dla mnie sprawa oczywista bo działka moja 4 rok, ale jak to taksówkarz ministra lub innego notabla to...

Taksówkarze z Wawa to tylko ziemię trzymają dla krus. Każdy wie po co ludzie z Wawa wykupuje nawet nieurzytki. 

22 minuty temu, Agrest napisał:

Mam takowe podejrzenia.

I niby dla mnie sprawa oczywista bo działka moja 4 rok, ale jak to taksówkarz ministra lub innego notabla to...

Mam na myśli rolników z Marszałkowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
1 godzinę temu, piotrp88 napisał:

Jak w tym ewniosku wpisać coś do powierzchni niezgłoszonych? Nie zgłosiłem całego MKO z jednej działki (MKO większe o 30 arów niż pow. działki ewidencyjnej), a w tabelce 0,00 ha powierzchni niezgłoszonej

nie jestem pewien ale chyba coś takiego ;

rysujesz  granice tej niezgłoszonej działki (30 arów ) i wyskakuje ci okno definiowanie uprawy i tam masz od góry  roślina uprawna -wybierz a niżej;  wnioskowane płatności - uprawa niezgłoszona ...i tu musisz odznaczyć czy tuz czy grunt orny nie zgłaszasz 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 godziny temu, sumek666 napisał:

Czyli moje małe gospodarstwo jest znowu w elicie. W zeszłym roku dostałem nie całe 70 % 14 listopada 

 

3 godziny temu, rafkap napisał:

A jest. Bo ja tylko 12 procent. 😊

To może zrobimy jakieś  spotkanie elity:D

2 godziny temu, Agrest napisał:

Od ilu ha zaczyna się większy?

U mnie nadal zero. 

Mam kontrolę krzyżową, tą według pracowników nie wstrzymuje wypłaty zaliczki.  

od 20??

2 godziny temu, szczypka napisał:

ja na siebie biorę dopłaty teraz trzeci rok w pierwszym roku 14 ha  teraz ponad 60  także pewnie i w tym roku kasa będzie na koniec czerwca 

U Mnie podobnie w ciągu 3 lat z ok 16 na ponad 60 i co rok dopłaty na szaaarym końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
13 godzin temu, Agrest napisał:

Zostałem poinformowany listownie.

 

Zakładam że na tą działkę brałeś dopłaty już w zeszłym roku . Jeśli ten łowca okazji złożył wniosek przed tobą , to u ciebie przy wysyłaniu powinien wyskoczyć komunikat . Jeśli z kolei złożył po tobie to powinieneś dostać powiadomienie ; " właśnie został złożony wniosek pokrywający się z uprawami w twoim gospodarstwie " . Być  może  po wysłaniu wniosku już nie logowałeś się na e-wniosek i nawet o tym nie wiesz . Jeśli nie masz pojęcia kto to zrobił , to i tak musiałbyś czekać na podjęcie działań przez Agencję . Miałem podobny przypadek .`Wysyłam wniosek , wszystko OK . Ale coś mnie podkusiło żeby zajrzeć do niego  w ostatnim dniu przyjmowania wniosków . Loguje się i komunikat , jak wyżej . Szybko namierzyłem o którą działkę chodzi , wytypowałem podejrzanego i dzwonię . To prosty chłopina , ale wniosek wypełniał mu magister z rodziny . Jeszcze mi podziękował , ze uchroniłem go przed sankcjami , i że oni widzieli ten komunikat , ale uznali że  to " komputer się pomylił " . Mogłem tego nie ruszać , ale nie uśmiechało mi się tracić dnia na wyjaśnienia , tym bardziej że w zeszłym roku też to przerabiałem . Mogę cie tylko pocieszyć że jesteś takim małym zbawicielem , bo uchronisz innych rolników przed zachłannością tego pana . Sankcje wynoszą w sumie sześciokrotność  kwoty wyłudzenia , ściągane z dopłat przez kolejne trzy lata . Napisz ile ta działka miała . Takim piratom wydaje się że pozjadali wszystkie rozumy świata . Żeby polować na cudze działki , dostając komunikat a nakładaniu uprawy , trzeba być bezczelnym , lub mieć inteligencję na poziomie głowonoga . Obstawiam że tym rolnikiem jest ktoś , kto ma działki obok twoich , a pełnomocnikiem może być np . żona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Dokładnie już się nie logowałem. Na tą działkę składam 4 rok, pow. 0,82ha ( co dziwne to pole ma dwie działki przyległe o łącznej pow. 1.5ha, a złożył na jedną)

Sąsiadem bliższym ani dalszym na pewno nie jest bo nikt nie zna gościa - chyba że jakie młodzik świeżo się wżenił w którąś rodzinę.

Jeszcze podejrzewam pomylenie obrębów, ale to już niech oni się głowicą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

... no to prawie 4000 zł . Myślę że wystarczająco dużo żeby zacząć myśleć logicznie . A jestem pewien że twoja działka nie była jedynym skalpem .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

mogło dojść do pomyłki ...ktoś robi wniosek i zlewa  ,aby szybciej bo kolejka 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Już  go tam oduczą  się mylić . 

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli to incydent z jedną działką i złoży sensowne wyjaśnienia to nie koniecznie 

ale jeśli ma takich działek więcej i oleje wezwania do wyjaśnień to się w końcu rozprawią  bo muszą i tyle 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Niestety już się  tego nie dowiemy . Nawet Agrestowi nie powiedzą . Ciężko mi uwierzyć w pomyłkę , bo trzeba wykonać na tej działce kilka czynności . Możliwe że mógł to ktoś komuś wypełniać  i nie był zorientowany w terenie , ale to nie jest wytłumaczenie , bo  wniosek potwierdza ubiegający się o płatności i on ponosi odpowiedzialność .  Sam w zeszłym roku podejrzewałem  trzech sąsiadów . Czwartego nie , bo to właściciel dużej firmy z flotą samochodów i sprzętu ciężkiego na podwórku , więc trudno byłoby uwierzyć żeby połakomił się na parę stówek . A jednak . Wiesz jak się zorientowałem ? . Po prostu tamci zachowywali się normalnie , a ten na mój widok spuszczał głowę , i zawsze przechodził na drugą stronę ulicy . Pomyłka ? wykluczone , bo musiał zdobyć skądś dane o powierzchni działki ( wniosek papierowy ) . Ta działka miała też ustalony PEG ( nie było na niej znaków "v") , co oznaczało duże prawdopodobieństwo ze ktoś bierze na nią dopłaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Przeciez dane o powierzchni działki sa w Geoportalu, to nie jest taki wyczyn przepisać, pomniejszając np o 1 ar na miedze czy jakieś krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Wiesz , że nawet nie pomyślałem o tym . Kiedyś sprawdzałem i w niektórych działkach ewidencyjnych była różnica między tym co mam w KW ,chociaż nie było robionej  oficjalnie aktualizacji , chyba że po cichaczu , bo po ubywało mi przy drogach gminnych , i nie tylko . Więc trudno wyrokować . Ta działka o której mówię także była na geoportalu mniejsza o 80 metrów kwadratowych , a dane powierzchni ewidencyjnej we wniosku papierowym trzeba było podać co do metra . No ale , jak ktoś wyszukuje po geoportalach , to wiadomo jakie ma intencje .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Nigdy nie wypełniałem papierowego wniosku, ale z tego co pamiętam był co do 1 ara czyli 100m2

Żeby się nie okazało, że jest to jakaś zorganizowana akcja "na rympał" składania o dopłaty "na słupy". Kasę wezmą, a nim się agencja zorientuje, szukaj wiatru w polu. Jak na grunty był wniosek, to kontrola krzyżowa wykaże, a jak nie było, to dobra chociażby i zaliczka w kieszeni.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

We wniosku o płatności to do 1 ara , ale było też tam oświadczenie o posiadanych działkach ewidencyjnych i już trzeba było wpisać dokładną powierzchnię działki ewidencyjnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak...tylko to było kiedyś spisywane z wypisów .. . a teraz są wklepane dane z geoportalu 

mam działkę o powierzchni 22,17 i tak wpisywałem do papierowych wniosków a teraz w e-wniosku mam powierzchnie 22,80 

jak pokazałem wypis z starostwa  i akt notarialny dla pracownika  agencji to zbaraniał i powiedział ze nie wie skąd to się wzięło u nich ...sprawdziłem i na geo ...jest 22,80  ...więc dopisali jakiś swój pomiar i tyle 

do płatności i tak się liczy MKO a przedtem  PEG i jest mniejszy  więc olałem to i nie drażę  kto i dla czego doliczył bezprawnie aż tyle 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

My nigdy nie   dostaniemy  co maja na zachodzi ani dopłat ani cen bo jesteśmy biedni i 2 gatunkiem ludzi .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Problemem dla Niemców i Francuzów jest to, że pomimo mniejszych dopłat lepiej sobie radzimy niż ich rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ja chyba 40 procent nawet nie dostalem. Skladalem na 24 ha, bydlo a na koncie 9 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Pewnie składałeś wniosek o płatności  na działki , które nie miały ustalonego MKO . Sam nie wiem , bo jeszcze nie dostałem zaliczki , ale dużo ludzi tak ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

Ja mam takie działki już kilka lat, że PEG=0 i nic się nie zmienia, co roku to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

To są trzy opcje ; działki są zakrzaczone ;  jeszcze nie składałeś na nie wniosku o dopłaty ; cuda wianki .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

raczej to trzecie, bo co roku składam na pełną powierzchnię o dopłaty i dostaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj