Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baks00    4404
2 godziny temu, rolnik34 napisał:

ja tez odaje do lukowa bydlo i jestem zadowolony a handlarzy mam w d...e 

Z kasą nie ma u nich problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

w wielu przypadkach z mięsnych to sie tylko kolor zgadza . na własne oczy widziałem simentala którego z tą rasą to faktycznie tylko kolor łączył i biały łeb , a budowę miał HFa i to nie za mocnego . Kobieta ceniła jak za prawdziwego sima , a kupującemu powiedziała że jest hc,j nie kupiec bo za mięsnego jej mało daje . Co do klasy O za mięsnego byka to wystarczy żeby zad był słabszy i po zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
1 godzinę temu, ab23 napisał:

Yoda jak to jest możliwe ze mięsny byk wybije się w klase O?:o

Niestety ale te miały słabe zady a wiadomo że klasyfikacja europ zalezy od wypukłości mięsnia. Wydajność prawie 58% ale bez zadu nie da rady mieć dobrej wyceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
17 minut temu, Baks00 napisał:

Z kasą nie ma u nich problemu?

kasa do 14 dni i saami odbiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
11 godzin temu, Yoda napisał:

Sprzedane 4 herefordy na wbc do ABP Pniewy. Poszły w O+. Ktoś powie że słabo ale w przeliczeniu na wagę żywą dostałem po 8,50 netto. Kto na wagę żywą tyle da za hereforda w wadze około 600kg? Cały rok już do nich sprzedaje. Krowy, jałowki, opasy. Nikt mi nie marudzi, że biała głowa, że  lepiej LM, że za mały, że za duży... Płaci się za to co wisi na haku a nie pół dnia licytacji z handlarzem o 10gr/kg.

Po 14,65 za O+ ?

Świat się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Dolicz to że ja sprzedałem bez potrąceń za okarmiemie. Jak bierze handlarz to masz minus 7%. A za O+ jest 13.80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
47 minut temu, slawek2301 napisał:

w wielu przypadkach z mięsnych to sie tylko kolor zgadza . na własne oczy widziałem simentala którego z tą rasą to faktycznie tylko kolor łączył i biały łeb , a budowę miał HFa i to nie za mocnego . Kobieta ceniła jak za prawdziwego sima , a kupującemu powiedziała że jest hc,j nie kupiec bo za mięsnego jej mało daje . Co do klasy O za mięsnego byka to wystarczy żeby zad był słabszy i po zabiegu 

I w 100% zdarzają się takie chabety wystarczy że ojciec z matką nie spasują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Przy wybiciu 58% i odliczeniu 7%okarmienia masz 8,56 netto. Czyli z vatem wychodzi ponad 9 zł. A czytam że handlarze płacą po 7-8 zł za sztuki które spokojnie pójdą w R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Znajomy sprzedał byka prawie 900kg na gospodarstwie i na wbc dał 450kg mięsa po 13.8 a wybicie mu policzyli 60%. Jak dla mnie to go oszukali bo jak by sprzedał na żywo chociaż po 7.5 netto to by lepiej wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Jak policzyli wybicie skoro wybił się na 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299

to ja znam przypadek jak zdrowy byk niedojechał do ubojni bo niby padł w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
17 minut temu, Yoda napisał:

Przy wybiciu 58% i odliczeniu 7%okarmienia masz 8,56 netto. Czyli z vatem wychodzi ponad 9 zł. A czytam że handlarze płacą po 7-8 zł za sztuki które spokojnie pójdą w R.

Źle liczysz. 8,56 brutto Ci wyszły. 13.80 + 7%=14.76x 58%=8.56 brutto. Pytanie jeszcze czy wazyles je w domu u siebie, czy przyjmujesz uczciwą wagę zakładu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Te 7% to dodatek za to że u mnie handlarz tyle bierze potrącenia od wagi żywej. DO tej ceny trzeba doliczyć jeszcze kolejne 7% vatu i masz 9zł brutto wagi żywej. Ważone w domu przed sprzedażą. Zakład waży tylko wagę poubojową więc wybicie trzeba samemu wyliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ile dały kg na wbc te herefordy ? 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

czyli wyszły po ponad 5 tys/szt jak za takie małe sztuki to bardzo dobrze....... liczy sie to co masz w kieszeni a nie to jak tam ktos sobie liczy wybicia .....

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Yoda napisał:

Dolicz to że ja sprzedałem bez potrąceń za okarmiemie. Jak bierze handlarz to masz minus 7%. A za O+ jest 13.80 netto

Jeśli odliczasz 7procent na okarmienie to z byka około 600kg  robi się 540 i wtedy wybój wychodzi 65 procent a nie 58

Przemyśl jeszcze raz to co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

gdyby oddał handlarzowi to 

600kg x 0.93 = 558kg x 8zł= 4464zł x 1.07 = 4776zł 

a oddał na wbc i wział ponad 5 tys, o co wam chodzi matematycy ? -_-

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja wyliczyłem rzeczywiste wybicie byka 600kg. Jakby brał handlarz to za byka 600kg by mi zapłacił tylko za 540 kg. Zgadzam się. Ale to że wychodzą absurdy to nie moja wina. Wydajność rzeźna to to co jest na wadze na żywo i to co wisi na haku w ubojni. A że pośrednik ma jeszcze potrącenia na okarmienie i do tego ochrzci na wadze ze 20-30 kg a chłop zadowolony bo wziął po 9zł i najchętniej by jeszcze handlarza po rękach całował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jest 8% vatu więc 50zł musisz doliczyć do ceny końcowej

 

ale ja tak samo liczę że nie patrze na to ile się wybiły tylko czy dostałem więcej kasy za te wbc niż bym na żywą dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj