Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

AdamRo    1503

Zaiste powiadam wam

Zdarza się często że handlarz taniej sprzedaje na ubojni niż zapłacił rolnikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
rolnikw jestem z lubelszczyzny dokladnie LLE. prawde mowiac czuje sie oszukany na wadze ale nie po tej sprzedaży lecz po poprzedniej bo byki byly wieksze i grubsze od tego co sprzedalem teraz a ważyły ok 100 kg mniej na sztuce no ale coz bylo minęło nikomu nic nie udowodnie wiec nie bede publicznie pisal kto bral odemnie w grudniu

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Właśnie po to jest ten temat żeby napisać kto brał i co Ci nie pasowało, może kogoś tym ustrzerzesz przed oszustwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Sprzedane 4 hf 805 kg 7,80 830 836 po 8 i ostatni 616 7.20 sprzedany z przymusu bo stawy mu siadały i mial problemy ze stawaniem oczywiście cenna brutto  7% potracenia obok nich stal sm taki mieszaniec ale bardzo dobrej budowy tylko za młody bo dopiero 1.5 roku ma to mówili mi ze 9 zl by dali a spadek cen jest w podlaskim 20 gr a u cfaniakow to i 30 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi24    0

Dziś sprzedane dwa byki 730kg i 729 kg cena 8 zł brutto, straczka 7% woj. Łodzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
grzesiek nie chce psuc nienagannej opini tego chandlarza ze stoczka lukowskiegi bo uchodzi za bardzo uczciwego. a ja za reke go nie złapałem

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
53 minuty temu, tomi24 napisał:

Dziś sprzedane dwa byki 730kg i 729 kg cena 8 zł brutto, straczka 7% woj. Łodzkie 

kto brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
20 godzin temu, Honda napisał:

Na temat Biernackiego dużo osób wypowiadało sie ze to najgorszy płatnik. Dwa lata temu sprzedałem do ubojni Węgrzynowo eco beef to wyszło z kozy d*py.Dlatego szukam uczciwej ubojni.

 

Biernacki jako płatnik jest dobry-daje wysoką cenę, jednak z kasą u nich baaardzo ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
4 godziny temu, robi57362 napisał:

rolnikw jestem z lubelszczyzny dokladnie LLE. prawde mowiac czuje sie oszukany na wadze ale nie po tej sprzedaży lecz po poprzedniej bo byki byly wieksze i grubsze od tego co sprzedalem teraz a ważyły ok 100 kg mniej na sztuce no ale coz bylo minęło nikomu nic nie udowodnie wiec nie bede publicznie pisal kto bral odemnie w grudniu

robi wiec 7zł  pomnóż przez 100kg= 700 zł razy ilośc byków które sprzedałeś i wychodzi ci suma. przypominam waga własna ok 2500-3000 zł z legalizacja, bez mniej o 600 zł.( waga praktycznie na lat 10-15)  ale rozumiem ze wagi  nie warto kupować  bo to , bo tam to jak tu ludzie piszą. Widać jesteś mega bogatym człowiekiem skoro walom cie na wadze za 700zł  w dodatku sprzedajesz hf za 6,5 netto za 7  brutto mimo ze hf chodzą nawet w wielkopolsce za 7 zł netto  czyli na cenie spraciłeś 350 zł a zatem handlarz jak dociebie przyjedzie to normalnie ma zniwa bo  na twojej robocie jest ok 1 tys złotych do przodu.  no nic handlarze frajerów bardzo lubią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
6 godzin temu, nikolas29 napisał:

hmmm a co ty z łodzkiego taniej?

Ceny są wszędzie jednakowe, wiecie że na targach w Bodzentynie jest najwięcej kupców z łódzkiego a handlarze przywożą towar z całej Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Ceny są wszędzie jednakowe, wiecie że na targach w Bodzentynie jest najwięcej kupców z łódzkiego a handlarze przywożą towar z całej Polski

niesą jednakowe za tego samego byka w wielkopolsce dostaniesz 1 zł mniej niz  w podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher821    40
3 godziny temu, robi57362 napisał:

grzesiek nie chce psuc nienagannej opini tego chandlarza ze stoczka lukowskiegi bo uchodzi za bardzo uczciwego. a ja za reke go nie złapałem

Kogo masz na myśli ?

Był u mnie gościu też  z terenu LLU i tak za czarnego hf 8 za mieszankę sm z hf 8,5  za jakiegoś takiego niezgorszego nbc 8.5 i za pieknego lm 9  wszystkie ok 800 kg  +- 20 kg 

W środę ma przyjechać inny z ubojni ale ten rozlicza sie na ciepło i tak na tel to U 14,2 R 13.8 O 13.4

I bądź tu człowieku mądry który Cię mniej wyj..nie

Powiedzcie Panowie jak liczycie sobie wybicie z wagi brutto czy po obcince tych 7%

 

Edytowano przez Wicher821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi24    0
3 godziny temu, nikolas29 napisał:

kto brał

PPHU Kowalczyk z Siewierza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jak sa pojrzani to żywa i swoja waga mniej zarobisz ale wiesz na czym stoisz. WBC jest kuszace ale odbiorca pewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412
4 godziny temu, robi57362 napisał:

grzesiek nie chce psuc nienagannej opini tego chandlarza ze stoczka lukowskiegi bo uchodzi za bardzo uczciwego. a ja za reke go nie złapałem

A handlarze z Łagowa  w twoje okolice nie zaglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
26 minut temu, Pawel2606 napisał:

dzisiaj sprzedałem 5 sztuk po 8 i 8.5 brutto. Małopolskie.

Kto brał i jakie to sztuki (rasa) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

wicher jak mozesz  wbc ze skitą 7 %  liczyć??????   jak na wbc to skity niema poprostu jak okarmisz jak gupi to spadnie ci wybojowośc a za to co w kabanie byka i tak ci nikt za to niezapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher821    40
5 minut temu, tyran3 napisał:

wicher jak mozesz  wbc ze skitą 7 %  liczyć??????   jak na wbc to skity niema poprostu jak okarmisz jak gupi to spadnie ci wybojowośc a za to co w kabanie byka i tak ci nikt za to niezapłaci.

No wiem liczyłem z brutto ale mi jakoś tak słabo wychodziło choć specjalnie nie pchałem w bęben i dla poprawienia humoru chciałem trochę się oszukać.... ;)))

41 minut temu, wojak1986 napisał:

Jak sa pojrzani to żywa i swoja waga mniej zarobisz ale wiesz na czym stoisz. WBC jest kuszace ale odbiorca pewny?

No niestety swojej wagi jeszcze się nie dorobiłem ;) A kupcy jak kupcy każdy coś tam kręci, jak tylko wybrać tych kręcących mniej ???

Jakoś wybitność u nich mi lipna wychodziła choć zawsze na takiej partii 4-5  szt. bylem do przodu 200-300 ale ten wynik robiła jedna sztuka a reszta porównywalnie jakby było na żywca. Na plus u nich na pewno jest to że jak powiesz słowo to kasa na drugi dzień po morderstwie bydlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Wicher jak chciałes sie oszukać to niedaj bydlakowi 3 dni jeść a potem z 8% skity odlicz wybojowośc wyjdzie Ci wtedy fenomenalna:D:D potem wrzuć wynik na forum to sołtysowi gacie normalnie spadną do kosztek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Ja to nie wiem jak ktoś sprzedaje byka za 7 zl. Przecież to zero oplacalnosci. A w dołku 6zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Ceny z tamtego tygodnia Byk MM 843 kg 8.6 zł RW 746 kg 7,5 zł Krowa MM 750 kg 6,5 zł ceny i wagi brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2
12 godzin temu, Damianson napisał:

Ktos z was sprzedaje bydło do Onyśk  Dzierzby i co o nich powiecie?

Ja sprzedawałem na WBC. Trzymaj się od nich z daleka !!! dobrze płacą ale na wadze tak kantują że szok .... 

Jak sprzedawałem u nich pojedyncze sztuki to ładnie wychodziły a jak naraz sprzedałem potem kilkanaście sztuk i to bb ładne sztuki MM to u nich ledwo co się wybiły !!! 

dla porównania dwa podobne  poszły gdzie indziej no i po zweryfikowaniu wag to załamać się człowiek może.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
55 minut temu, RolAnonim napisał:

Ja to nie wiem jak ktoś sprzedaje byka za 7 zl. Przecież to zero oplacalnosci. A w dołku 6zl...

rolanonim czego nierozumiesz przecież w niektórych rejonach kraju to norma od lat  .wstawiam ci link do mojich cen - patrz na ceny minimalne bo max to tylko podawane na potrzeby redakcji i jak dzwonisz to ci mówią przez telefon te minimalne oczywiście jeszcze jak jest ładny!!!!

http://wiescirolnicze.pl/ceny-rolnicze/byki-hf-mleczne/

p.s  w mojej lokalnej ubojni jak ludzie sprzedaja to hf  na dziś 6,5 zeby sprzedać drozej to nieraz trzeba dobry miesiac szukać kupca

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj