Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

micgal39533    499
1 minutę temu, artek27 napisał:

Ja mam taka tabele co mierzy sie obwod to 200cm wychodzi 606kg.

a do ilu cm masz tą miarę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

widziałem ta co jest na początku ma chyba zawyżone wartości bo mieliśmy taka to zawsze dziwnie wychodziło, a wczoraj mierzyłem to mają tak 190-210-219-230-238. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
7 godzin temu, bobienko napisał:

a to nie w Brzeźnicy pod Brańskiem ta Ubojnia?

w artykule na necie było napisane bielsk podlaski. czyli Lewki albo zakład M ale nie jestem pewien czy ma ubojnie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Sprzedane dwa Byki ncb po 7.7 a mieszaniec Sm po 8.02 brutto. Odbiorca Dominik mixa.lodzkie

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
17 godzin temu, Gringo1 napisał:

Orientujesz sie ile moga miec wedlug miarki mieszance maja okolo 21 mcy i po okolo 214-216 cm 

Ok 800kg 

2 godziny temu, micgal39533 napisał:

widziałem ta co jest na początku ma chyba zawyżone wartości bo mieliśmy taka to zawsze dziwnie wychodziło, a wczoraj mierzyłem to mają tak 190-210-219-230-238. 

560kg,750kg,842kg,972kg na ostatniego brakło miary 232cm-1000kg

Edytowano przez Azor07
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

najlepsza miarka zoometryczna to jest waga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

najlepsza miarka zoometryczna to jest waga :)

E tam nie pszesadzaj z tym wzorem co podałem jestem określić +-10kg na własnych sztukach ale fakt to nie jest proste bo wystarczy że byk przychoruje i już waga będzie inna no i pomierzyć dobrze też nie jest tak prosto xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

co wy z tymi miarkami,,,... ja swoje mierzyłem i ta zielona miarka zawyza..o 40 kg,,dziś sprzedałem byki i na jednym 50 a drugi 43kg i co to za miarka,, max,cena byka 8,57brutto lodzkie

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dużo zależy jak się zmierzy ,kolega jałówkę namierzył 215 cm a ważyła 676 kg na dwóch wagach była ważona . Wystarczy że łeb na dół spuści i  wychodzą cuda niewidy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
9 godzin temu, robi57362 napisał:

trzeba sie zapytac w agencji ale nie wszedzie chca udastepniac info

w agencji nie mogą udzielać takich info . ale zawsze gdzieś ktoś ma znajomka co powie , tylko z tym że jak by wyżej się dowiedzieli to ten ktoś ma po robocie i jeszcze może mieć prokuratora za ujawnianie danych 

9 godzin temu, artek27 napisał:

To w Brzeznicy wlasnie zamkneli.

nie lej wody nie masz pojęcia to nie wprowadzaj ludzi w błąd ,,,, ubojnia normalnie prosperuje . A dla ciekawych nikt nie siedzi ,,, badania próbek nie wykazały antybiotyków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Kiedyś tu na forum jeden user sprawdzał nawet komu innemu, w moim biurze nie idzie się dowiedzieć wagi ale gdzie sztuka była ubita już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Kiedyś tu na forum jeden user sprawdzał nawet komu innemu, w moim biurze nie idzie się dowiedzieć wagi ale gdzie sztuka była ubita już tak

gdzie sztuka ubita żadna tajemnica , dowiesz się w każdej agencji , jak masz znajomka powie ci ile było mięsa ale portkami trzęsą , jak by się wydało to lipa , zasiłek i spore problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

 Moze teraz nie jest zamknieta ale byla jakis czas zamknieta bo wiem to od lekarza weterynarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8x8    0

Sprzedane dwa byki hf 751 i 672 kg (brutto) po 7 zł netto i byk mieszaniec (bardziej hf) 772kg (brutto) po 7.30zł netto. Potrącenie 8%, południowa wlkp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
22 minuty temu, slawek2301 napisał:

gdzie sztuka ubita żadna tajemnica , dowiesz się w każdej agencji , jak masz znajomka powie ci ile było mięsa ale portkami trzęsą , jak by się wydało to lipa , zasiłek i spore problemy 

To nie chodzi o trzesienie portkami bo ludzie masowo odchodza z agencjii bo w wielkopolsce na reke dajom 1800-1900 zł i ludzie pierdolom za tyle robić. W wielkopolsce ludzie z działu kontroli zostali poprzekazywani po biurach powiatowych bo polowa ludzi odeszła z roboty a czesc na L$ sedzi i zostały niedobitki które z racji braku pary do kontroli kontrolowac niemoga. Obecnie w wielkopolsce zaden pracownik ARIMR cie nieskontroluje, bo kontrole przeprowadzaja na zlecenie firmy prywatne- taki obecnie jest burdel w agencji. co do biur powiatowych w Jarocinie i Środzie to na zatrudnionych 10-12 osób ,czesc na macierzynskim, czesc na L4 i pracuje kierownik i gora 2 pracowników  oraz masa stazystów co gowno umie i niema dostepu do systemu zeby ci sztuke bydła sprawdzić dlatego ci podac niechcom. Po zatym wage zywom i ubojowa  zakłady od z sufitu  podaja bo nikt tego niesprawdza z agencji, wiec tym sie niesugeruj ze ktos podał w ubojni inna wage niz ty masz na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Troszku się mylisz jutro mam kontrolę bydła (po donosie) i wiem kto mnie będzie kontrolował -pracownicy powiatowego ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj