marcincinekk

Bydło nie chce jeść siana

Polecane posty

Witajcie.

Mam problem z sianem, otóż bydło nie chce go jeść. Nie ważne czy są to krowy, jałówki czy cielęta.

Siano jest w belach. Drugi pokos. Mocno zbite. Suszone 3 dni w upały.

Po rozwinięciu jest trochę wyblakłe, prawie bez zapachu i delikatnie, miejscami posklejane. Nie czuć stęchlizny, lub innych nieprzyjemnych zapachów.

Jakiś czas po zrolowaniu były ciepłe w środku.

Tydzień później zbierałem z reszty pola resztę siana i wyszło dobre, pachnące i chętnie jest zjadane. Różnica jest taka, że jest luźniej zrolowane.

Czy przez to że było zbyt mocno ubite mogło się zagrzać i przez to nie chcą jeść?

Czy jest jakiś sposób by zachęcić do zjadania tego siana? Słyszałem że można polać słoną wodą. Może jakoś wymieszać z dobrym sianem lub sianokiszonką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzało się , bo było mokre . Musi być przypleśniałe i stęchnięte . Suche by się nie posklejało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jak potrząśniesz widłami kurzy się? jeśli tak to jest pleśń, krowy może i nie chcą ale młodzież jak zgłodnieje to zje, są na to sposoby można polać ketomixem bardzo skuteczne, albo gliceryna o zapachu cytrynowym polać siano czymś takim i wszystko zjedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę się kurzy. Czyli trochę przypleśniało. 

Niestety pogoda była jaka była i musiałem wybrać czy zebrać czy zostawić by zmokło.

Czy takie siano może zaszkodzić bydłu, czy raczej szukać kupca;) Dla koni by się nadawało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Szybciej bydłu się nic nie stanie niż koniowi którego odprowadzisz na tamten świat. Staraj się dodawać w niewielkich ilościach go jeżeli nie masz innego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
Spróbuj pomieszać dobre z tym co nie chcą jeść, może będą jadły, siana nie powinno się mocno zbijać jeśli nie jest pewne a jeśli już to powinno leżeć tak jak wypadło z prasy, na leżąco wtedy jeszcze jest jakiś przedmuch powietrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Siano które schło 3 dni? Nie dziwię się, że nie chcą tego jeść. Nawet jakby były mega upały to ciężko coś takiego zrobić. Lepiej użyj tego do ścielenia zamiast karmić. Od tego możesz mieć tylko problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20
Ja bym to wrzucił jak najdalej pod przednie nogi tak żeby mogły sobie wybierać a tego dobrego dawać mniej. Najlepiej jakbyś to bykom dawał to by wszystko wyjadły. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
49 minut temu, dyziek_1 napisał:

Siano które schło 3 dni? Nie dziwię się, że nie chcą tego jeść. Nawet jakby były mega upały to ciężko coś takiego zrobić. Lepiej użyj tego do ścielenia zamiast karmić. Od tego możesz mieć tylko problemy.

nie ma problemu tylko pod warunkiem że to lipiec sierpień oraz zgniot nie największy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

Za mocno zbite.Gdyby były lużne to by się przegrzały prawie na brąz a pachniało by trochę papierosami .Bydło woli takie niż najlepsze siano .Najlepiej wychodzi to z pierwszego pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2
Dnia 13.12.2017 o 07:01, marcincinekk napisał:

Niestety nie dopilnowałem fachowca by zrobił luźne. Mój błąd. Trzeba będzie kombinować:ph34r:

I jak rozwiązałeś problem mam to samo z sianem nie chcą jesc wlasnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez MichalFPol
      Witam. Jak w temacie. Sprzedam folię do sianokiszonki renomowanej marki SILOBALE. Folia biała lub zielona, na gilzie papierowej lub plastikowej.  Posiadam folie 500 mm oraz 750 mm. Cena uzależniona od ilość zamówienia i rodzaju gilzy. Proszę o kontakt email: michal.folpol@gmail.com lub tel. 510927148
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
    • Gość
      Przez Gość
      Witam czy ktoś z was prowadzi dwa oddzielne gospodarstwa z zoną chodzi mi oto ze żona chce mi oddać paliwo z swoich hektarów+ za bydło bo ja jestem na wacie same paliwo da się przepisać ale bydło w gminie nie wiedzą bo jestem jedynym takim przypadkiem i mają to w d*pie żeby to sprawdzić czyli jeden głos w te czy inną stronę nie robi dla nich różnicy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj