danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

arku3060    74
Dnia 26.04.2020 o 11:03, maxler napisał:

Jako pierwszy środek zacząłem stosować to TOXO z Trouwa ale rezultatów nie było . Później przez 2 lata stosowałem Mycosorb i było super . Tylko że trzeba było cały czas stosować te 35g na sztukę bo jak tylko zmniejszalem dawkę to somatyka szła do góry i łapały zapalenia. Dość drogo to wychodziło . Teraz zacząłem od marca stosować sorbant z firmy Lallemand i jestem bardzo zadowolony z jego efektów. Dodatkowo kosztuje tyle samo co Mycosorb a dawkowanie to tylko 10g na sztukę.(15g przy naprawdę dużych problemach z somatyka).

Gdzie kupowałeś ten sorbant z lallemandu? nie moge w necie znalezc tago, stosowal ktos z sano lub wipaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

widzisz w 2019 było tak jak pisałem. nawet nie wiedziałem że to znieśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neza    3

W temacie płatności do krów. Czy jest tu ktoś, kto zamieniał sztuki zgłoszone do płatności na inne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Neza jest temat dopłat. tam szybciej dostaniesz prawidłową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jasne  ! chlamydia... z wymazu Ci wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Krew od 6 podejrzanych sztuk, wszystkie wynik pozytywny.

Podobno jest juz na to jakas szczepionka...

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest i podobno skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neza    3
7 godzin temu, Paulina1985 napisał:

@Neza jest temat dopłat. tam szybciej dostaniesz prawidłową odpowiedź.

Znalazłam już potrzebne mi informacje, ale uwaga jak najbardziej słuszna. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu tam są "spece" :) tutaj lepiej zapytać o chlamydia albo zwalczanie bvd w stadzie czy szczepienia na mastis 😁😁😁😁

Chociaż ostatnio "Luźne ..." umierywują...🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Po prostu tam są "spece" :) tutaj lepiej zapytać o chlamydia albo zwalczanie bvd w stadzie czy szczepienia na mastis 😁😁😁😁

Chociaż ostatnio "Luźne ..." umierywują...🤔

Czym zasuszasz ćwaiartki , ostatnio pisałaś ale zapomniałem jak to się nazywa i jak to stosować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

 😁😁😁😁hociaż ostatnio "Luźne ..." umierywują...

To się więcej udzielaj😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Z tego co mnie uczyli to nie tylko np. Podwyższona temperatura, częstsze zapalenia macicy (po porodzie) ogólnie objawy grypopodobne (jakiś kaszel," lanie się "z nosa) żeby nie było za kolorowo to spadek wydajności do tego dochodzi. Nie wiem czy dobrze pamiętam...niech ktoś poprawi jak coś nie tak napisałem 🙄Właśnie wykład by się przydał 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Supersebusiek napisał:

Czym zasuszasz ćwaiartki , ostatnio pisałaś ale zapomniałem jak to się nazywa i jak to stosować .

Pollena JK, podaje się roztwór 40%. Podać jedno rozrobienie (100ml wody + 40ml polleny). Tej ćwiartki kolejne 48h nie doić (ma wypalać ją przez 2 dni) po 48 godzinach zdoić i podać ponownie roztwór. Po tym już ćwiartki nie ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

Pollena JK, podaje się roztwór 40%. Podać jedno rozrobienie (100ml wody + 40ml polleny). Tej ćwiartki kolejne 48h nie doić (ma wypalać ją przez 2 dni) po 48 godzinach zdoić i podać ponownie roztwór. Po tym już ćwiartki nie ruszać.

A nie przejdzie do innych ćwiartek ? Mam krowę i muszę jeden zasuszyć bo mam go dość 3 zdrowe a w jednym mleka szklanka i wciąż problem i zasuszam riwanolem ale słabo działa , a próbowałaś może jedyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, RusiL napisał:

może jakieś wykłady😉

no na jakieś online bym się zapisała. Tu jest cos o cielaczkach, Lach opowiada...jeszcze nie ogladałam, bo trzeba sie zarejstrować....

 Wykład odchów młodzieży dr Z.Lach

 

@Supersebusiek rywanolem tym z butelki roztworem nie zasuszysz, też próbowałam. Już szybciej rozpuszczanymi tabletkami rywanolu robiąc mega stężenie. Jodyna jest za bardzo drażniąca a mało wypalająca. Jakiś czas temu lekarz podpowiedział mi z tą polleną i jestem zachwycona. Ja tą krowę, ktorą robilam w ogole do basenu nie doiłam tylko odstawiłam na izolatkę i tam doiłam, dając pollenę, potem pobrałam próbę na substancje hamujące do mleczarni. A inną krowę po prostu zasuszyłam po likwidacji ćwiartki i tyle. 

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
12 minut temu, Paulina1985 napisał:

no na jakieś online bym się zapisała. Tu jest cos o cielaczkach, Lach opowiada...jeszcze nie ogladałam, bo trzeba sie zarejstrować....

 Wykład odchów młodzieży dr Z.Lach

 

@Supersebusiek rywanolem tym z butelki roztworem nie zasuszysz, też próbowałam. Już szybciej rozpuszczanymi tabletkami rywanolu robiąc mega stężenie. Jodyna jest za bardzo drażniąca a mało wypalająca. Jakiś czas temu lekarz podpowiedział mi z tą polleną i jestem zachwycona. Ja tą krowę, ktorą robilam w ogole do basenu nie doiłam tylko odstawiłam na izolatkę i tam doiłam, dając pollenę, potem pobrałam próbę na substancje hamujące do mleczarni. A inną krowę po prostu zasuszyłam po likwidacji ćwiartki i tyle. 

No ale czy nie zauważyłaś spadku mleka w innych ćwiartkach po zastosowaniu tego , i czy jak w jeden dawałaś to resztę doiłaś do basenu czy do kanału ? Jeden litr tego to około 50 zł kosztuje ?

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Czy ktoś stosuje nasienie Genomix i ma po nim dużo bliźniaków? U mnie już 3 parka na 7 wycieleń w ostatnim czasie A po nasieniu wchirz narazie ani jednej. Ma ktoś z was podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 litrów  - 150zł. Ja wzięłam w słoik 0,5 litra od lekarza. 

W czasie podawania nie było spadku mleka.

Nie dawałam mleka od tej krowy w czasie leczenia do basenu z żadnej ćwiartki. 

W odrożnieniu od tego co mowil lekarz, krowa nie wykazywała objawów bólowych po podaniu.

2 minuty temu, dejmian90 napisał:

Czy ktoś stosuje nasienie Genomix i ma po nim dużo bliźniaków? U mnie już 3 parka na 7 wycieleń w ostatnim czasie A po nasieniu wchirz narazie ani jednej. Ma ktoś z was podobną sytuację?

Urodzenia bliźniąt nie powoduje konkretny buhaj (nasienie) tylko superowulacja u krowy (jałówki) często po hormonach. W większości przypadków nawet ciaże blizniacze są resorbowane w całosci lub jeden zarodek o czym nawet nie mamy pojęcia. Rozwój dwóch zarodkow a potem płodów to duże wyzwanie dla organizmu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
3 minuty temu, Paulina1985 napisał:

5 litrów  - 150zł. Ja wzięłam w słoik 0,5 litra od lekarza. 

W czasie podawania nie było spadku mleka.

Nie dawałam mleka od tej krowy w czasie leczenia do basenu z żadnej ćwiartki. 

W odrożnieniu od tego co mowil lekarz, krowa nie wykazywała objawów bólowych po podaniu.

ok już zamówiłem w necie jeden litr 50 zł plus przysyłka to 70 zł ale jak mówisz , że działa to może warte tej ceny , dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem działa najlepiej ze wszystkiego czego do tej pory próbowałam, dlatego polecam dalej. Jak Ci się nie sprawdzi to mozesz użyc do dezynfekcji kojców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj