danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie ma dużego wyboru. Vet na razie bazuje na ofercie Konrada. Jak skończy budowę lecznicy wstawi jeszcze jeden kontener to może zwiększy się oferta. Kapitalną budowę mają cielaki po Brandon, niestety rodzą się dość duże. Essertine, Extrafin dają ładne jałówkiz byczki też fajne. Rok się kończy, może po nowym wpadnie coś nowego do oferty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ogólnie polecasz ta rase? Wiesz jak to jest z przyrostami opasow ? Ruje i krow są widoczne ? Mają duże wymagania co do pasz objetosciowych ? No i najważniejsze jak z produkcja mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Teraz mam pierwiastkę mieszaniec Hf/Mo. W szycie dała 26l szału nie ma ale myślę ze 2-3 laktacji będzie lepiej. Była po słabej matce. Mam już kilka takich jałówek i widać lepsze przyrosty. Są też jałówki po dobrych krowach zobaczymy w przyszłości co pokażą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam w galerii chyba 3 zdjęcia tych krówek. Tam możecie poczytać, bo już na prawdę nie chce mi się po raz n-ty pisać to samo. Jest jeszcze temat na af o rasie montbeliarde w dziale rasy bydła. Na pewno w kolejnych się rozdoją, one tak mają. Przyrosty to 1,6 kg na dobę do roku i nawet 2 kg/dobę przy 500-800 kg. Nie wszystkie tak dobrze rosną, ale mam nadzieję, że z każdym rokiem, pokoleniem będę miał coraz bardziej wyrównane stado w typie MO, bo teraz sporo jest sm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251
20 godzin temu, danielhaker napisał:

Ale nie ma w tym nic dziwnego. Przecież każdy kto sprzedaje najlepsze zostawia dla siebie a najgorsze sprzedaje. Nikt o zdrowych zmysłach nie robi odwrotnie :P 

Dokładnie tak, kwestia tylko wybrać najlepszą z tych najgorszych ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak to jest z temperamentem u montbeliardow? Bo kolega powiedział dla mnie, że kopia przy dojeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytałeś komentarze pod zdjęciami? Wydaje mi się, że o tym pisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie czytałem bo nie mogę załadować Twojego profilu. kiedyś oglądałem i jedyne co pamiętam że krowa się położyła z dojarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa Hela jest dobra. Przegladalam galerię ostatnio i utkwila mi w pamieci 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rasie MO i SM Krowy  lubią się same dojic a cielaki obsypać. U mnie 2 zasuszone złapała z tego powodu zapalenia. Ale tak to spoko krowy

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bajki. Krowy i jałówki się nie ssą a cielęta to tak jak każde inne. Miałem hf popierzone z je, lm, ncb i ssały się tak samo. Wystarczy cielęta separować po urodzeniu a po połączeniu w grupy nie ma potem problemu. Ja jednego roku cielęta się ssały tak w kolejnym roku już nie. To  nie jest reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haha :) jak pracowałam na hali ponad 10 lat temu, mieliśmy krowę jerseykę, która bedąc na poczekalni wkładała głowę na halę przez waską szczelinę dla człowieka i  robiła pełne zanurzenie we wiadro z mlekiem 🤣 poza tym oczywiscie chodziła z kolczatką, bo probowała obsysać każdą🤣 więc to nie domena SM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo "szymentale" to złe krowy są :) Ja nie będąc wielbicielką tej rasy zgodzę się z powyższym :) w tym stadzie miałam jedną krowę ho-sm, ktora obsysała sama siebie i teraz jałówkę ho-sm, ktora w wieku 18miesiecy zaczeła obsysać kolezankę 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Miałem kilka sztuk mieszanek z mo lub sm to wredne to było aż dostałem uczulenia na białe łby 😮😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Haha :) jak pracowałam na hali ponad 10 lat temu, mieliśmy krowę jerseykę, która bedąc na poczekalni wkładała głowę na halę przez waską szczelinę dla człowieka i  robiła pełne zanurzenie we wiadro z mlekiem 🤣 poza tym oczywiscie chodziła z kolczatką, bo probowała obsysać każdą🤣 więc to nie domena SM :)

Bo JE to gady nie bydlaki, jakie to dziadostwo jest wredne🤨

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys48 w końcu spotkałam kogos kto ma podobny pogląd na tę rasę 🤣  Przy kazdej próbie przegonienia w nowe miejsce lub niespodziewanego ruchu zamierały i czołgiem tylko mozna bylo je przesunąć 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43
Dnia 4.12.2018 o 15:40, ThePerkins napisał:

Właśnie się trochę obawiam tych chorób, A wgl za jakieś z papierami to ceny bombowe nie wiem kto to tak kupuje. Myślę nad tym bo w okolicy nie ma nic ciekawego sam szrot Ale chyba poczekam aż coś się znajdzie... Co do córki Konrada to nie w Borkach czasami ?

https://www.olx.pl/oferta/krowy-pierwiastki-i-jalowice-w-atrakcyjnym-kredycie-CID757-IDlIOzO.html#fac34ff5a9;promoted

tu się ogłaszają ci z Borek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
15 minut temu, Paulina1985 napisał:

@soltys48 w końcu spotkałam kogos kto ma podobny pogląd na tę rasę 🤣  Przy kazdej próbie przegonienia w nowe miejsce lub niespodziewanego ruchu zamierały i czołgiem tylko mozna bylo je przesunąć 😂

Mam jałówkę co prawda tylko 25% i już u niej widać te przeklęte geny, ustawia w kojcu wszystkie inne na baczność mimo,ze jest sporo lżejsza i nawet mnie chciała ustawiać ale nie ze mną te numery;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Bo JE to gady nie bydlaki, jakie to dziadostwo jest wredne🤨

Miałam taką 50% JE z rogami jeszcze to ciąże 7 miesięczną  sąsiadce załatwiła. 

@KARGO nowa wycena genomowa już jest. Pochwal się. Mnie się dwie po Cyrano o 6 pkt podniosły do PF 136 i 140. Pierwszy raz aż tak poszły i to po niemieckim buhaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo @przezuwaczka, w koncu jakas dobra wiadomość :) mam co robić kolejne pół nocy 😁😁😁dzięki 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj