danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816
2 minuty temu, semos napisał:

fatroksimin ale na ulotce pisze że min 35dni

Jak nie ma somatyki, to daj korki. One są bez karencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Tak jak pisze Leszek, jeśli ponizej 200tys somatyki (albo mleko ma TOK po trzech dolaniach dobre) to czopy keratynowe wystarczą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
Dnia 20.01.2022 o 09:11, Primula94 napisał:

Zgadza się Pani profesor😀

Dostała ostatnią szansę i cyk. A mleko po zapaleniu i zacieleniu szybko urwała więc poszła na zasuszenie na ponad 6 msc.

Jedyna krowa co dostała kextona przed wycieleniem. Teraz ma trochę przekichane,  bo 6 cielaków ja doi 24 na dobę i jeszcze w konew się zdają 2 razy dziennie.

Sprawdza się taki system? Jakieś doświadczenia? Chodzi o cielaki z krowom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

U nas od 3.dnia do 21.dnia. A potem suchy tmr. 

U mnie się sprawdzilo musli z Piasta (choć juz jakiś czas nie bralam od nich), z Soymaxa i Agronetzwerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Musli z soymaxa jest spoko bo ma wszystkie ziarna w tym kukurydzę pogniecione i nie jest napchany granulkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@Paulina1985No warto , tym bardziej że krow mi było trzeba i ona ogolnie dobra krowa. 

No tak myślę żeby minimum miesiąc. Jak myślisz  , czy dla niej samej lepiej by było po miesiącu,  czy dwóch  zabrać cielaki, żeby  laktacja nie oberwała , no i zacielenie.

9 godzin temu, Marcin441 napisał:

Sprawdza się taki system? Jakieś doświadczenia? Chodzi o cielaki z krowom 

Jeszcze mało wniosków mogę wyciągnąć ponieważ dopiero 2 tyg , tak robię. 

U mnie na pewno dla cieląt bedzie o niebo lepiej, ponieważ dla najmniejszych nie mam za dobrych warunków i przechodzą biegunki i później kaszel.. A tu po 2 tygodniach cielaki bystre i widać że ładnie rosną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

@Primula94 miesiac jest idealny na pewno dla cieląt, więcej nie musisz. Potem już preparaty super ciagną. Chociaż ja przyznam, że testuję sobie preparat zaraz po siarze 😊😊😊😊😊😝 Najpierw jeden, pozniej drugi 😊😊😊😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
29 minut temu, slawek74 napisał:

od 22 do 28 szt

A skąd wiesz jak ty to tylko i wyłącznie pryzma i to mokra ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
radekz200 napisał:

3 minuty temu, slawek74 napisał:

od 22 do 28 szt

Liczyłeś? 😛

kiedyś liczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Musli z soymaxa jest spoko bo ma wszystkie ziarna w tym kukurydzę pogniecione i nie jest napchany granulkami.

Fajne też jest Primary diets z ABagri ziarna qq w formie płatków. , melasa i granulki . Bardzo dobrze pobierały młode cielaki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
robert1226 napisał:

29 minut temu, slawek74 napisał:

od 22 do 28 szt

A skąd wiesz jak ty to tylko i wyłącznie pryzma i to mokra ha ha.

ha ha ha mam prasę i owijarkę kiedyś dużoooo bel robiło sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
krzychu121 napisał:

Ile bel można owinąć z jednej folii 500?

Radek ogarnij się i przeczytaj o co kolega pytał 🤦‍♂️ maja na folię 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

750 wszędzie już praktycznie w nowych cenach lub folie nie wiadomego pochodzenia. 500 przez telefon mają jeszcze w dwóch sklepach po starych cenach  wiec stąd moje pytanie bo praktycznie od zawsze jadę na 750 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj