danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12281
michalcium napisał:

Radek 42 rozmiar buta masz?😜

a śmierdzi jak z 50🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
5 minut temu, Karol6130 napisał:

W iglo sama słoma jest, czy coś jeszcze? 

Tak z ciekawości narazie pytam. 

Musiał bym strop/podłogę porównać najpierw. 

sama słoma w budkach. Do rur wpada.to co.splywa z budek, ale w większości to woda z mycia wiader i taksówki, z mycia budek myjką, z mycia posadzki. 

Polecam, chociaz duzo roboty z wywalaniem obornika, tu nie wjedziesz miniładowarką tylko wszystko trzeba widłować 😬 A poza tym same zalety - mikroklimat, odchów, zdrowotnośc płuc itd.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

Nie wszyscy wymiarów sołtysowych 😜 ja mam 45 i zawsze wykupione większe są mniejsze są a 45 towar deficytowy😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
19 minut temu, ChiquitaB napisał:

Ja zawsze myslalem ze ten jaśniejszy bardziej powiedzmy surowy jest lepszy u droższy a ten ciemny gorszej jakości i tanszy

Ten jaśniejszy to Tychy, podobno lepszy, a ciemniejszy to Bodaczow, podobno gorszy i tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
1 minutę temu, michalcium napisał:

 większe są mniejsze są a 45 towar deficytowy😂

ta są ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
19 minut temu, ChiquitaB napisał:

Ja zawsze myslalem ze ten jaśniejszy bardziej powiedzmy surowy jest lepszy u droższy a ten ciemny gorszej jakości i tanszy

Ten jaśniejszy to Tychy, podobno lepszy, a ciemniejszy to Bodaczow, podobno gorszy i tańszy, tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

U mnie jaśniejszy to Kosów a ciemniejszy Bodaczów

Przed chwilą, soltys48 napisał:

ta są ...............

47 czy 48?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7709
5 minut temu, Paulina1985 napisał:

sama słoma w budkach. Do rur wpada.to co.splywa z budek, ale w większości to woda z mycia wiader i taksówki, z mycia budek myjką, z mycia posadzki. 

Polecam, chociaz duzo roboty z wywalaniem obornika, tu nie wjedziesz miniładowarką tylko wszystko trzeba widłować 😬 A poza tym same zalety - mikroklimat, odchów, zdrowotnośc płuc itd.

Ja musiałem dać coś takiego pod słomę https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-wejsciowa-mata-nakladka-na-schody-100-10895517832

Inaczej ile bym nie pościelił to miały mokro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7709

Być może miałem za mały spadek, stary beton to i nie poprawię. 

Lekarz radził na piachu postawić. 

Teraz mam czyściocha, załatwia się na wybiegu, i tak dba o higienę że aż miło popatrzeć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Co podajecie krowom gdy przestaną jeść ? Nie jest to ketoza, tylko takie nagłe zatrzymanie i spadek mleka do minimum 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12281
michalcium napisał:

Nie wszyscy wymiarów sołtysowych 😜 ja mam 45 i zawsze wykupione większe są mniejsze są a 45 towar deficytowy😂

to nie tak 😁 chciałem kupić byty dla syna i dla mnie i wszystkie inne są a tych dwóch rozmiarów akurat nima 🤷‍♂️😁


piotrek91p napisał:

Co podajecie krowom gdy przestaną jeść ? Nie jest to ketoza, tylko takie nagłe zatrzymanie i spadek mleka do minimum 

drożdże soda wódka ruchmax ale dlaczego nie je ? to najważniejsze pytanie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

A coś tam się wstawiło pierwsze lepsze z googla😅

U mnie sztuka która dawała 30 litrów dziennie z dnia na dzień przestała jesc i dosłownie po 2 dniach mleko do zera wymie flak. Chudła w oczach. A że i tak miala problem z noga I na nową obore bym jej nie wprowadził to poszla na hamburgery. Wet ręce rozkładał bo nawet goraczki nie dostała. Jedynie mówi anty by podał ale nie chcieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Dlaczego to trudno powiedzieć, być może że po wizycie veta by przeszło bo to już nie pierwszy taki przypadek, z reguły twierdzi że coś było w paszy. Tym razem chciałem spróbować sam coś podać to może by było taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
49 minut temu, piotrek91p napisał:

Co podajecie krowom gdy przestaną jeść ? Nie jest to ketoza, tylko takie nagłe zatrzymanie i spadek mleka do minimum 

Jeśli to nic poważniejszego to polecam Uni Ruminal przede wszystkim, w nastepnej kolejnosci na podium ruchamax, Rumen active, buffer stim, w najgorszym wypadku kawa rozpuszczalna jeśli żwacz stoi w miejscu. 

A skoro takie przypadki masz często to proponuję jednak coś zmienić :) lepiej zapobiegać niż leczyć, dwa dni bez mleka przy malej ilosci krów to już widocznie mniej kasy w kieszeni 🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Trza im latryne postawić 🤣

Myślę że 43 to najpowszechniejszy u facetów.

 Jooo ,przy dobrych 190 ,wiatr by przewracał ,bym w śniegu się zarywał ,a   wyleż z traktora pod pryzmą ,przy małej ,,strzelbie'' zapadł bym się po ..... łokcie😐

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj