danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Płodna raczej a nie cielna. :D Szanse marne chyba, że to bliźniaki dwujajowe. Łożyska były dwa? Ani bliźniaki ani tym bardziej trojaczki nie są powodem do radości. Tylko same z  nimi kłopoty a najbardziej krowa cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Karol tak t-nne. A z blizniakami miesznymi to praktycznie 99.99% ze to tylko mięso. Jak cieliczka bedzie dobra do rozrodu to trzeba by gdziez zglosic ze tak jest bo to chyba jedyny taki przypadek. Ale byczek tez bedzie taki nie do konca tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Ja mam krowę która miała brata bliźniaka. Jak była jalowka po prostu wet sprawdził czy ma wszystko w środku i tyle. Została za pierwszym razem. Wydajnościa trochę odstaje od reszty ale 8,5-9 tys powinna laktacje miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Loik to miales naprawde bardzo duzy fart. Tak jak ktos napisal moze 2 jajowe. Bo zeby bylo ciekawiej ja mialem tez cos takiego no i hoduje se ta jalowke. Mysle a moze jednak cos z tego bedzie. No i miala ruje. A ze mialem byka takiego do krow chodzacego sprawnie to mowie puszcze go zeby kasy nie wydawac. I cisza, minely trzy miesiace wet sprawdzil i sie okazalo ze jajniki sa ale macicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    873
wojtazz jak lekarze też z t-nnego to na 1000% o mnie chodzi. W tamtym roku we wrześniu się urodziły. fotkę małych masz u mnie w galerii. było fajnie się odchowaly jalowka mniejsza. muszę weta sprowadzić aby zobaczył czy ma wszystko w porządku z drogami rodnymi. Jak tak to będę próbował zacielac

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    873
byki fajnie się odchowaly

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Krowa po 3 laktacjsch, ładna wychowała ale już jakiś czas strasznie ciężko jej było. Luzem na oborniku, sama w dużym kojcu,  gliceryna szła już nic więcej dogodzić jej nie mogłem. 2tyg przed terminem, ale już łożysko się odkleiło i sierść z nich wychodziła więc ok 2 doby padły jaloweczka nogami była do wyjścia, ale łeb opadł i byczek.  dwa lozyska i cielakipo 40kg więc grubo ponad 100kg nosiła.

Nie jadła dobę, ale z nocy wszystko sprzatnela zobaczmy za jakiś czas czy jakiś ropni nie będzie po ucisku. Balon jalowki wyszedł z godzinę przed wetem, ale za to byczka już był przebity i wylało się z niego kilka litrów jak wyciagalismy

Parka jalowek są już w 3 laktacji doja ładnie i żadnych problemów.

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ma ktoś namiary na normy zywieniowe DLG? Bo znalazłem tylko na chomiku nie pełne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Karol wet nie z trzciannego a z knyszyna mi to opowiadal. A chociaz czekaj Slawek cos kiedys mowil ze mu trojaczki wyszly. A to u ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    873

dokładnie tak. To Sławka robota xD

Sprawdziłem w książce to ta krowa jest w 3 laktacji. Pierwszy poród 1 ciele, drugi poród trojaczki a trzeci bliźniaki. Jeszcze trojaczków nie chcieli mi zarejestrować. Musiałem oświadczenie pisać pod groźbą odpowiedzialności karnej  :D

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czy jalowka która krwawiła 23 dni od daty inseminacji oznacza że nie załapała i powtarzała? To drugi taki identyczny przypadek.

Ruja bardzo intensywna i widoczna więc została pokryta, a druga nie zauważona, dopiero zakrwawiony ogon było widać i stąd przypuszczenia że nie załapała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze myślisz. Ruja była pewnie po 20 dniach a na 23 dzień widziałeś krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

760 tona. tak na zimę lepsza rzadka albo trzeba kontener w oborze trzymać żeby cieplej miała.

damianzetor najlepiej zawołaj weterynarza z USG wtedy jajniki obada bo może cysty się robią. Ja mam jałówkę która nie dawała znaków rui przez dłuższy czas, Na USG wyszło ze ma cystę. Po hormonach może z 10 dni miała ruję i to mocno widoczną i poszło zacielenie z hormonem na pęknięcie pęcherzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wszyscy okoliczni pośrednicy biorą z Moniek (Eko-Pasz) melasę (Jasionówka pewnie też). Tylko jest z nimi taki problem, że pomimo iż są na liście Mlekpolu odnośnie non gmo ze swoimi produktami to akurat melasy na tej liście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jestem dostawcą Mlekovity, udziałowcem i członkiem spółdzielni. W tym roku kolejny raz nie powiadomiono mnie i setki innych UDZIAŁOWCÓW w moim okręgu o wyborach na delegatów. Wiedział tylko po raz kolejny wybrany pan i kilku na niego głosujących kolegów. Szczerze mu nie zazdroszczę. Niech mu tam prezes będzie najlepszym przyjacielem. Jestem tylko zniesmaczona stanowiskiem pracowników mleczarni. Podobno sołtysów powiadamiają, co jest bzdurą, bo mój nic nie wiedział :P Ja i wielu innych mamy swoją dumę i czujemy się rażąco olani. Wg prawa wybory są nieważne, gdy nie powiadomi się wszystkich członków spółdzielni. Każdy boi się zadrzeć, a nasz przedstawiciel naszymi gębami d**ę podciera...

Jak jest u Was? Może niewiedza to jednak błogosławieństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 godziny temu, danielhaker napisał:

W jakiej cenie kupujecie melasę? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę przy jej kupnie? 

ja za melasę płacę 860 za tonę melasa bardzo gęsta z jedną z najwyższych zawartości cukru w kraju-cukrownia opalenica, dostawca na okres zimowy dostarcza melasę w zbiorniku z matą grzewczą i niema żadnych problemów z nalewaniem.Wg mnie im melasa gęstsza tym lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ciekawe, co by zrobili, gdybyśmy przybyli większością na te wybory. Gdybym była złośliwa... Nasz delegat strasznie nosa zadziera. A że ma ponad 100 krów i długą historię, to wszyscy mu na to pozwalają. Nie rozumiem takich, jak on. Tylko sobie dogadzać i mieć wszystkich w ... Nawet jego dzieci  się tak zachowują. Ciekawe psy też wdały się w pana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj