danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

marko06060    23

żona na siebie mleko oddaje, czy jeśli ja chcę na siebie przepisać i przenieść się do innej to żonę obowiązuje 3 miesieczne wypowiedzenie? ona nie będzie już oddawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Jak nie macie rozdzielności majątkowej to mogą Wam się dobrać do tyłków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

nic nie mamy, wszystko na jeden rachunek, człowiek by nie kombinował jakby mleczarnia bawiła się uczciwie, a nie dy.ma.ła z ceną w biały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Rozdzielność zrobisz i w razie wu jesteś goły i wesoły( nie życzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
28 minut temu, marko06060 napisał:

nic nie mamy, wszystko na jeden rachunek, człowiek by nie kombinował jakby mleczarnia bawiła się uczciwie, a nie dy.ma.ła z ceną w biały dzień

Co to za mleczarnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
19 minut temu, lukaszekglow napisał:

Po ile kupujecie pasze 22 i jakie polecacie?

1760brutto 

 

1 godzinę temu, marko06060 napisał:

nic nie mamy, wszystko na jeden rachunek, człowiek by nie kombinował jakby mleczarnia bawiła się uczciwie, a nie dy.ma.ła z ceną w biały dzień

Możesz zmienić i oddawać nawet 10% tego co masz   resztę do innego podmiotu przez 3 miesiące I odejść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
26 minut temu, lukaszekglow napisał:

Po ile kupujecie pasze 22 i jakie polecacie?

Ile energii? Jak nie zależy Ci na energii to najtaniej wyjdzie Cię zrobienie samemu paszy nawet jakbyś miał kupić (na ten moment jeszcze wyjdzie taniej) i jak sam zrobisz to widzisz z czego robisz nie ma nic lepszego. 👌

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Domiś10 napisał:

1760brutto 

 

Możesz zmienić i oddawać nawet 10% tego co masz   resztę do innego podmiotu przez 3 miesiące I odejść 

Z jakiej firmy ta pasza ?

Zależy co ma w umowie. Jeśli ma zapis że musi oddawać całe wyprodukowane mleko to taki numer nie przejdzie 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
robertrolnik27 napisał:

26 minut temu, lukaszekglow napisał:

Po ile kupujecie pasze 22 i jakie polecacie?

Ile energii? Jak nie zależy Ci na energii to najtaniej wyjdzie Cię zrobienie samemu paszy nawet jakbyś miał kupić (na ten moment jeszcze wyjdzie taniej) i jak sam zrobisz to widzisz z czego robisz nie ma nic lepszego. 👌

zboże swoje? a znasz jakość tego % bi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
Przed chwilą, slawek74 napisał:

zboże swoje? a znasz jakość tego % bi?

Przyjmuje się średnią a ja lubię nawet policzyć mniej. 

Sam robię 24 białka była badana i wyszło 24.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
8 minut temu, krzychu121 napisał:

Z jakiej firmy ta pasza ?

Zależy co ma w umowie. Jeśli ma zapis że musi oddawać całe wyprodukowane mleko to taki numer nie przejdzie 

Lira 

Przejdzie mogą iść nawet do sądu i nic to im nie da te zapisy w umowie są nie legalne i ma wygrana sprawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
robertrolnik27 napisał:

11-13 

chyba Cię glowa boli 🙆‍♂️🤦 znajomy zbadał 7.9%bi swoje to i owszem jak dobrze azotem nawożone...


13 to pszenice w tym roku nie mają...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Znajomy badał pszenicę i miała 17 białka wierzyć nie musisz. 

Mówię że biorę najniższą wartość zawsze 10-11 paszę badane co jakiś czas i ciągle wychodzi w okolicach 24 więc nie wiem chyba Ty musisz przyjechać i zbadać chyba że uważasz że lepiej kupić gotową za 1800 a swoje zboże i sucha kukurydzę sprzedać z dopłatą 🫣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

nie sprzedaje zboża idzie do pmr qq też a kłócić się nie chcę tylko średniej liczenie to głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja raz badałem lepsze pszenżyto miało 14 białka więc myślę że jak wezmę 11 do średniej to na minus się nie zdziwię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

swoje zboża to i owszem ale a takie kupowane to nie spodziewajcie się cudów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu okryłem wysłodki 18%. Czy nie zacznie się nic psuć mimo szczelności l, jeżeli boki nie są dociśnięte, chociażby oponami?

20240103_140413.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Witam. W aktualizacji  oraz wyskakuje błąd  Brak załącznika oświadczenie o wypełnieniu obowiązku informacyjnego. O co cho i jak to przejść?

Irz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

swoje zboża to i owszem ale a takie kupowane to nie spodziewajcie się cudów...

Nie zgodzę się Sławku, bo zboże to nie sianokiszonka, że straci na wartości bo przetrzyma ktoś celowo dłużej trawę na pniu, żeby więcej urosło. Przy zbożu nie ma znaczenia czy ktoś uprawia na pasze, czy na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj