danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12203
robert1226 napisał:

Panowie może ktoś coś  szukam beczkowozu najlepiej 8000 l na tandemnie i najlepiej że skrętną  osią na olx mało tego jest może gdzieś ktoś coś. 

https://www.olx.pl/d/oferta/joskin-7000-modulo-beczkowoz-wz-asenizacyjny-CID757-IDUOtcm.html a taki 🤔 blisko mnie znajomy sprzedaje ale cena spora według mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1596

Lepiej do jazdy na pojedynaku za bardzo skacze i najwięcej wożę jesienią na łąki i czasem jedną oś się nie sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
Supersebusiek napisał:

15 godzin temu, szymek napisał:

ma ktoś krowy na uwięzi i na rusztach? jak to się sprawuje?

Chcesz budować nowy budynek na uwięzi i na kratach czy przerobić jakiś stary , bo jak nowy chcesz stawiać na uwięzi to chory pomysł , każdemu te dziadostwo odradzam .

stary budynek, gdzie co dzień trzeba taczkami wozic. stodolem przerobiłem na luz na głęboką ściółkę to już mniej roboty z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nie wiem jak ten, ale próbowaliśmy brosa to muchy miały to gdzieś kilka sztuk wpadło.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2215

 u mnie jak jakieś  coś wrzucę do paszowozu ,to pobieranie spada,po prostu wąchną i nie chcą żreć .  qq to njlepiej jak minus kilka stopni ,nawet jak chce się zagrzać to podwyższy o te kilka stopni ,co by do paszowozu nie przymarznąc ,wtedy to nawet zaleta  . Teraz akurat zaraz skończę ,a na lato była cieńsza pryzma ,a i tak nawet od słońca się nagrzeje i procesy zachodzą . Na drugi pokos nie ma gdzie wypuścić ,a pierwszy akurat dziś ,ostani kawałek im skosiłem . To może jedynie co dobre ,to skoszona ,a nie zjedzona wysypie się nawet podczas chodzenia po tej ,,trawie' . Tylko że nie ma kontroli co się osypie ,jaka dzika czy jak i  bulba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Czy ktos wymieniał stanowiska w oborze na nowe? W jednej oborze mamy już dosyć stare, trochę już je zjada i jak tu wymyślić szybką zmianę na nową - a doić trzeba 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1596

Stare wyciąć rowno z posadzką  i dopasować o odpowiedniej średnicy w środek rurę  nowe zamówić tej wysokości by tylko stały na posadzce pospawać zamalować ocynkinkiem sprawy i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy ile sztuk ale najlepiej robić po kilka stanowisk na dzień wyprowadzić kilka sztuk na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
Maciektaski napisał:

stosuje ktoś czysty sorbinian potasu do tmr? kukurydza mi się trochę zje.... i muszę coś dorzucić do wozu

kiedyś stosowałem ale drogo to kosztuje 1kg na tonę paszy lepiej podać konserwant do trawy i kiszonki z kukurydzy mniejsze straty i stabilna pasza


Luki99 napisał:

Zależy ile sztuk ale najlepiej robić po kilka stanowisk na dzień wyprowadzić kilka sztuk na raz. 

gdzie wyprowadzać 🤔 do ,,chałupy,, 🤔🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak uważam że lepiej konserwant

5 minut temu, slawek74 napisał:

 

gdzie wyprowadzać 🤔 do ,,chałupy,, 🤔🤦‍♂️

 

Na pastwisko lub do drugiej obory jak jest gdzie. I na dojenie gdzieś podprowadzać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
2 godziny temu, lukasz2623 napisał:

Czy ktos wymieniał stanowiska w oborze na nowe? W jednej oborze mamy już dosyć stare, trochę już je zjada i jak tu wymyślić szybką zmianę na nową - a doić trzeba 😜

 

dajta spokój z tymi stanowiskami co ja się ich naspawam 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
gregor1284 napisał:

Sprzedać z połowę 

możesz ale swoje ale ty przecież nie masz nic to jak sprzedać połowę dziadostwa 🤔🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14148

Mam dobro bezcenne. Masz problem a ja Ci podałem jak go rozwiązać, zamiast mi podziękować to jeszcze jak ten bocian kłapiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Akurat w tej jest nie dużo, niecałe 30 ale problem leży właśnie po stronie doju. Nie ma gdzie przeprowadzić, w drugiej też pełno, ciężko to jakkolwiek zaplanować i sobie wyobrazić te przeprowadzanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14148
16 minut temu, robert1226 napisał:

Ale to doradztwo masz tak doradzać to lepiej przemilcz .

Sam na niski tłuszcz w mleku doradzał stosowanie smalcu

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj