danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5038

Ja ta nigdy nie jestem w stanie tego dokładnie policzyć, bo przyczepą zbierane i nigdy nie policzę ile było, ale objętościowo wychodzi gdzieś dwa razy mniej niż w pierwszym.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
Dnia 19.06.2023 o 21:23, soltys48 napisał:

Poszła dziś pod nóż 

IMG20230619090629.jpg

To ta po jęczmieniu co dosiewałeś?. Jakie tu nawożenie masz ?. 

@ChiquitaB, a co samasza nie wziąłeś ?

 

U mnie 2 pokos zacnie jak na taką suszę, średnia 10 kulek z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Jak 10 kulek z ha wyszło to nie było suszy. Chyba że belki po sipmie czy innym podobnym wynalazku to wtedy słabo bo powinno wyjść ze 20 z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

1 kosiłem 12 maja więc jeszcze woda była. Ostatni deszcz 19 maja. Prasę mam z rotorem i nożami więc tragedii nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Zrezygnowalem nie będę się zarzynal. Gdyby z cena mleka nie popłynęli to by byl samasz nowy. Chyba że ta będzie bez szału to sprzedam i na przyszły sezon samasza kupie. Dosyc głośno chodzi ale nie wiem jak powinny chodzić. Dziś olej w listwie wymieniłem jeszcze tylko posmarowac i jeden nożyk dokupić bo brak na ostatnim dysku ale muszę na wzor wziasc do sklepu bo za duży wybor😅

Ja na pierwszy pokos 13 przyczep 37m3 miałem z 10ha zobaczymy teraz ile będzie 8-9 maks obstawiam. A jakbym miał trawy same to pewnie 4 by byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

To ta po jęczmieniu co dosiewałeś?. Jakie tu nawożenie masz ?. 

@ChiquitaB, a co samasza nie wziąłeś ?

 

U mnie 2 pokos zacnie jak na taką suszę, średnia 10 kulek z ha 

Tak

Jesienią po ostatnim pokosie po 4t wapna magnezowego bo magnez ciut słaby,wiosną w marcu 250kg Poli 6 i 100kg siarczanu magnezu,ok 10 kwietnia ok 100kg saletry po pierwszym pokosie po 200kg Poli 6 wymieszanej z piast np 10-35

Teraz nic nie dawałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, RusiL napisał:

jeszcze może o numer seryjny zapytajcie😂😂😂

Toż jak pisze skrótami , bo różnica czy to pasówka czy walcowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
14 godzin temu, Leszy napisał:

Drugie pokosy już pościnaliście? Coś urosło? 

Dopiero po pierwszym pokosie była możliwość saletrę dać bo popadało i zaczęło żółte zarastać zielonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
15 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Mam plan w sobotę lecieć. Lucerny jako takie są ale kto w okolicy trawy ma to tragedia, jeszcze jak ktoś przesiewa co te 3 lata to jeszcze kosic coś jest ale to z żalem a inne to szkoda kosiarkę podczepiać bo zbierać nie ma co

Michal to ty masz zaje.... trawe naprawdę. Ten twój vicon też taki głośny? W sumie nie mam porównania do innych firm bo u nas rotacyjnymi wszyscy lataja😅 i pytanko masz ten "teges" tak jak u mnie czy taki dłuższy? Czym to się różni przy pracy?

20230619_093629.jpg

Jakoś inaczej to wygląda niż u mnie, u mnie ten że tak nazwę to lizak jest długi i służy  do pozycji parking,przy pracy powinieneś mieć odległość do 3cm między blokadą od uwroci a tym płaskownikiem, prześlę ci foty. A co do głośności to dla mnie po przejściu z rotacyjnej to cichutka.

IMG_20230622_140350.jpg

IMG_20230622_140358.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

To u mnie ta blokada opiera się o taki plaskownik juz na stałe co jest taki ładny szeroki więc ta sama zasada działania. Walek ze sprzęgłem przy zejściu z obrotów tak jakby ma przeskakiwać czy cichy jest? Bo w zgrabiarce mam to pyrka jak się wylaczy wom. A tu cisza. Nasmaruje wsio i zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Nie, wałek nie pstryka przy schodzeniu z obrotów. Polecam zamontować dlawik żeby łagodniej hydraulika chodziła. Na stronie vicon możesz sobie pobrać instrukcję do swojej kosiarki tylko numer seryjny trzeba podać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Mam problem. W moją kukurydzę weszło 6 byków. Wiem kogo to są zwierzęta. Straty są duże. Sporo kukurydzy zostało zniszczonej. Jak to teraz oszacować. Miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Pierwsze pytanie właściciele mają oc?

44 minuty temu, ChiquitaB napisał:

 Walek ze sprzęgłem przy zejściu z obrotów tak jakby ma przeskakiwać czy cichy jest? 

Ze sprzęgłem kierunkowym musi pstrykać podobnie jak w rotacyjnej gdy zachodzi z obrotów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, soltys48 napisał:

Pierwsze pytanie właściciele mają oc?

 

Ja mam. A czy właściciel byków też to nie wiem. Czyli załatwić tą sprawę przez ubezpieczyciela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Namierzyć właściciela i z oc gosp ściągać. Przyjadą oszacują oczywiście zaniża i walić odrazu że zanizona stawka.

Zdjąłem do smarowania to lekko jak reka kręcę to pyka i szybciej nie pyka ale też chodzi tak jak powinno czyli wałkiem w drugą nie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
2 minuty temu, DzikiSimental25 napisał:

Ja mam. A czy właściciel byków też to nie wiem. Czyli załatwić tą sprawę przez ubezpieczyciela ?

Jeśli oni mają to tak , Twoje w tym przypadku nie ma nic do rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
22 godziny temu, Leszy napisał:

Drugie pokosy już pościnaliście? Coś urosło? 

U mnie od końca kwietnia do połowy czerwca deszczu zero. Pierwszy pokos koszony z musu późno pod koniec maja to 50 % pokosu z lat normalnych. Padało raz solidnie ale bez szału jeden dzień kilka dni temu. Nie ma jak saletry sypnąć. Troszkę się zazieleniło ale dalej pali ostatnie dni. Obok pole sąsiada z czystą życicą to pierwszego pokosy nie zrobił, wszystko uschło. U mnie 25 krów już 6 tygodni pasie się na 3,5 hektarowej kwaterze. Odrostu brak. Co prawda mogę je puścić na pozostałe 20 ha ale opędzlują wszystko w tydzień i ani pokosu ani wypasu.

Tak sobie smucę w oczekiwaniu na opady. Zapowiadają ciągle burze ale zawsze gdzieś bokiem przechodzi i parę kropelek co najwyżej spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

@Troker1979 nawet nic nie mów. Popadało trochę i człowiek miał nadzieję że wkoncu wszystko ruszy a teraz znowu zaczyna wszystko mijać bokiem albo poprostu chmury się rozpływają. Choćby ostatniej nocy ,,gargamedon '' wieszczyli praktycznie w całej Polsce a popadało miejscami. U mnie 3 minuty mżawki. Na jutro też nadawali ulewy a im bliżej tych ulew tym coraz mniejsze te opady nadają. A na niektórych prognozach praktycznie nic już nie nadają ale w nagłówkach gazet kataklizmy i trąby powietrzne. Schrony i łodzie najlepiej kupić. Piszą te bzdury aby kliknięcia były 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krzychu, jutro popada uwierz mi na słowo. Ile ? tego ci nie powiem. Może 2l może 20l 

U mnie spadło kilka litrów, dobre i to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj