danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niesamowity90    608
4 godziny temu, tomo12 napisał:

U nas stado na wóz paszowy też stanowczo za małe, jednak po roku użytkowania dostrzegam głównie plusy takiego systemu żywienia. 

 

4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Wóz myślę rozwiązałby częściowo problem no ale szkoda kasy jak na takie stado jak u mnie ...

To jakie macie stada krów? Ja mam wóz maleńki bo 3m sześcienne na 20 szt krów i moim zdaniem się szybko zwraca ten zakup w większej ilości mleka i zdrowotności. Gdybym miał teraz kupować to 7 metrów wóz, wtedy mógłbym karmić co drugi dzień całe bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7550
58 minut temu, danielhaker napisał:

Oto jestem 🤣🤣🤣 Ale Łukasz drugi raz mi nie da 😂

I jak po testach było? 

W okolicy jeden musiał kupić wóz bo mleka nie było. 

Chłop miał problem nie z tym skąd pieniądze weźmie tulko kiedy wóz będzie najszybciej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Około 25 krów średnio można przyjąć. Większej ilości mleka bezpośrednio nie dostrzegłem po wprowadzeniu karmienia z wozu u siebie. Maksymalnie na pokrycie kosztów paliwa już po okresie przejściowym. Po prostu z racji tego, że nieco więcej zaczęły pobierać to odbiło się proporcjonalnie na ilości mleka. Natomiast po roku użytkowania mogę stwierdzić, że przełożył się pośrednio na wydajność poprzez mniejsze problemy z krowami w okresie poporodowym. Przekłada się to na lepsze wejście w laktację i ograniczenie ilości wizyt weterynarza. Do tej pory jednak nie poprawił się problem z zacieleniami. Jednak w tym temacie trzeba chyba będzie zaczynać badać krowy na jakieś choroby, bo chyba żadna sztuka nie załapała za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
6 godzin temu, ThePerkins napisał:

Wóz myślę rozwiązałby częściowo problem no ale szkoda kasy jak na takie stado jak u mnie ...

Jak chcesz wóz paszowych to mam do sprzedania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A    3

Sprzedałem krowę ok 5 miesięcy temu i zapomniałem o zgłoszeniu przemieszczenia. Trochę poczytałem o tych karach z agencji i się wystraszyłem. Czy ktos miał podobną sytuację? Co teraz zrobić aby pozbyć się tej sztuki ze stanu bez konsekwencji, czy zgłaszać z teraźniejsza data i może tego nie dopatrzą, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157

Pasza pelnoporcjowa 20 procent białka 1450 zł agrocentrum poszła w gore w grudnia kupuje ktoś z was może taka tańsza pasze napiszcie po ile i skąd 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
18 minut temu, marcianjargit napisał:

Pasza pelnoporcjowa 20 procent białka 1450 zł agrocentrum poszła w gore w grudnia kupuje ktoś z was może taka tańsza pasze napiszcie po ile i skąd 

 

 

Tanie jest drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
19 minut temu, marcianjargit napisał:

Pasza pelnoporcjowa 20 procent białka 1450 zł agrocentrum poszła w gore w grudnia kupuje ktoś z was może taka tańsza pasze napiszcie po ile i skąd 

 

 

22 cargil granulat 1780 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
23 minuty temu, marcianjargit napisał:

Pasza pelnoporcjowa 20 procent białka 1450 zł agrocentrum poszła w gore w grudnia kupuje ktoś z was może taka tańsza pasze napiszcie po ile i skąd 

 

 

Dlatego ja sam mieszam mobilna mieszalnia 😛

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Dobra to ja teraz 26% białka 1680 netto . Również agrocentrum. Finezja 22% białka 1730 netto bodajże. Delicje podam jak fakture zobacze ale chyba 2800 brutto. Bo wzialem 10 worków na razie i 700 na fakturze było ale nie pamiętam czy 20 czy 25kg worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

23 no gmo agrocentrum 1680 brutto. Niedawno była po 1620 a w październiku po 1580. 

Podasz sklad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie przyszły mi próby. 1zdjecie lucerna z odrobiną trawy 2zdjecie sianokiszonka. Jak ktoś się zna i podpowie jakie parametry itp bo niebardzo się znam. Pozdrawiam.

Screenshot_20211217-124337_Office.jpg

Screenshot_20211217-124513_Office.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

A na ile ta alima daje wóż na test ?, oborę mam przejazdową mogę sypać i na 2 strony na raz.  Biofeed lacto 21 1720 brutto, w lato płaciłem 1400 ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, ThePerkins napisał:

A na ile ta alima daje wóż na test ?, oborę mam przejazdową mogę sypać i na 2 strony na raz.  Biofeed lacto 21 1720 brutto, w lato płaciłem 1400 ... 

Mi dali na tydzień, ja za agrocentrum 21 1600 luz od listopada, wcześniej było 1580.

9 godzin temu, radekz200 napisał:

Dlatego ja sam mieszam mobilna mieszalnia 😛

Można wiedzieć ile czego dajesz? Też się nad zastanawiam bo troszkę droga ta 21🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785

2 tony C+, 1700 mieszanki zbożowej z przewaga owsa, 300 dodatków po 100 witamin kwaśnego i calcium aaa i jeszcze 25 l gliceryny 

pozdro dla tego co to układał 😛😛

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
9 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Dobra to ja teraz 26% białka 1680 netto . Również agrocentrum. Finezja 22% białka 1730 netto bodajże. Delicje podam jak fakture zobacze ale chyba 2800 brutto. Bo wzialem 10 worków na razie i 700 na fakturze było ale nie pamiętam czy 20 czy 25kg worek.

Daje teraz finezję 22(1841 brutto) ale myślę o tej 26 %. Finezja jest super smaczna, jak rozdaje to wygląda to tak jakby całe stado w rui było.  Przez to obserwacja rui jest utrudniona. Plus był taki że z pastwiska leciały na wariata i nie trzeba było ich zganiać.

A jak ta 26tka? Smaczna? Pewnie trochę mniej energii jak finezja? Może sprawdzałeś ile dokładnie VEMów czy Juli? W finezji nie ma otrębów i mocznika a jak w tej? Pytam bo w katalogu nie ma składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Nie sprawdzałem. Finezje dawalem bo szla do paszowozu dla wszystkich a dobra połowo po wycieleniu plus 1kg c+35 na sztuke szlo. Ale braki białka dla tych do 60dnia stwierdziliśmy że przechodzimy na 26% białka plus premia delicje 1kg na 10l mleka. Nie wiem nawet jak wygląda bo w poniedziałek ma dojechać dopiero. Ma lep daje 5kg do paszowozu. Delicje bede zapodawał na razie jakoś na hali udojowej tym sztuka co trzeba. Składu nie znam na worek by trzeba było spojrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Ponoć delicji nie można dawać za długo. Ile to jest to za długo to nie wiem. To przez składniki glikolopochodne.

Wiem po chciałem to dawać w lato jako podstawową treściwą mocno energetyczną jak mi się kukurydza skończyła. Żywieniowiec odradził na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj