danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816

kuchenne to się mogą w szafce schować 🤣. Długie listki, przy piance polecam 2 szt

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Przyjdzie faktura to ci napisze ale ceny maja jak bym z internetu zamawiał. Bo nie pytałem a człowiek potrzebuje to bierze a wiem że ceny dobre maja.

Ściereczki za dużo roboty z nimi. Papier ciach do kosza i zapominasz a o ściereczki trzeba zadbać. Na 37 dojnych aktualnie 35 to czyściochy a 2 brudasy co w legowiska sie nie kładą. Po zaczęciu mycia cyckow krowy lepiej się zdajaja i więcej miesia jest. Na strzykach są przeważnie drobinki od wapna z legowisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

To czekam na odpowiedź. W internecie cena wacha się od 215 do nawet 300 zł. Wziąłem też od znajomego handlarza. Zobaczymy ile mnie policzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

Co dajecie na kwasice ?, ja daję bufor z alg ale widzę, że coraz więcej sztuk się "pieni" , myślę że jest to spowodowane że teraz u mnie w dawce jest kiszone gniecione ziarno qq, paszowozu nie mam więc słomy jeść nie chcą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553
22 godziny temu, ChiquitaB napisał:

I piniądzów poszło. Czym wycieracie cycki przed dojem bo używam piany i wycieram papierowymi z bidy ale idzie tego od huga. Zapomniałem wziasc od nich papierowych bo takie fajne mocne kiedyś mialem

20211215_160723.jpg

Podobno od nowego roku co do dojarki ostro do góry. 

Trzeba może podwoić zakupy. 

@leszek1000

Mokra - sucha 

IMG_20211216_133519.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nic nie jedzą, to tragedia. 

1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Co dajecie na kwasice ?, ja daję bufor z alg ale widzę, że coraz więcej sztuk się "pieni" , myślę że jest to spowodowane że teraz u mnie w dawce jest kiszone gniecione ziarno qq, paszowozu nie mam więc słomy jeść nie chcą....

Trochę dziwne, powinny wpierniczać słomę. Na kwasicę to dobry bufor i u mnie w korytku kwaśny węglan. U ciebie to do treściwej kwaśny węglan ze 200gram, o ile to kwasica. 

A co jeszcze zauważyłeś. Mało przeżuwają, biegunki, apatia może tłuszcz spadł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

U mnie słomy nie chcą wgl, to jeszcze do buforu kwaśnego węglanu dorzucić c, nie ?. Niektóre sztuki szybko się kładą po doju i ostatnio na korekcji miałem sporo wrzodów. Białko 3,1 , tłuszcz 4.3 somatyka 130 ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Co może być przyczyną wzrostu bakterii w mleku. Mycie takimi samymi płynami jak w październiku chłodzenie też takie same płyny w takiej samej ilości A od listopada zmienili kierowcę i zaczął się wzrost bakterii. Poprzednio próby pobierał kierowca specjalną pipetą a teraz samochód sam pobiera próbki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
14 minut temu, ThePerkins napisał:

U mnie słomy nie chcą wgl, to jeszcze do buforu kwaśnego węglanu dorzucić c, nie ?. Niektóre sztuki szybko się kładą po doju i ostatnio na korekcji miałem sporo wrzodów. Białko 3,1 , tłuszcz 4.3 somatyka 130 ... 

Zobacz ile krów przeżuwa jak leży. Tak jeżeli faktycznie to kwasica, u mnie z koryta jedzą kwaśny cały czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553

W jakim wieku u was jałówki spychają zęby? 

34 minuty temu, dejmian90 napisał:

Co może być przyczyną wzrostu bakterii w mleku. Mycie takimi samymi płynami jak w październiku chłodzenie też takie same płyny w takiej samej ilości A od listopada zmienili kierowcę i zaczął się wzrost bakterii. Poprzednio próby pobierał kierowca specjalną pipetą a teraz samochód sam pobiera próbki. 

To daj parę razy swoją próbkę na badanie. 

Ja miałem wzrost bakterii gdy wyrzucałem obornik dwa razy dziennie przed dojeniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ja sialem z big agro i zadowolony jestem.

Co do bakteri popytaj innych dostawców na trasie dodatkowo.

U mnie na starej oborze bez wozu tez slomy nie chciały jesc. Tu jedynie bufory zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7553

Jak masz możliwość przejazdu, a nawet wjazdu do obory to wóz jak najbardziej kupuj. 

Alima teraz szuka klienta na testy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
6 minut temu, ThePerkins napisał:

Wóz myślę rozwiązałby częściowo problem no ale szkoda kasy jak na takie stado jak u mnie ...

U nas stado na wóz paszowy też stanowczo za małe, jednak po roku użytkowania dostrzegam głównie plusy takiego systemu żywienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Siał ktoś może trawy z big agro??

Użytkowałem w tym sezonie Big Milk Agro 8. Dodałem do niej trochę koniczyny i późnej kupkówki Tukan(2 -2,5 kg na worek 25 kg).  Jestem zadowolony. Smaczna, dobrze plonująca mieszanka na średnie, dobre ziemie o ph 5+.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
2 godziny temu, Troker1979 napisał:

Użytkowałem w tym sezonie Big Milk Agro 8. Dodałem do niej trochę koniczyny i późnej kupkówki Tukan(2 -2,5 kg na worek 25 kg).  Jestem zadowolony. Smaczna, dobrze plonująca mieszanka na średnie, dobre ziemie o ph 5+.

Skoro mówisz że smaczna to trzeba posiać😁 sory że się tak czepiam🤪

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Troker1979 napisał:

Trzeba się przyzwyczajać.

że trzeba będzie nam trawę jeść 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj