danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rrolniik    213
Przed chwilą, komizmo napisał:

No dobrze ją mam tak duża działkę siedliskową że mogę postawić kilkadziesiąt takich wiat, ale pytanie jest takie czy mogą posiadać "wspólne" przyziemie?

Na takie pytanie w starostwie usłyszałem że aby tylko między dachami był odstęp, a jaki to przepisy nie określają więc może być i 1cm.

Najlepiej napisz do starostwa zapytanie i niech Ci odpowiedzą podpierając się konkretnymi zapisami w prawie.

 

Gdyby ktoś chciał silos robić przy granicy dwukomorowy to według własnego projektu i zgłoszenia buduje się pierwszą komorę z zachowaniem odstępów a przy miedzy robi się płot z lanego betonu na zgłoszenie, wylewamy spód i mamy drugą komorę. 

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Wolę o nic ich na piśmie nie pytać, raz tak zrobiłem i się na celownik tylko podłożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Przed chwilą, komizmo napisał:

Wolę o nic ich na piśmie nie pytać, raz tak zrobiłem i się na celownik tylko podłożyłem.

to telefonicznie zadzwoń i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Silosy niby na zgloszenie, ale jak jest mniej jak 50 metrow do granicy sasiada to trzeba całą procedure przejsc pozwolenia, powiadomienia sasiadow w promieniu 50m od silosow itd. U mnie powiadamiali 5 sasiadow dookoła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13043

U nas działki wąskie kolega ma 29 m  średnio ok 35 do 40 jak od sąsiadów kupiłem to mam70 to gdzie 50m od sąsiada nierealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

żaden sąsiad zgody nie musi dawać chyba ze  w starostwie robi kto wam takie bzdury na opowiadał. Może sołtysa trzeba sie zapytać?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13043

Jak dobudowywalem obore musialem rozebrać  szope metr od granicy sąsiad  dostał  wezwanie  z powiatu w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20
5 godzin temu, komizmo napisał:

Słuchajcie a jeżeli postawie kilka takich wiat do 50 kwadratów w rzędzie , z odstępami od siebie dajmy na to 50 cm ale że wspólnym przyziemiem betonowym to jak to traktują wtedy? Jako jeden budynek? Jeżeli dachy się nie łączą to chyba nie?

W naszym prawie nie ma w ogóle definicji wiaty jakby ktoś się pytał :D Ale sądy administracyjne wytyczyły sobie jakąś tam linię orzecznictwa i zgodnie z nią przyjmuje się (ważne!), że powierzchnia takiej wiaty to rzut dachu na płaszczyznę podłoża a nie wymiary 'w środku' (no bo potoczna wiata to mogą być np cztery słupy na szklankach i dach na nich).

Do tego zgodnie z tym orzecznictwem żeby spełnić definicję wiaty to minimum jedna ściana musi być otwarta (co kolwiek dla sądu nie znaczy słowo otwarta, no bo np. ściana z otworem na drzwi bez zamontowanych drzwi już jakby nie patrzeć jest otwarta :D )

I nie ma żadnych ograniczeń odległości między tymi wiatami. Możesz zrobić np. spad jednej wiaty do rynny sąsiedniej wiaty i już nikt nie może się przywalić, bo w rzucie na płaszczyznę będziesz miał odstęp kilka cm.

 

6 godzin temu, Rrolniik napisał:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
3 godziny temu, damiano12332 napisał:

Silosy niby na zgloszenie, ale jak jest mniej jak 50 metrow do granicy sasiada to trzeba całą procedure przejsc pozwolenia, powiadomienia sasiadow w promieniu 50m od silosow itd. U mnie powiadamiali 5 sasiadow dookoła. 

 

 

1 godzinę temu, Łolek napisał:

U nas działki wąskie kolega ma 29 m  średnio ok 35 do 40 jak od sąsiadów kupiłem to mam70 to gdzie 50m od sąsiada nierealne

Jeśli 5m od granicy to nic nie trzeba, 50m dotyczy budynków mieszkalnych, jeśli silos będzie mniej niż 50m od domu sąsiada wtedy co innego.

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Rrolniik napisał:

Przy granicy możesz budować a nie na granicy.  Jak są zachowane odstępy to żadna zgoda nie jest do niczego potrzebna.

Na przykładzie budowy domu:

Zgoda sąsiada będzie jednak potrzebna, jeśli obszar oddziaływania budynku obejmie jego działkę. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy odległość między domem a sąsiednim terenem jest mniejsza niż 3 lub 4 m. Wówczas sąsiad może zostać uznany za stronę w postępowaniu o udzielenie pozwolenia na budowę. Dlaczego? Ponieważ zbyt blisko usytuowany budynek może mu przeszkadzać w zagospodarowaniu własnej działki. Właściciel przylegającej posesji ma wówczas prawo wglądu do Twoich akt. Może również składać wnioski i zażalenia do sądów administracyjnych. Jeśli sąd uzna, że jego prawa zostały naruszone, nie uzyskasz pozwolenia na budowę lub będziesz zmuszony zmienić projekt.

Możesz postawić 2 takie wiaty na każde 1000m2 działki + dwie wiaty 2x35.

Czy ja pisałem że zgoda potrzebna? nie, to inni pisali o zgodzie sąsiada, jak odstępy zachowane to sąsiad może nas cmoknąć.

jakie odstępy? wiata do 50m2 ze spadkiem do inwestora nie potrzebuje odstępu, ani zgody sąsiada, ani ani planu, ani zgłoszenia .... tym bardziej zgody kogoś z Warszawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A taką wiatę do 50 m2 można dostawić jedną stroną do budynku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma to być osobna konstrukcja. czyli może przylegać, ale nie być połączona z innym budynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13043
56 minut temu, damianek2019 napisał:

wezwanie do czego? raczej informacja ze cos sie dzieje

Do wydziału budownictwa wiem że był  a po co tego mi nie powiedział a już śp to nie dopytam

Każdy przepis no może prawie każdy  da się  obejść wystarczy tylko dobra wola urzędu a o to nie zdarza się często 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, pafnucy napisał:

ma to być osobna konstrukcja. czyli może przylegać, ale nie być połączona z innym budynkiem.

No się rozumie 😉 , słupy będzie miała swoje ale przylegać do ściany istniejącego budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Pytanie czy warto kleić do istniejącego budynku jeżeli i tak musi mieć pełną konstrukcję swoją. Zawsze jakieś dodatkowe ryzyko związane z obciążeniem śniegowym. No ale ściana gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
27 minut temu, pafnucy napisał:

jakie odstępy? wiata do 50m2 ze spadkiem do inwestora nie potrzebuje odstępu, ani zgody sąsiada, ani ani planu, ani zgłoszenia .... tym bardziej zgody kogoś z Warszawy.

 

Mój post tyczył się innego postu w którym była mowa o budynkach nie wiatach. Jeśli w takiej wiacie do 50m będzie stało auto to już musi być odstęp od granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤦‍♂️

bez komentarza....

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
2 godziny temu, Rrolniik napisał:

 

 

Jeśli 5m od granicy to nic nie trzeba, 50m dotyczy budynków mieszkalnych, jeśli silos będzie mniej niż 50m od domu sąsiada wtedy co innego.

Dopiero to przechodzilem, silosy beda ponad 100m od jakichkolwiek budynkow mieszkalnych, ale jest 50m oddzialywania (nie wiem na co, moze na dzialki sąsiadów) u mnie na zgloszenie sie nie dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
50 minut temu, damiano12332 napisał:

Dopiero to przechodzilem, silosy beda ponad 100m od jakichkolwiek budynkow mieszkalnych, ale jest 50m oddzialywania (nie wiem na co, moze na dzialki sąsiadów) u mnie na zgloszenie sie nie dalo.

Pewnie tak jak zwykle zależy od widzimisię urzędnika, u mnie nie ma problemu, aby odstęp 5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    84

szukam opinii? Może ktoś z Was stosował? https://allegro.pl/oferta/koncentrat-pasza-dla-krow-bydla-42-bialka-20kg-9138413159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj