danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W najgorszym przypadku cwiartkę można zasuszyć rywanolem, jodyną, polleną czy innymi tam specyfikami uwazanymi przez lekarza za działające. Szkoda z takiego powodu brakować krowę, zwlaszcza jeśli dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

U mnie doi się normalnie. Akurat pierwiastka więc tym bardziej szkoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Dzięki Sławek,  chłopem to konkretnie 2 słowa i wyjaśnione a z kobieta to pół wieczoru i dalej nie wiedziałem co i jak z tym środkiem 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież od poczatku mowilam, ze to zamienniki 🙄 

Pffff....Radosław...oddaj fartucha 🙄 już mnie o nic nie pytaj 😝 pffff...wlaśnie zostaleś wpisany na czarną listę...✍✍✍✍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

Jakim dlugopisem?🤔 bo jak czarnym to na czarnej nie odczytasz😜😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pfffffffffff............😤😤😤😤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

za mało fff😃😉


radekz200 napisał:

No to karencję to ma? 

też mam mechatą i wczoraj polałem 😉 jej grzbiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985 napisał:

23 godziny temu, marcinffff napisał:

 

ale fermy fortune cieszymowo i osięciny mnie ciekawią 😍😍

 

kiedyś mnie też... Już mi przeszło, zestarzałam się i zmądrzałam... albo zgorzkniałam... 🤷‍♀️

@radekz200  Radziu...kadencję to ma prezydent  !!! leki mają karencję 🤭

1 godzinę temu, MichalForterra1993 napisał:

zakwasil mi sie byk. co polecacie podac ? dostal 5 kostek drozdzy poki co

 

waga ok 600kg

 

soda oczyszczona na szybko, ale nie za dużo , bo mu zezre wszystko. Paczka na 1litr.

Najpierw tzlrzeba bylo buforować a potem uzupelniac florę...

mam kwasny weglan w workach 25kg. moge to dac z woda? jaka ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, slawek74 napisał:

szklankę sody i tyle wody aby dało się rozpuścić

pfffffff........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
5 minut temu, Paulina1985 napisał:

pfffffff........

Prawde mówiąc 2.2 laktacji to nie jest dużo można powiedzieć , że tyle co w sano , znam takich co mają 9 tyś średnio i średnia laktacji 3.4 także sama widzisz , że jeszcze dużo do zrobienia masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taaaaaa...czytaj ze zrozumieniem na przyszlość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Nawet jak by się ich tak dużo nie wycieliło to podnieść o 1,2 laktację to jednak konkretne działania .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

brawo 👏 @gregor1284 

@Supersebusiek nie chce mi się któryś tam raz tłumaczyć...Podałam średnią z dzisiaj, a nie z całego minionego roku, co jest nieproporcjonalne do wszystkich innych miesięcy. Ale wolę mieć problem w tym, ze jest ich za dużo w oborze jak teraz i sprzedajemy kolejnych 10 jalowek cielnych, czy pierwiastki, niż nie miec czym uzupełnić.

Takie przepychanki są trochę bezsensowne :) ja wiem, wszyscy siedzimy w domu wieczorami, ale już dajmy se spoķoj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy może ktoś wie jak teraz zarejestrować cielaka w agencji? Czy mogę normalnie iść do anegcji czy nie wpuszczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez IRZ... albo pocztą. Niektore biura wystawiają urny do wkladania kopert z przemieszczeniami, urodzeniami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Supersebusiek napisał:

 znam takich co mają 9 tyś średnio i średnia laktacji 3.4 także sama widzisz , że jeszcze dużo do zrobienia masz .

a ja mogę powiedzieć, że w lodowce mam słonia...tyle.na ten temat. Moglam też sklamac i powiedzieć, że mam 3,5 lakt , a Ty powiedzialbyś, ze znasz takich co mają 4 🤣 takie tam...pier...mowienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do irz nie mam dostępu bo dopiero od lutego mam gospodarstwo i nie mam jeszcze tam konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj