danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel29    76

@zetor6441 A czy krowy w czasie zasuszenia też są zabieranie z uwięzi na ruszt? Czy laktacja i zasuszenie non-stop na uwięzi? Czy te jałowki na rusztach nie są mocno brudne? I w którym  miesiącu życia  wpuszczasz je na ruszta?    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
56 minut temu, Paulina1985 napisał:

sprzed dwoch dni 😁 

Ładne sztuki i szybkie terminy. W szepietowie dnia by nie postaly

Farmer nie myslales nad krowami? 

Szczególnie z likwidacji można kupić rewelacyjne sztuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Jakie szerokie tu masz ruszta i legowiska?

Ruszta 3.5metra szerokości. Legowiska maja 1.2 i 2.5 długości 

2 godziny temu, soltys48 napisał:

Ile sztuk jechało?

32 załadowalismy. Więcej już by nie weszło 

@zetorr6441 krowy właśnie wczoraj wybierałem 😁 ale tylko część. Mają się cielic od końca grudnia do 10 stycznia i przed 20 jadą do mnie. Ale już nie cały transport. Jalowki maja pokryte sexem i jaloszka będzie już wartością dodana dla mnie. Po drugie za pierwiastki mi 7.5 powiedział a po drugim cielaku 6.5 i to byłaby fajna opcja bo można sobie podejrzeć co dana sztuka pokazała w 1 laktacji a nie to ile dała jej matka 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

spacer.png

6 godzin temu, Pawel29 napisał:

@zetor6441 A czy krowy w czasie zasuszenia też są zabieranie z uwięzi na ruszt? Czy laktacja i zasuszenie non-stop na uwięzi? Czy te jałowki na rusztach nie są mocno brudne? I w którym  miesiącu życia  wpuszczasz je na ruszta?    

Krowy oprócz kilku dni na porodówce cały czas stoją na uwiezi.

Poniżej zdjęcie młodzieży, stoją jak,, śledzie " i dlatego są bardzo czyste i spokojne '

 

 

 

 

IMG_20191208_153805.jpg

IMG_20191208_165413.jpg

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

hahaha 😂 i tu masz rację 😂 Poratujesz??? 🥰🥰🥰

Coś pomyślimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Ma ktoś obore wolnostanowiskowa płytka i wypycha obornik ciągnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
3 godziny temu, Farmer6820 napisał:

 

32 załadowalismy. Więcej już by nie weszło 

 

to i tak stosunkowo drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, soltys48 napisał:

to i tak stosunkowo drogo

Na pusto w jedną stronę jechał. Gdyby był ładunek drugi byłoby taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

A mi ta jałówka dalej nie jadła , zmierzyłem temp ma 39 , zadzowniłem po weta , wet dał jakieś delikatne antybiotyki i mówił , że sam nie wie co jej jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie urok dziadek rzucił. Starzy nigdy nie chcę się z bydłem rozstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Krzysiek ładnie się zaprezentował jako żywieniowiec w "Rolnicy Podlasie"😄 Był u nas po nagraniach i śmiał się, że 10 sztuk na grupie zginęło😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Pewnie urok dziadek rzucił. Starzy nigdy nie chcę się z bydłem rozstawać.

Dziadek jak dziadek. Znajomy też wpadł i oglądał ją a wieczorem zadzwonił i powiedział niech się dobrze wam doi  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@ThePerkins jutro jedź do biedronki, kup 4 litry coca coli oryg. wlej jej 2 l i po godzinie kolejne 2 l . 

Znam przypadek jak kolegi ojciec uratował krowę ze stanu krytycznego już wręcz...litrem oleju przepalonego , czego nie polecam , temat długi, ale zadziałało jak chemia na nowotwór u ludzi. Krowa była w 2 laktacji, dożyła 11 lat. Kolega( mój przyjaciel)  i ojciec jego niestety są już ś.p. :( 

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Moze sianko, słoma dobrej jakości owsianka , jeczmianka? Płuca dobrze badał, może coś się przyplątało , podróż , nowa flora z obory 

A za nią co leci , jeśli w ogóle sra to bobki , rzadko? Wygląda na pusta , czy zgazowania ?

 

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Krzyś Staro wyglądał na tym nagraniu

Sianokiszonka u mojego imiennika jakaś długa była w tej pryzmie, na dodatek wyrywana łyżko-krokodylem. Ten keenan ma jeszcze jakieś noże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do krowy to ciężko określić po tak zdawkowych informacjach. Jak wygląda kał? Jest twardy czy żadki, ze śluzem włóknisty? Żywisz TMR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
18 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Na ruszcie bez legowisk. 

Jak bierzesz na uwięz to jest ok, bo nie moze wyjść. Ale ciekawe czy jakby poszly z samego rusztu na obore rusztowa to by sie nie kladly wlasnie na rusztcie , zamiast w legowiska.

Ale fakt racice sa perfekcyjnie przygotowane z rusztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To zależy jak ustawisz myjkę. Ja mam wstępne płukanie zimną, później płukanie letnią żeby repiej rozpuścić tłuszcze  (zimna 60% ciepła 40%),   mycie ciepłą i na końcu płukanie zimną. A wody idzie myślę jakieś 80l. Nie pisze nigdzie w instrukcji dlatego podaję tak na oko.

Ps ja mam akurat 2500l

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

 

11 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Sianokiszonka u mojego imiennika jakaś długa była w tej pryzmie, na dodatek wyrywana łyżko-krokodylem. Ten keenan ma jeszcze jakieś noże?

Nie wiem, czy widziałeś wcześniej, jak kosili, że swoją przyczepę samozbierającą ma. Długość od noży w przyczepie zależy i terminu cięcia oczywiście. Co do krokodyla to bez komentarza😅 Chociaż teraz jak mam suchą(przez suszę) pryzmę, to wycinak nie daje rady i trzeba łychą brać jak wióry😓

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Przeciez mówił ze przyczepa sąsiada a na ujęciu z drona było widać ze stała w silosie u niego 😛 tez właśnie widziałem ze tmr długo pocięty, ale 33 średnio od sztuki doi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj