danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
19 minut temu, ChiquitaB napisał:

U mnie przez to ze podloze sama glina i obora nie za wielka roznica ok 300-400tys wiecej za ruszta. Ruszta tez trzeba zgarniac zeby ktos nie myslal ze tak pieknie

15 lat obora na rusztach i ani razu nie trzeba było zgarniać. No chyba, że na stole paszowym podaje się kiszonki lub siano długości 1 m to wtedy wciągają i zatykają ruszta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1

z tego co pamiętam to ok 1 mln Cię ta obora będzie kosztować na 40szt to jeszcze z 300 do ruszt byś musiał dołożyć? 😨 ze 2 tygodnie temu oglądałem oborę na rusztach tylko na krowy dojne na 70 sztuk i farmer zapłacił za nią półtora roku temu 1,2mln netto także u Ciebie dosyć wysoka cena i na sporo mniej sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na matach leżą. Robota nie posiadamy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Jak tam wykosiliscie już kukurydze? 😛 u mnie dzisiaj poszło z 4,8 ha wyszła pryzma 75x8 i na około 15 metrach była trochę za krótka wiec dosztukowalismy stara 🙂

A ile wysokości ma pryzma? Jaka średnia wysokość kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

U nas latają komisje suszowe, 6 sąsiadów złożyło wniosek na kukurydze i wszyscy dostali , kukurydze mają 1,5- 2m obok moja 2,8 -3,5 (co sam zdziwiony jestem) i oczywiście nie dostałem nic i nie składałem . Jeszcze mendy sąsiady zaje..ne którym przyczepy w te żniwa pożyczałem jeszcze,  dopytywali się komisji  czy przypadkiem na kukurydze ja też nie złożyłem bo mi się nie należy ( siostra pracuje w ODR-rze ) , :/ kosiłem trawę 3 pokos , podeschnięta trawa 3 dniowa daje 1-2 bele / ha :( lucernia upalona na badyl

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Złożyli wniosek i co dostali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Pryzma pewnie 1,2m wysokości taka sama wysokość kukurydzy na piachu a dołkami około 3,5 polecam odmianę Hulk 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@Thomas2135 zapomniałem dodać , dostaną rekompensatę,  coś koło 1000 zł/ ha do kukurydzy ma być, reszta upraw bez szans, ubezpieczone zboże miałem i kukurydzę od suszy , bez sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby dostać 1000 zł trzeba mieć 70% strat a po doliczeniu produkcji zwierzęcej nie ma szans na tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Naprawdę współczuję tej suszy. U mnie też dokucza ale tragedii aż takiej nie ma. Trafiło trochę deszczu. Trochę napewno pomaga dbanie o poziom pruchnicy i pH nawożenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wolałbym mieć tę 3 m kukurydzę na całych 6 ha niż liczyć na jałmużnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
5 minut temu, Thomas2135 napisał:

Żeby dostać 1000 zł trzeba mieć 70% strat a po doliczeniu produkcji zwierzęcej nie ma szans na tyle. 

Ponad 70% strat w danej uprawie

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No 1mln ma wyjsc obora ale w papierach jest na 40 a wymiarowo na 55 zrobiona takze bedzie mozna potem dolozyc. Wiem ze male obory sa najdrozsze.

U mnie lucerna kwiat poscila, dzisiaj od rana pada deszcz i to pierwszy od poltorej miesiaca bodajze. Nie wiem co z ta lucerna bo mozna powiedziec ze 50% kwiat dostalo a ma z 10cm maks 15 . Poplon moze roszy wkoncu bo tez miesiac od siewu dobry a ma z 5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zanim kupiłem obore od sasiada to tez chciałem budować na 70 szt dojnych z robotem lely wiec wychodzilo mi okolo 35 tys netto stanowisko wiec tagze cena kosmos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ruszta obecnie kosztują 190 zł za metr kwadratowy. Plus kanały na które idzie sporo drutu, betonu nie mówiąc już ile czasu chłopakom się z tym schodzi. Powoli to przybywa w tym dole ale już teraz zaczynają pracę przyspieszać. A co do zgarniania ruszt robot delaval 71 tys 

received_484604442372330.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
13 godzin temu, Smoka napisał:

Chodzi mi właśnie o te drugie rozwiązanie legowiska sicielone lub maty a z korytarza ciągnikiem wypychać 

 

12 godzin temu, Paulina1985 napisał:

u nas tak jest, po betonie jezdzą zgarniaki, najlepiej wyfrezować posadzkę.

jak macie frezowane posadzki? tylko wzdłużnie czy w kratkę?

12 godzin temu, radekz200 napisał:

Jak tam wykosiliscie już kukurydze? 😛 u mnie dzisiaj poszło z 4,8 ha wyszła pryzma 75x8 i na około 15 metrach była trochę za krótka wiec dosztukowalismy stara 🙂

U mnie ze słabszych 5,5 ha w podstawie miała 8x50 folia poszła 52x10 bo 9 metrowych nie ma u mnie, ale wysoka prawie równa ze mną pod 1,8m w najwyższym punkcie

11 godzin temu, Smoka napisał:

A jak by ciągnikiem zgarniać wszystko za oborę jak by to wyglądało i jakieś odcieki porobić do gnojówki 

Ja mama taką oborę, legowiska ścielone słomą, a gnojowe wypychane ciągnikiem, co 10m jest kratka na odcieki gnojówki. Na pole też wozi sie nieźle, akurat biorę usługę to rozrzutniki z gilottynami więc elegancko

10 godzin temu, marcinffff napisał:

U nas latają komisje suszowe, 6 sąsiadów złożyło wniosek na kukurydze i wszyscy dostali , kukurydze mają 1,5- 2m obok moja 2,8 -3,5 (co sam zdziwiony jestem) i oczywiście nie dostałem nic i nie składałem . Jeszcze mendy sąsiady zaje..ne którym przyczepy w te żniwa pożyczałem jeszcze,  dopytywali się komisji  czy przypadkiem na kukurydze ja też nie złożyłem bo mi się nie należy ( siostra pracuje w ODR-rze ) , :/ kosiłem trawę 3 pokos , podeschnięta trawa 3 dniowa daje 1-2 bele / ha :( lucernia upalona na badyl

Jak szacują to zawsze trzeba składać, dlaczego dostać mają tylko Ci którzy nie dbają? U mnie komisja była i na jednej działce kukurydza 3,5m oczywiście 6 klasa,  a za 50m na górce 1,5m, na jednym polu wpisałem 20% strat to powiedzieli, że nic na to nie dostanę i komisja zmieniła szacunek na 40% bo skoro za miedzą jest kukurydza 1,5m i sąsiad ma stratę 60% to dlaczego ja dbając mam być poszkodowany za to że się staram? I jeszcze pytają się mnie dlaczego tylko tyle wpisałem skoro będą coś dawać od 30% to mówię, że ja stratę oszacowałem na 20, a komisja jest od tego żeby to zweryfikować i wpisali tyle żeby według pól po sąsiedzku straty były podobne. Swoją drogą jak w tamtym roku byłem w komisji suszowej to na UZ mnóstwo osób wpisywało straty rzędu 90-100% co jest naprawdę niereealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Szacowanie uz to wogole dla ludzi z gminy czarna magia, u mnie tuz 1 pokos ok 2 pokos 30% a 3 i 4 nie ma co marzyc to wedlug mnie jest ok 70% strat a wedlug gminy strat nie ma bo pierwszy pokos zebralem. A jak zapytalem czy na pole mi bali doloza bo nie ma co kosic a wedlug nich jest ok to oczy zrobili. Lucerna 1 pokos ok a 2 i 3 dal 1/3 normalnego plonu a 4 czor wie co z tego wyjdzie, czy po deszczach ruszy czy zostanie juz badyl. Zeby nie bylo to trawy nie sa zaniedbane i niedawno przesiewane. Dsv 2013 uschla na wiór.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@czesio1612 trochę wzdluż i trochę w kratkę. Zdecydowanie lepsze w kratkę, ale przy wyjezdżonej posadzce gladkiej jak lustro to i frezy nowe niezbyt pomogły 🥺 być moze dlatego, ze chlopaki robili sami wypożyczoną maszyną 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Czesio nie zgrywaj cwaniaka. Ja też o swoją kukurydze zadbałem. Były nawozy,gnojowica i opryski. NIe było deszczu i 2m nie miała. Z 6 ha pryzma 33/9 

Musiało u was więcej padać i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj