danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinffff    198

tydzień temu jakoś próbny miałem. Mocznik ok 180-210 najlepszy do krycia jak dotąd 🤔 a 250-280 bez sensu. szkoda $$ i zarodków. Inną zootechnik mieliśmy. Urlopy biorą z pow. epidemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, leszek1000 napisał:

Miał ktoś próby w kwietniu. U mnie nikt jeszcze nie dzwonił. Oczywiście w kwietniu odmowie ale w maju był chociaż. A w marcu Pan od prób poszedł na emeryturę. 

ja wlasnie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2713

Jest sens dodawać tłuszcz chroniony do paszy premii? Obecnie idzie 40% protiny (soja z agroloku, w niej jest 20% tłuszczu) i reszta to śruta zbożowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ile kosztuje taka soja z tłuszczem za tonę? Wolę własne mieszanki, ale ciekawa jestem😉

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2713

Przed tym wirusem 2100 brutto, obecnie 2300 brutto. W smaku to coś wspaniałego, i frakcja dość miękka w porównaniu do zwykłej śruty sojowej

IMG_20191112_184051.jpg

Pytam się o ten tłuszcz bo krowy mają niedobór energii co widzę po bialku z tabulogramow, a dostają 3 kg tej premi, i 4 kg podstawy. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Przed tym wirusem 2100 brutto, obecnie 2300 brutto. W smaku to coś wspaniałego, i frakcja dość miękka w porównaniu do zwykłej śruty sojowej

IMG_20191112_184051.jpg

Pytam się o ten tłuszcz bo krowy mają niedobór energii co widzę po bialku z tabulogramow, a dostają 3 kg tej premi, i 4 kg podstawy. 

Tłuszcz w ml3ku wzrósł? Lepiej doja krowy ? Jak z rujami? Pytam bo non stop do mnie dzwonia z Agroloku  i namawiają na ta soje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1824

Ja mam też rzepak od nich. U mnie się nie sprawdził. A teraz przy wysokich cenach to wolę zwykłą zamówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tłuszcz to najdroższy dodatek. Stąd wyższa cena. Powinna być wyższa jeśli soja ponad 2 tys, a tłuszcz blisko 5 tys. Nie wiem ile teraz, bo nie ja płacę faktury😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Zastanawiam się nad wzięciem konteneru z jakiejś firmy z nasieniem w dzierżawę. Bo niby zamawiam u inseminatora nasienie jakie chce ale on ma kilka kontenerów w domu i przezuca raz tu raz tu i myślę że to może być powód słabej skuteczności zacieleń. Co o tym myślicie?


Druga sprawa którą mu zwróciłem uwagę to krótki czas rozmrażania nasienia, wsadzi do rozmrażacza u zaraz wyciąga. Jaka u was jest skuteczność kryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    455

bo do rozmrazacza wklada sie na kilka sekund. Ja mam kontener z intergenu i nie place za nic oprocz nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2713
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

Tłuszcz w ml3ku wzrósł? Lepiej doja krowy ? Jak z rujami? Pytam bo non stop do mnie dzwonia z Agroloku  i namawiają na ta soje...

Zdania sa podzielone. U mnie lepiej się ta soja sprawdza od zwykłej, u innych odwrotnie. Weź na próbe to zobaczysz

22 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Tłuszcz to najdroższy dodatek. Stąd wyższa cena. Powinna być wyższa jeśli soja ponad 2 tys, a tłuszcz blisko 5 tys. Nie wiem ile teraz, bo nie ja płacę faktury😜

To może w tej premii zwiększyć ilości soi a zmniejszyć zboża ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    143

U nas dwóch starszych weterynarzy jak inseminuje to słomki rozmraża w wodzie ok 37 stopni przez minute może więcej. Trzeci wet młody słomke po wyjęciu z kontenera ,,obliże" 😜 i gotowe. Bieże słomke w usta, wyciąga swoje akcesoria 15-20 sekund to trwa i idzie kryć. I o dziwo czego ci pierwsi nie pokryją to młody pokryje 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Przed tym wirusem 2100 brutto, obecnie 2300 brutto. W smaku to coś wspaniałego, i frakcja dość miękka w porównaniu do zwykłej śruty sojowej

IMG_20191112_184051.jpg

Pytam się o ten tłuszcz bo krowy mają niedobór energii co widzę po bialku z tabulogramow, a dostają 3 kg tej premi, i 4 kg podstawy. 

Ja biorę od nich protine 42-6 i zywieniowiec z konkurencyjej firmy twierdzi że przez tłuszcz w tym produkcie mają słabe i wydłużone ruje. A jakie jest Wasze zdanie?

 

 

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199

 

1 godzinę temu, kewink napisał:

U nas dwóch starszych weterynarzy jak inseminuje to słomki rozmraża w wodzie ok 37 stopni przez minute może więcej. Trzeci wet młody słomke po wyjęciu z kontenera ,,obliże" 😜 i gotowe. Bieże słomke w usta, wyciąga swoje akcesoria 15-20 sekund to trwa i idzie kryć. I o dziwo czego ci pierwsi nie pokryją to młody pokryje 🤔

Ja sam jak zacielałem rozmrażałem w wodzie a teraz wet bierze pod pache i za chwile wyciaga ;d z moich obserwacji nie ma to zadnego znaczenia. Dodatkowo on deponuje nasienie w rogu macicy bo sprawdza usg z ktorego jajnika owulacja. Jak jest zywienie ogarniete to nie ma problemu z zadna metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    249

Na naszym terenie kilka lat temu śmiali się z nowej inseminatorki, że rozmraża w ustach z przyzwyczajenia... :P A tak całkiem poważnie, to nas uczyli o 30-40 sekundach w wodzie 36-38 stopni, ale jak ktoś lubi mieć spękane usta od zimna, to czemu nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Stworzyłem schemat terapii w solu chodzi o synchronizacje rui. Co zrobić aby system przypominał o każdym zastrzyku smsem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie koty wszystkie mokre chodzą😄

3 godziny temu, kr9292 napisał:

Stworzyłem schemat terapii w solu chodzi o synchronizacje rui. Co zrobić aby system przypominał o każdym zastrzyku smsem?

 

Screenshot_2020-04-16-21-20-47.png

Ustawiłam to z rok temu i nie korzystałam od tamtej pory, ale jak to ci nie wystarczy, to sprawdzę w ustawieniach w SOLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

soja bez gmo 2400 brutto. Korektor 44% podrożał nagle z 1790 na 1920🤔 wczoraj 7 cieląt przez neta chciałem zarejestrować i dupa błąd administracyjny 😥 i osobiście musiałem jechać 🤔 synchro u mnie tylko z kalendarzem. Za dużo techniki dla mnie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj