coffey23

Opryskiwacze Maschio Gaspardo-Opinie

Polecane posty

Bartek933    5394

Na pewno sterowanie belki żeby nie wychodzić i dotykać tego świństwa, sterowanie wydatkiem cieczy i pracy sekcji z kabiny, i rozwadniacz. Ewentualnie głowicę dwupozycyjne


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

ok, dzięki, gdybys znał konkretne ceny co za ile to mógłbyś podrzucić jak będziesz pamiętał oczywiście, mi zależy głównie na większym zbiorniku i hydro stabilizacji belki, sterowanie z kabiny i  może rozwadniacz czyli prawie jak u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

możesz konkretniej ?? pytam bo co jeden sprzedawca to każdy czaruje jak może -  a to podwyżka była, ja na tym nic nie zarabiam, dostawa dopiero za ileś tam a to ostatnia sztuka itp takie sranie w banie aby cene podgonić 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Serio? Najlepiej ten sam model wycenić u kilku dilerów


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

handel w czystej postaci ale nie lubie jak ktoś drze ile wlezie i to tak na bezczelnego

wiem, że najlepiej by tak było ale póki co to zieloniutki w cenach jestem i nie jestem pewien czy ten sam model jednego producenta spotkam u przynajmniej 3 dilów dla porównania a żeby nie zrobić pierdyliona kilometrów bo to nie ma sensu. co innego te same parametry robocze i wyposażenie od kilku producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

600-800 l bo nie wiadomo jeszcze do jakiego ciągnika, belka 15 m jedynie poziomowana hydraulicznie, bez kosmosu  bo nie te hektary

pytałem się Ciebie o Agromehanike i czytałem co odp ale stawiam, że na pewno będzie to polski sprzęt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Agromehanika to słoweński sprzęt. Oglądałem na Agroshow to nie zrobił na m ie pozytywnego wrażenia. Wolałbym Pilmet lub Krukowiak. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Shaun - 800l z belką składaną i rozkładaną hydraulicznie 15-18 m, to 35-40 tys. zł netto trzeba szykować na krajową produkcję, już niekoniecznie z komputerem, ale przynajmniej ze sterowaniem z kabiny (elektryczne sterowanie sekcjami, elektrohydrauliczne składanie i rozkładanie). Jak bez belki sterowanej hydraulicznie - to odejmij tak 15-20 tys. zł. Ale ręczne składanie belki np. w wysokim grochu czy rzepaku nie należy do przyjemnych - nieraz chodzisz po mokrych roślinach, stąd też moim zdaniem kup coś Shaun na hydraulice, dla zdrowia - sterowanie nie musi być elektrohydrauliczne, możesz kupić sterowanie hydrauliczne na linkach, jest ono kilka tys. zł tańsze. Prosty komputer np. Bravo 180S z elektromagnetycznym przepływomierzem śmiało wychodzi w okolicy 6000 zł brutto.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

+ 2000 zł za elektromagnetyczny przepływomierz (lub + 900 - 1000 zł za łopatkowy), stąd finalna cena 6000 zł.

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

czytam nieco w co można doposażyć sprzęt i tak sobie kalkuluje, bardzo możliwe ,że skończy się na 600 l całkiem bez hydrauliki a poziomowanie hydro dorobie bo mam w obecnym opryskiwaczu 400 l i aż coś mi sie robi jak widze na polach jak ktoś robi i co troche sie zatrzymuje na korekcje lanc i tak kilka razy (a kawałki u mnie 0,2 - 1 ha, większe to rzadkośc max 2 ha) no rzygać sie nawet nie chce

dla mnie priorytet to większy baniak bo mam na przyszły rok warzywa w opcji tak na próbe a tam jak sie orientuje idzie więcej cieczy 

na taki wypas jak napisałeś nie moge sobie pozwolić nawet na PROW

 

 

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

600 l Tadlen z belką 15 m poziomowaną (nie wiem tylko jak jest z jakością tego poziomowania) i podnoszoną hydrauliczne, rozkładaną ręczne, głowicami 3 pozycyjnymi, zaworem stałociśnieniowym, pompą Zefirek, to koszt około 9000 - 10000 zł brutto. Bury czy Krukowiak w podobnym wyposażeniu to cena prawie x2, jak dobrze pamiętam - trochę porażka jak za takie wyposażenie. Możesz jeszcze spojrzeć na ofertę Promar Złotki - można sobie "złożyć" opryskiwacz na włoskich częściach.

Agrola VPR też "niegłupio wygląda" - ale cena na pewno około 15 tys. zł netto.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

pożyjemy - zobaczymy, jeśli przejdzie nie wielki ciągnik na wniosek to na pewno będzie bida wersja a jeśli nie to może sprzęt będzie nieco lepiej wyposażony, w dodatku ja ryczałtowiec także tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

sumek666 napisał:

Burego nie chce. Tad Len jakoś licho wygląda w mojej opinii. Krukowiak. Na pewno rozsądna cena to ratuje. Nie ma nikt w okolicy a w Internecie opinie są skrajnie dobre i skrajnie złe. I bądź tu "mondry"

Tad len jest równie dobrze wykonany co agrio, tylko że wychodzi 10 tyś taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Highlander54
      Witam 
      Poszukuje instrukcji ustawiania-tabeli wysiewu siewnika Gaspardo m300 r1998. Jak ktoś by posiadał to proszę o wiadomość 
      Dziękuję i pozdrawiam 
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj