Gość

Renault 75-14 łożyska igiełkowe w skrzyni

Polecane posty

AlaCapone    5015

Łączy przekazywanie napędu rewersu, czyli podczas jazdy w tył.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurczę nie zrozumieliśmy się .

Wiem że te dwa koła zębate na dolnym wałku się ze sobą łączą . Chodzi mi że między nimi jest uzębiona tuleja która obraca się nie zależnie od wałka dolnego rewersu bo i wałek idzie przez nią w środku  . Nawet jak rewers w pozycji N to po środku na dolnym wałku obraca się ona , w odwrotnym kierunku do silnika .

przesówka/mufa synchronizatora jest jak by kołem zębatym , co to napędza 

Nr 8 zazębia się mufą synchronizatora i obraca na tulei 7 , nie zależnie od wałka 1 .

Miałem filmik jak to działa ale nie mogę znaleźć 

222222222222.png

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie wiem. Zapewne ma określoną rolę do spełnienia, ale nie zastanawiałem się nad tym. :D

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wygląda jak by jakiś element balansujący/bezwładnościowy , w instrukcji naprawy skrzyni nic nie ma o jego roli 

Co ciekawe w instrukcji jest napisana procedura serwisowa tego łożyska co u mnie padło. Każdą tam wymienić jeden cały wałek który rózni sie tym że ma otworki do smarowania i jeszcze jest jeden element dodatkowy ale nie jestem pewny co to jest i do czego służy .

Moim zdaniem użytkowanie na max poziomie oleju nie dopuściło by do uszkodzenia . Ja osobiście mam minimalnie 3/4 stanu oleju czy to silnik czy skrzynia 

Zabawne że ten wałek kosztuje pewnie prawie 1/2 obecnej wartości ciągnika ( o ile na ta chwile jest dostepny ) 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Prawdopodobnie pełni rolę stabilizatora/podpory mufki synchronizatorów na górnym, głównym wałku napędowym.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez xzy
      Witam , czy ktos wie jaki jest numer kozyska stozkowe piasty przyczepy d 50 . Chodzi o to mniejsze i wieksze bo niestety nie jestem wstanie odczytac na starych . Za odpowiedz z gory dziekuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj